Ogłoszenia stałe

Kancelaria Parafialna
Kancelaria parafialna znajduje się w budynku plebanii (wejście od strony południowej kościoła) i jest czynna w poniedziałki, i środy po wieczornej mszy świętej ok. godz. 19.00 (w święta  – kancelaria nieczynna) oraz w soboty od 8.15 – 9.00
 
Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas
Parafialny Zespół Caritas dyżuruje w środy od 17.00-18.00 w sali w podziemiach kościoła. Zgłaszać mogą się wtedy osoby potrzebujące pomocy, pragnące pomóc innym czy poinformować o kimś, kto potrzebuje pomocy, a także ci, którzy chcą dołączyć do wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii.
 
Sprawy pilne
Wezwania do chorego i sprawy związane z pogrzebem można zgłaszać w zakrystii po Mszach św. lub na plebanii oraz pod numerami tel. 012 262-31-67; tel. kom: 508 314 661.
 
Odwiedziny chorych
Chorych z Komunią świętą odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca od godz. 9.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 
Sprzątanie kościoła – z powodu pandemii sprzątanie kościoła jest zawieszone
Sprzątanie kościoła odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00 według wyznaczonych rejonów parafii. Udział w sprzątaniu jest wyrazem troski każdego z nas o potrzeby naszej wspólnoty. Kto nie może z przyczyn niezależnych wziąć udziału w sprzątaniu w wyznaczonym terminie może wypełnić tę posługę w inną sobotę. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy aktywnie uczestniczą w utrzymaniu w czystości naszego kościoła.
 
Zamawianie Mszy świętych
Intencje mszy świętej można zamówić w zakrystii lub kancelarii parafialnej po każdej Mszy św. Przyjmujemy także na Msze święte gregoriańskie.
 
Spotkania grup parafialnych

Chór parafialny – w czwartki o godz. 20.15

Grupa modlitewna – 1 i 4 wtorek miesiąca o godz. 19.15

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych – w piątki o godz. 19.30

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z III kl. gimnazjum i starsza – w środy lub czwartki o godz. 18.30

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z I i II kl. gimnazjum – w I soboty miesiąca o godz. 10.30

Dziewczynki śpiewające w scholi – w piątki o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godz.11.00

Lektorzy – we wtorki o godz. 19.00

Ministranci – w piątek o godz. 17.00

Kandydatów na ministrantów – w soboty o godz. 10.15

 
Protokół przedślubny
W sprawie spisania protokołu przedślubnego należy wcześniej telefonicznie uzgodnić termin.
 
Prasa katolicka
Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej. Na regale przy wyjściu z kościoła znajdują się popularne tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, Ola i Jaś, oraz „Niedziela” a także miesięczniki: , „Miłujcie się”, WPIS, Mały Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Szczególnie gorąco polecamy dzieciom i rodzicom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz „Ola i Jaś”.