Światowe Dni Młodzieży

 

3-sdm

Z ostatniej chwili!!!

Naszymi gośćmi będą Włosi!!!

Według nieoficjalnych źródeł nasza parafia gościć będzie trzystuosobową grupę młodzieży włoskiej. W ostatnich dniach dostarczono do parafii 300 pakietów dla mających przybyć pątników. Bardzo się cieszymy, że nasz kościół został wybrany na miejsce katechez dla pielgrzymów.
Należy liczyć się z tym, iż w środę, czwartek i piątek głoszone będą przez biskupów w języku włoskim katechezy.
Katechezy rozpoczynają się o 10.00 a kończą wspólną Eucharystią około godziny 12.00. W katechezach może brać udział nawet tysięczna grupa pielgrzymów.
Po katechezie uczestnicy będą spożywać obiad na terenie parafii.
Jak do tej pory nasi parafianie zdecydowali się przyjąć około 230 pielgrzymów. Byłoby pięknie, gdyby jeszcze znalazło się w naszych domach miejsce dla 70 osób. Apelujemy więc do ludzi dobrej woli: “Otwórzcie się na przybywającą młodzież, przyjmijcie pielgrzymów światowych Dni Młodzieży”.
Wielką radością dla naszej parafii była także obecność symboli śDM w piątek 20 maja w naszym kościele. Wieczorem od 19.30 mogliśmy modlić się przy krzyżu i ikonie, które od dziesiątków lat towarzyszą Dniom Młodzieży.
Zaznaczamy z dumą, że byliśmy pierwszą parafią w Archidiecezji Krakowskiej, która przyjęła te symbole. Wyrażamy głęboką nadzieję, że te piękne dni będą dla nas wszystkich okazją do pogłębienia naszej wiary.

===================================================

W naszej parafii został zawiązany Parafialny Komitet SDM Kraków 2016r.
Przewodniczącym Komitetu został pan Maciej Nazimek, a jego zastępcą pan Romuald Chatłas.

Kilka słów o naszej działalności

Kolejny już raz spotkaliśmy się w ramach Parafialnego Komitetu ŚDM 2016. Było nas 20 osób wraz z Wolontariuszami Parafialnymi. Zastanawialiśmy się nad ostatnim jakże ważnym etapem naszych przygotowań do tego wielkiego wydarzenia. Pierwszym tematem była sprawa przyjęcie pielgrzymów, razem ustaliliśmy, że w listopadzie przeprowadzimy akcję informacyjną skierowaną do mieszkańców naszego osiedla. Wolontariusze będą informować o zasadach przyjmowania pielgrzymów oraz będą zachęcać do przyjmowania młodych uczestników ŚDM. Będzie także przygotowana ulotka tzw. „Instrukcja obsługi Pielgrzyma”, w której będą zawarte wszystkie najważniejsze informacje nt. przyjęcia i pobytu pielgrzymów w naszej parafii. Kolejnym tematem była kwestia informacji o ŚDM i zapaleniu ducha, byśmy się dobrze przygotowali i włączyli w to dzieło. W związku z tym zapraszamy 11 października na Mszę świętą o godz. 10.00, będziemy się podczas niej modlić w intencji Dni Młodych, odbędzie się akcja promocyjna oraz świadectwo uczestnika Dni Młodzieży z poprzednich lat. Następnie chcemy w październiku odbyć jeszcze jedno spotkanie PK ŚDM, w czasie którego będą prezentowana zadania dla Parafialnych Komitetów oraz bieżące informacje na temat przygotowań i zadań, które przed nami. Spotkanie planowane jest na niedzielę 18 października 19.30. W ramach przygotowań do odpustu parafialnego planowane jest czuwanie połączone z modlitwą w intencji ŚDM przez wstawiennictwo naszego patrona Św. Rafała Kalinowskiego oraz spotkanie z Ambasadorami ŚDM, którzy przyjadą do nas, aby zaprezentować ideę Światowych Dni Młodzieży i podzielą się swoim świadectwem i doświadczeniem. Spotkanie skierowane jest do WSZYSTKICH, w szczególności do młodzieży, na które już dziś zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich. Termin zostanie podany w następnym biuletynie i na ogłoszeniach. Chcemy także „obudzić” studentów mieszkających w naszej parafii, w ramach tej akcji chcemy zaprosić ich na spotkanie przy pomocy mediów społecznościowych, aby ich zaangażować i zaproponować współpracę. Także dla osób dorosłych tzw. „50 plus” mamy propozycję, aby zechcieli się włączyć w bardzo konkretną akcję modlitwy w intencji ŚDM i wsparły nas swoim doświadczeniem oraz możliwościami.