Ogłoszenia parafialne

Kraków 2019.06.09

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA  

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończymy okres wielkanocny. Kończy się też czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. Jeśli ktoś tego obowiązku jeszcze nie dopełnił ma na to czas do przyszłej Niedzieli

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto NMP Matki Kościoła
 • We wtorek wspomnienie św Barnaby Apostoła
 • W środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W piątek wspomnienie bł Michała Kozala biskupa i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na witraże do naszego kościoła.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy brali udział w parafialnym festynie a przede wszystkim tym, którzy wzięli udział w wigilijnym czuwaniu przed dzisiejszym świętem.

W najbliższą sobotę po raz dwunasty wyruszamy z Pieszą Pielgrzymką do Czernej. Wyjście o 5.45. Planowany czas przyjścia do Czernej godz 18.00. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii a także zgłaszanie ile osób mogą zabrać środkiem transportu z Czernej do Krakowa.

 

 1. 20 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W tym roku pójdziemy nieco inną trasą. Zapraszamy chętnych do budowania ołtarzy i ich dekoracji. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Geremka 32 oraz młodzieży pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Korpala i Pod Dębami.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.06.02

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA  

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj witamy w naszym kościele wolontariusz Hospicjum ALMA SPEI, którzy kwestują po mszach świętych na rzecz opieki nad leczeniem chorych dzieci. Kilka lat temu hospicjum przychodziło z pomocą jednemu z naszych parafian.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • W środę wspomnienie św Bonifacego biskupa i męczennika
 • W piątek wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Ponieważ będzie to I piątek miesiąca zachęcamy wszystkich z zwłaszcza dzieci po pierwszej komunii do praktykowania Pierwszych Piątków miesiąca. Spowiedź w naszym kościele od 17.00. Spowiadamy także codziennie pół godziny przed mszą świętą.
 • W sobotę wspomnienie św Jadwigi Królowej
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W najbliższą sobotę 8 czerwca odbędzie się przy naszym kościele święto parafii i osiedla. Początek o godz 14.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do licznych konkursów i atrakcji.Wieczorem w sobotę w naszym kościele czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek czuwania o 21.00. Czuwanie zakończymy mszą świętą o 23.00. Za dwa tygodnie w sobotę 15 czerwca wyrusza Piesza Pielgrzymka do Czernej z naszej parafii. Zapraszamy chętnych do udziału w tej Pielgrzymce.

 

 1. Zabierzmy dzisiaj do domy najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc czerwiec. Znajdziemy w nim wiele informacji o nadchodzących wydarzeniach. 20 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W tym roku pójdziemy nieco inną trasą. Zapraszamy chętnych do budowania ołtarzy i ich dekoracji. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Geremka 28.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.26

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  

3 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

 

 1. Dzisiaj w ostatnią Niedzielę maja obchodzimy trzecią rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Podczas mszy świętej o godz 12.00 uczniowie klas czwartych obchodzą rocznicę I Komunii świętej.
 2. Grupa Modlitewna zaprasza nas dzisiaj do modlitwy uwielbienia po wieczornej mszy świętej.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Urszuli Ledóchowskie
 • W piątek święto Nawiedzenia NMP zakończenie Nabożeństw majowych.
 • W sobotę wspomnienie św Justyna i Dzień Dziecka. Z racji pierwszej Soboty miesiąca odprawimy rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą Niedzielę odbędzie się w naszym kościele zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godz 8.00. Po każdej mszy świętej zbierać będą ofiary wolontariusze Hospicjum dla dzieci Alma Spei na opiekę nad dziećmi terminalnie chorymi.
 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w Biuletynie parafialnym.
 2. Za dwa tygodnie w sobotę 8 czerwca odbędzie się przy naszym kościele święto parafii i osiedla. Prosimy wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu różnego rodzaju nagród, które będą losowane podczas tego wydarzenia.
 3. Za trzy tygodnie w sobotę 15 czerwca wyrusza Piesza Pielgrzymka do Czernej z naszej parafii. Zapraszamy chętnych do udziału w tej Pielgrzymce.
 4. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższy piątek na premierowy recital znakomitego krakowskiego śpiewającego aktora Andrzeja Roga. W koncercie pt. “Moje ukochane” artyście będzie towarzyszyć zespół MOLO. Początek o godz.19.30. Wstęp wolny. 
 5. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Geremka 28.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.19

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej podczas mszy świętej o godz 12.00. Z racji trzeciej Niedzieli zbieramy także ofiary na inwestycje w naszej świątyni

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Nepomucena
 • W środę wspomnienie św Rity z Casci.
 • W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 • W sobotę Pielgrzymka dzieci po Komunii świętej do Czernej. Wyjazd o godz 8.45 od kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy trzecią rocznicę konsekracji naszego kościoła. Podczas mszy świętej o godz 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii świętej z rodzicami i uczniami klasy IV. Próba przed tą rocznicą odbędzie się w środę o 19.00 a spowiedź w sobotę o 17.00.

 

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym.

 

 1. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych oraz rodzinie państwa Terleckich za ufundowanie witraża św Stanisława Kostki do naszego kościoła. Przez cały tydzień będziemy przeżywać radość I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i rodziców codziennie na 18.00

 

 1. W najbliższy wtorek Klub Kultury KLINY organizuje warsztaty rękodzieła artystycznego, których uczestnicy wykonają oryginalne wyroby z wikliny papierowej. Początek zajęć o godz. 17.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Z kolei w czwartek o godz. 12.15 Klub Kliny zaprasza młode mamy na spotkanie z dietetyczką. Jego tematem będzie rozszerzanie diety niemowląt. 

 

 1. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę kościół będą sprzątać rodzice dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.12

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj Kościół wzywa nas do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W Krakowie coroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku uczczeniu św Stanisława.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie NMP z Fatimy. Wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 majówka następnie msza święta a po niej różaniec fatimski i maryjna procesja. Przynieśmy świece lub lampiony procesyjne. Z powodu nabożeństwa nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • We wtorek święto św Macieja Apostoła.
 • W czwartek święto św Andrzeja Boboli kapłana i męczennika głównego patrona Polski.
 • W piątek msza święta w intencji Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę uroczystość I Komunii świętej na mszy świętej o godz 12.00.

 

 1. Próby przed I Komunią świętą odbędą się we wtorek, środę i czwartek o 19.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz 10.00

 

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym. Polecamy także zainteresowanym Pielgrzymkę do Rzymu i Włoch jaką organizujemy we wrześniu tego roku.

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza dzisiaj wieczorem na recital Karoliny Rutowskiej. Artystce, mieszkance Klinów, będą towarzyszyć znakomici muzycy: Adam Jarzmik (fortepian) oraz Osmar Pegudo (instrumenty perkusyjne). Początek koncertu o godz. 19.30. Wstęp wolny.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę kościół będą sprzątać rodzice dzieci komunijnych.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.05

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – XI TYDZIEŃ BIBLIJNY  

 

 1. W pierwszą Niedzielę miesiąca maja kościół raduje się przeżywając czas wielkanocny. Niedziela obecna rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto świętych Apostołów Jakuba i Filipa.
 • We wtorek msza święta wotywna do Ducha Świętego.
 • W środę Uroczystość św Stanisława biskupa i męczennika patrona Archidiecezji Krakowskiej. Przed południem abp Marek Jędraszewski udzieli święceń diakonatu w katedrze wawelskiej.
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we wtorek lub czwartek o 19.00

Spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy IV w sprawie rocznicy I Komunii świętej odbędzie się w środę po wieczornej mszy świętej.

W sobotę próba spowiedzi świętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o godz 10.00

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym. Zabierzmy go dzisiaj ze sobą do domu

Polecamy także zainteresowanym Pielgrzymkę do Rzymu i Włoch jaką organizujemy we wrześniu tego roku.

 1. Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła a parafianom z ul Czeppe za złożoną ofiarę. W Najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Geremka 26. Kościół sprzątamy 0 9.00.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

        

Kraków 2019.04.28 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości odpustowe. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła zbieramy dzisiaj ofiary na ratowanie życia dla ciężko chorego Marcina mieszkańca starych klinów. Ofiarę zbierają wolontariusze z parafii św Jadwigi.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro liturgiczna uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika.
 • W środę wspomnienie św Józefa Robotnika
 • W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Ponieważ będzie to pierwszy piątek miesiąca maja będziemy spowiadać pół godziny przed każdą mszą świętą. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie św Floriana Męczennika. Będzie to pierwsza sobota miesiąca z tej racji rano o 7.00 msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy na tę mszę matki spodziewające się dziecka oraz tych którzy podjęli się Dzieła Duchowej Adopcji. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy św o godz 8.00.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się maj miesiąc Nabożeństw majowych. Pierwsze Nabożeństwo odprawimy we wtorek 30 kwietnia o godz 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców. Dyżur w konfesjonale będzie w tym miesiącu 15minut przed Nabożeństwem Majowym.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza dzisiaj o godz. 19.30 na koncert zespołu Tango Trio, podczas którego usłyszymy najsłynniejsze przedwojenne polskie tanga w nowych aranżacjach i interpretacjach. Wstęp wolny.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Karolinie i Łukaszowi za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z  ul. Czeppe o pomoc w  sprzątaniu kościoła.

 

 1. Jan Jarco proboszcz

          

  Kraków  2019.04.21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Niech Wielkanocna Niedziela przyniesie nam wszystkim radość i nadzieję Zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia świąteczne prosząc Boga o łaskę zdrowia i wszelkiego dobra potrzebnego w życiu codziennym. Dzisiaj o godzinie 18.00 odprawimy nieszpory i uroczyście zakończymy Triduum paschalne. Ponieważ dziś mamy trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na inwestycje w postaci witraży w naszym kościele.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości odpustowe. Prosimy wszystkie dzieci, które zbierały wielkopostną jałmużnę do skarbonek Caritas i chcą ją przekazać potrzebującym aby je przyniosły i złożyły w procesji z darami podczas mszy świętej o 12.00
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne Bóg Zapłać kierujemy w stronę parafialnych zespołów. Do grupy modlitewnej, do parafialnego chóru na czele z panem Arturem Bienią, dziękujemy młodzieży z oazy i scholce, ministrantom, lektorom za aktywny i pobożny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania składamy panom wykonującym Pasję, panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, panu organiście i wszystkim osobom angażującym się w śpiew psalmów i pieśni kościelnych. Dziękujemy panu kościelnemu i młodzieży za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego ułożenie kwiatów i dekoracji. Księdzu Henrykowi oraz starszym lektorom za przygotowanie służby liturgicznej.
 2. W najbliższą sobotę odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie z panią Barbarą Bubulą i panem Dominikiem Tarczyńskim o godz 18.00.

Za tydzień w Niedzielę odbędzie się przy naszym kościele zbiórka charytatywna na operację dla chorego mieszkańca Klinów pana Marcina Krajewskiego.    

 1. Dziękujemy serdecznie ludziom dobrej woli za pomoc w sprzątaniu kościoła na święta i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc naszych parafian z ul. Geremka nr 27

 

 1. Jan Jarco proboszcz

Kraków 2018.04.14

VI NIEDZIELA POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45. Potem Msza święta a po niej około 19.15 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Pójdziemy ulicą Wicherkiewicza, Bartla aż na osiedle przy ul. Anny Szwed Śniadowskiej z naszym prostym krzyżem wykonanym z materiałów budowlanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym. Przynieśmy ze sobą świece.

 

Kalendarz Liturgiczny:

  • W poniedziałek Wtorek i Środę w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi świętej od godz 18.00 do 20.00
  • W  Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o 18.30 Po uroczystej Mszy świętej odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O 20.30 na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej a o 21.30 adoracja młodzieży z klas Gimnazjalnych i rodziców.
  • W Wielki Piątek od 8.00 trwać będziemy na adoracji przy Najśw. Sakramentu. O 15.00 w godzinie śmierci Chrystusa odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 18.30 uroczysta Liturgia Adoracji Krzyża, po niej śpiewamy II i III część Gorzkich Żali a następnie całonocna adoracja Najść. Sakramentu w Grobie Pańskim. Najpierw czuwanie dla młodzieży o 21.00 następnie Droga Krzyżowa a o 23.00 czuwanie grupy modlitewnej. Od północy adoracja poszczególnych rejonów parafii. Niech nas nie zabraknie w wyznaczonym dla nas terminie.  Program szczegółowy znajdziemy w parafialnym Biuletynie i na naszej stronie internetowej.
  • W Wielką sobotę grupa modlitewna zaprasza na Ciemną Jutrznię o godzinie 8.00 na godz. 9.00 zapraszamy do czuwania członków Żywego Różańca a dzieci zapraszamy na adorację o 11.00.

 

 • Święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 13.00 co pół godziny a ostatnie poświęcenie o 14.00 i 15.00. Przed ołtarzem wystawimy kosz na żywność dla najbardziej potrzebujących. Zebrane w ten sposób produkty rozdzielimy o godzinie 15.00 potrzebującym. Najbardziej uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 a po niej odprawimy procesję rezurekcyjną – prosimy o przyniesienie świec i lampionów procesyjnych.

 

 • Triduum Paschalne zakończymy w przyszłą niedzielę nieszporami o godz 18.00.
 • Z uwagi na spowiedź wielkanocną nie będzie czynna kancelaria parafialna w poniedziałek wieczorem.

 

Nasza Parafia cieszy się z nowego Szafarza Najświętszego Sakramentu. W dniu wczorajszym ks Bp Janusz Mastalski pobłogosławił do tej funkcji pana Roberta Piskorza. Dzięki Szafarzom możemy w naszym kościele rozdawać Komunię świętą pod dwiema postaciami w Wielki Czwartek o raz w Niedzielę Wielkanocną o 10.00. Szafarze zanoszą Komunię świętą naszym chorym.

 

Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. Przed świętami będziemy i złożoną ofiarę.  W najbliższą środę sprzątać będziemy kościół na święta. Prosimy o pomoc parafian z ul Centkiewiczów oraz ludzi dobrej woli. Kościół sprzątać będziemy o 19.15.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

          

  Kraków  2019.04.07

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz 8.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek i piątek odbędzie się próba Ciemnej Jutrzni. Zapraszamy chętnych.
 • W piątek wieczorem msza święta za zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę Niedziela Palmowa. Na każdej mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Przed mszą świętą o godz 12.00 procesja z palmami wokół kościoła. Po niej konkurs palm na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Wieczorem pójdziemy ulicami naszego osiedla z krzyżem i będziemy rozważali stacje Drogi Krzyżowej. Pójdziemy ulicami: Wicherkiewicza, Bartla i Anny Szwed Śniadowskiej. Prosimy wszystkich mieszkańców o zapalenie świecy w oknie a uczestników Drogi Krzyżowej prosimy o przyniesienie lampionów lub świec.
 1. Parafialny Zespół Caritas rozdzieli żywność zebraną przed tygodniem wśród potrzebujących. Żywność będzie rozdzielona w środę 10 kwietnia od 17.00 – 18.00 w Domu Parafialnym.
 2. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich do głębszego zaangażowania się w liturgię tych dni. Poszukiwani są chętni do wykonania Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz osoby biorące udział w liturgii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Dzisiaj zabierzmy ze sobą najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc kwiecień z programem Triduum Paschalnego. Do kupienia jest też album o sakramencie pokuty.

We wrześniu współorganizujemy Pielgrzymkę do Rzymu. Prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się w zakrystii i zapisywanie się.

Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższy wtorek na warsztaty rękodzieła artystycznego, w środę, w ramach Klubu Rodziców, na spotkanie na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach i na rowerach, a w sobotę na VI Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klubu.   

 

 1. Dziękujemy pani Zuzannie i pani Stanisławie za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Arktycznej.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

            Kraków  2019.03.31

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. W ostatnią Niedzielę marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie ks kanonika Tadeusza Krzyżaka proboszcza parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej. Przez kolejne dni będziemy się gromadzić w naszym kościele o godz 8.00 i 18.30 na masach świętych z nauką ogólną. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci z klas IV – VIII SP w poniedziałek i wtorek o 17.30. Młodzież zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne we wtorek po wieczornej mszy świętej o 19.30. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej konferencja dla małżonków do 10 lat po ślubie, jutro konferencja dla wszystkich małżonków połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W środę zakończymy rekolekcje o 8.00 msza święta z udzieleniem sakramentu chorych a od 9.30 udamy się do chorych z komunią świętą. W środę możliwość spowiedzi świętej od 17.00 do 20.00 będzie spowiadać 4 kapłanów. Przerwa w spowiedzi od 18.30 do 19.15. Bardzo prosimy wszystkich parafian o udział w rekolekcjach, gdyż jest to nasz obowiązek religijny.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie od godz 17.00.
 • W pierwszą sobotę modlimy się rano Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy serdecznie na tę modlitwę wszystkich, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz matki spodziewające się dziecka.
 • W przyszłą Niedzielę ulicami Miasta Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Początek o 20.30 w kościele św. Anny. Jednocześnie informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla przejdzie w Niedzielę 14 kwietnia po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki żywności w miniony piątek i sobotę. Zebrano prawie pół tony żywności, która będzie rozdzielona pomiędzy potrzebujące rodziny w środę 10 kwietnia od 17.00 – 18.00. Szczególne podziękowania składamy właścicielom i pracownikom sklepów AVITA i RENETA a umożliwienie tej zbiórki.

 

 1. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich do głębszego zaangażowania się w liturgię tych dni. Poszukiwani są chętni do wykonania Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz osoby biorące udział w liturgii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

 1. Dziękujemy parafianom z ul Komuny Paryskiej 4 4A i 4B za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Polarnej i Komuny Paryskiej domy prywatne.  

Raz jeszcze zapraszamy do udziału w rekolekcjach życzymy wielu łask Bożych w tych dniach.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2019.03.24

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu przypomina nam o Bogu obecnym w życiu każdego człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli naszą parafię finansowo. Na tacę zebraliśmy 4474 zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2640zł. Obecnie wykonujemy witraże do naszego kościoła przedstawiające polskich świętych. Na początku kwietnia pierwsze cztery witraże zostaną zainstalowane. Prowadzimy także poszukiwania organów piszczałkowych w które chcielibyśmy wyposażyć naszą świątynię, W tym celu w ostatnich dniach udaliśmy się do Niemiec gdzie oglądaliśmy organy przeznaczone do sprzedaży. Oczekujemy na decyzję drugiej strony.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień świętości Życia. Zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła i złożyć ją jutro na wieczornej mszy świętej.
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci a o 19.00 po wieczornej mszy świętej dla dorosłych i młodzieży.
 • We wtorek i czwartek spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania

 

 1. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji, który znajduje się w Biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Na godzinę 10.00 zapraszamy młodzież z klas Gimnazjalnych i Licealnych na godz 12.00 zapraszamy dzieci ze SP a na 18.30 małżonków do 10 roku po ślubie. Rekolekcje potrwają do środy 3 kwietnia.

 

 1. W piątek i sobotę odbędzie się Zbiórka Żywności przed sklepami Avita i Reneta. Prosimy o pomoc w tej zbiórce chętnych wolontariuszy o zapisanie się w zakrystii.
 2. W najbliższą sobotę, 30 marca, Klub Kultury KLINY zaprasza na koncert akordeonowy w wykonaniu wirtuoza tego instrumentu, Wacława Turka. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

Dzieciom polecamy skarbonki wielkopostne, które możemy otrzymać w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 4, 4A i 4B.

Wszystkich zachęcamy do wypełniania dobrych postanowień i  życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2019.03.17

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj trzecia  Niedziela miesiąca marca. W naszym kościele zbieramy dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy je zbierają. W pierwszych dniach kwietnia wprawimy w naszym kościele cztery nowe witraże. Gorzkie Żale odprawiamy o 17.45. Udział w Gorzkich Żalach związany jest z uzyskaniem odpustu zupełnego

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • We wtorek Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim osobom, które noszą to piękne imię składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki św patrona.
 • W środę wspomnienie św Józefa Bilczewskiego
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych i młodzieży.
 • We wtorek i czwartek spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania

3. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

4. Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

Dzieciom polecamy skarbonki wielkopostne, które możemy otrzymać w zakrystii.

5.  Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 6, 6A, 6B i 6C.

Wszystkich zachęcamy do wypełniania dobrych postanowień i  życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

     

       Kraków  2019.03.10

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Postu. Gorzkie Żale odprawiamy o 17.45. Udział w Gorzkich Żalach związany jest z uzyskaniem odpustu zupełnego

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.
 • W środę rocznica wyboru papieża Franciszka.
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na nasz kościół

 

 1. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Pierwsze spotkanie w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 18.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej mszy świętej. Za trzy tygodnie przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks Tadeusz Krzyżak proboszcz parafii w Bystrej Krakowskiej..

Zwróćmy też naszą uwagę na katolicką prasę a zwłaszcza na Gościa Niedzielnego Niedzielę oraz miesięcznik Miłujcie się i najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i  zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Drozdowskich  za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 8 12 i 14

Wszystkim życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco    –   proboszcz

Kraków  2019.03.03

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę miesiąca marca przeżywamy jednocześnie ostatnie dni okresu zwykłego poprzedzającego czas postu. Po mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. W naszym kościele odprawiamy dzisiaj Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Adoracja będzie trwała dzisiaj pomiędzy mszami świętymi przed południem i po południu od 15.00 do wieczornej mszy świętej. O 15.00 godzina Miłosierdzia a następnie Adoracja poszczególnych rejonów parafii. Na 16.00 prosimy mieszkańców ul Komuny Paryskiej. Na 17.00 prosimy wszystkich parafian z ul Anny Szwed Śniadowskiej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Kazimierza Królewicza
 • W środę Popielec. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Msza święta w naszym kościele o 7.00 17.00 i 18.30. Podczas każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. Tacę jako jałmużnę wielkopostną będą zbierać wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas na rzecz potrzebujących.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 18.00 a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę wypada Niedziela chrztów. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 17.00 w naszym kościele. Po południu odprawimy Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks Jan Klimek Rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu.

 

 1. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Pierwsze spotkanie w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej rozdajemy zdrapkę wielkopostną. Jest to propozycja skierowana do dorosłych jako forma pracy nad sobą na każdy dzień Wielkiego Postu. Odbierzmy ją od ministrantów a także zabierzmy do domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc marzec.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Tomaszowi ul Pawła z Krosna za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Drozdowskich. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.24

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela lutego. Słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii niech nas mobilizują do wielkoduszności wobec bliźnich. Od jutra w naszym kościele będziemy sprawować w tygodniu mszę świętą codziennie o 7.00 i 18.30
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy rano i po południu od 17.00. Zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków miesiąca. Przypominamy, że integralną częścią Pierwszego Piątku jest udział we mszy świętej wynagradzającej i przyjęcie Komunii świętej
 • W Sobotę odprawiamy rano mszę święto o 7.00 a po niej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Z komunią świętą do chorych udajemy się w sobotę o 9.30. W sobotę o 17.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
 • W najbliższą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy św. o godz 8.00. Zachęcamy dzieci do odmawiania Różańca. Po mszy św o 12.00 dajemy dzieciom odmawiającym Różaniec tajemnice różańcowe.
 • W przyszłą Niedzielę odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po mszach przed południem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu a po południu będziemy trwać na Adoracji od godziny 15.00 do wieczornej mszy świętej. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Spotkania będą się odbywać w soboty od 16.00 – 18.00.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy na spotkania w ramach przygotowań do Bierzmowania we wtorek lub czwartek o 19.00.

 

 1. W Tłusty Czwartek, 28 lutego, Klub Kultury KLINY zaprasza na pączki i koncert największych przebojów musicalowych w wykonaniu artystów scen śląskich. Początek o godz. 19.30.

 

 1. Zachęcamy rodziców aby po przyjęciu Komunii świętej błogosławili swoje dzieci robiąc im krzyżyk na czole. Kapłani udzielają błogosławieństwa dzieciom po mszy św dla dzieci o godz 12.00

 

 1. Dziękujemy serdecznie pani Hannie z ul Braci Kiemliczów za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Pawła z Krosna. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.10

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   V  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Słowo dzisiejszej Ewangelii „Wypłyń na głębię” niech nas motywują do pogłębiania naszej relacji do Pana Boga. Dzisiaj wspominamy św Scholastykę, która była siostrą św Benedykta.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem światowy Dzień Chorego. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia Metropolita krakowski odprawi mszę świętą w intencji chorych o godz 12.00
 • W czwartek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy
 • W piątek odprawimy mszę świętą w intencji Dobrodziejów i Budowniczych kościoła o 18.30 Przed mszą świętą o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego

 

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana z wiarą i życzliwością. Poprzez te odwiedziny nasza wspólnota parafialna umacnia się we wzajemnej jedności. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Zostaną one przeznaczone na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji, działalności charytatywnej, na utrzymanie Seminarium Duchownego wsparcie kapłanów pracujących na misjach oraz na osobiste potrzeby kapłanów.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do Bierzmowania w Czwartek o 19.00

 

 1. W środę po wieczornej mszy świętej odbędzie się Spotkanie Grupy Modlitewnej. Podczas spotkania rozważamy List do Rzymian. Zapraszamy zainteresowanych

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Spacerowej i Babińskiego za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Sidzińskiej i Orleańskiej . Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.03

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   IV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Hymn o miłości jaki czyta nam Kościół w pierwszą Niedzielę Lutego niech będzie dla nas natchnieniem i źródłem naszych codziennych przemyśleń dotyczących naszej relacji do Boga i Bliźnich. Po mszy św. o 8.00 zmiana Tajemnic Różańca świętego oraz po 12.00 dla dzieci.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Agaty dziewicy i męczennicy
 • W środę wspomnienie św męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 • W piątek wspomnienie św Józefiny Bakhity dziewicy
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Scholastyki dziewicy. Na mszy święte o 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego.

 

 1. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. We wtorek odbędzie się ona na ul Mieczykowej 7, 9 i 11, w czwartek na ul Mieczykowej 13 i 15 a w sobotę na ul Mieczykowej 22 i 26 oraz na Bartla 19H. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą i przeżywają ją z wiarą. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki do końca lutego nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 3 oraz ludziom dobrej woli za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Działowskiego Spacerowej i Babińskiego . Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.27

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   III  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła. W tę ostatnią Niedzielę miesiąca na wieczornej mszy świętej będziemy gościć Parafialny Chór z Zabierzowa Voci san Francesco. Msza święta odprawiona zostanie w intencji naszej parafii od grupy Modlitewnej.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
 • W czwartek wspomnienie św Jana Bosko kapłana
 • W piątek zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Spowiadać będziemy od 17.00.
 • W Sobotę rano odprawiamy mszę świętą wraz z Nabożeństwem Pierwszych Sobót. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią świętą. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w tym dniu o godz 7.00, i 18.30. Na każdej mszy świętej poświęcać będziemy świece. Składkę zbieraną w tym dniu przekazujemy na wsparcie zakonów klauzurowych
 • W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po mszy świętej o godz 8.00.

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej. Kolęda, którą musieliśmy odwołać zostanie odprawiona w przyszłym tygodniu.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 134 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 3. Kościół sprzątamy wyjątkowo w piątek po wieczornej mszy świętej z uwagi na sobotnie święto.

 

 1. Ks Proboszcz składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie jego Mamy śp Marii w dniu wczorajszym. Za wszystkich uczestników pogrzebu zostanie odprawiona msza święta w najbliższym czasie. Za wszelkie kondolencje, wyrazy pamięci i modlitwę jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.20

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   II  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela okresu zwykłego. W naszym kościele zbieramy ofiary na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy serdecznie przedstawicielom Rady Parafialnej zbierającym ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców oraz wszystkim Darczyńcom. Wielką wdzięczność wyrażamy także parafianom, którzy wspierają nasz kościół poprzez wpłatę na konto parafialne. Do piątku włącznie przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 • W czwartek wspomnienie św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • W sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa i Dzień Islamu w kościele Katolickim.
 • W przyszłą Niedzielę Grupa Modlitewna zaprasza na wieczorną mszę świętą a po niej na modlitwę uwielbienia

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Ks Henrykowi składamy serdeczne życzenia i polecamy go w naszych modlitwach z racji wczorajszych imienin.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Łukaszowi z ul Komuny Paryskiej 78 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 134. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł z naszej wspólnoty parafialnej pan prof. Mieczysław Tomaszewski z ul Soroki. Pan profesor był jednym z naszych najstarszych parafian. Jego pogrzeb odprawiony zostanie jutro o godz 11.00 msza święta w Kolegiacie św Anny a o 13.00 odprowadzenie do grobu od bramy cmentarza Rakowickiego. Wieczne odpoczywanie…..

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.13

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszym kraju ze względu na szczególną oprawę świat Bożego Narodzenia, kolędy śpiewać będziemy do drugiego lutego. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W najbliższy czwartek przeżywamy w kościele Dzień Judaizmu.
 • W piątek o godzinie 18.00 odprawiamy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św Rafała. Msza święta o 18.30 w intencji wszystkich Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św Józefa Sebastiana Pelczara biskupa
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na dalsze inwestycje w kościele.

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. Od piątku przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do 25 stycznia. Przypominamy, że msza święta w naszym kościele odbywa się codziennie o 7.00 i po południu o 18.30 za wyjątkiem wtorku i czwartku.

 

 1. Miło nam poinformować, że w dniu wczorajszym nasza parafia otrzymała medal Memoriam od Towarzystwa Tadeusza Kościuszki za zaangażowanie i propagowanie postawy patriotyzmu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 56 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej domy od numeru 66 – 112. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.06

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   OBJAWIENIE PAŃSKIE

 

 1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich mszach poświęcamy kredę i kadzidło. Ofiarę dzisiaj składaną przekazujemy na wsparcie kościoła misyjnego. Po mszy świętej o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W przyszłą niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godzinie 12.00. W związku z tym w sobotę 12 stycznia odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w kościele

 

 1. Po południu zapraszamy na spotkania opłatkowe. Dzieci ze scholki oazy i ministrantów na 15.00 a wszystkich dorosłych należących do Rady Parafialnej, Chóru Parafialnego, Róż Różańcowych, Kręgów Rodzin, Grupy Modlitewnej oraz Parafialnego Zespołu Caritas na godz 17.00 do naszego Domu Parafialnego

 

 1. Od czwartku rozpoczęliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszych domach. Kapłan w asyście 2 ministrantów odwiedza domy i mieszkania parafian aby udzielić błogosławieństwa i wspólnie się pomodlić oraz krótko porozmawiać. Prosimy ułatwmy ministrantom i kapłanowi tę wizytę. Przeżywajmy ją w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. W najbliższy piątek, 11 stycznia o godz. 19.30 Klub Kultury KLINY zaprasza na wspólne kolędowanie z udziałem młodych uczestników zajęć, instruktorów oraz chóru parafialnego. Klub informuje również, że są jeszcze wolne miejsca na atrakcyjne Ferie w Klubie KLINY. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 54 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 56. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2018.12.30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 1. Dzisiaj święto świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po każdej mszy świętej błogosławimy małżeństwa i rodziny.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro ostatni dzień roku 2018. O godzinie 18.00 odprawimy Nieszpory w Suplikacjami i dziękczynnym Te Deum oraz mszę świętą z okolicznościowym kazaniem.
 • We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicieli Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym.
 • W środę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • W I piątek miesiąca zachęcamy wszystkich do praktykowania pierwszych piątków. Spowiadać będziemy rano i po południu od 17.00
 • W pierwszą sobotę miesiąca rano odprawiamy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z komunią świętą
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańca świętego po mszy o 8.00. Na każdej mszy świętej poświęcać będziemy kadzidło i kredę. Po południu zapraszamy na spotkania opłatkowe. Dzieci ze scholki oazy i ministrantów na 15.00 a wszystkich dorosłych należących do Rady Parafialnej, Chóru Parafialnego, Róż Różańcowych, Kręgów Rodzin, Grupy Modlitewnej oraz Parafialnego Zespołu Caritas na godz 17.00 do naszego Domu Parafialnego

 

 1. Przypominamy, że stycznia Niedzielą chrztów w naszym kościele będzie druga niedziela miesiąca a składka inwestycyjna na rzecz parafii odbywać się będzie w trzecią niedzielę miesiąca.
 2. Od czwartku rozpoczęliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszych domach. Kapłan w asyście 2 ministrantów odwiedza domy i mieszkania parafian aby udzielić błogosławieństwa i wspólnie się pomodlić oraz krótko porozmawiać. Prosimy ułatwmy ministrantom i kapłanowi tę wizytę. Przeżywajmy ją w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.
 3. Zabierzmy dzisiaj do naszych domów najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu z programem kolędy.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 52 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 54. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2018.12.16

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”

 

 1. Trzecia Niedziela Adwentu wprowadza nas w bezpośredni okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W natłoku wielu spraw znajdźmy czas na modlitwę i lekturę Słowa Bożego. Od poniedziałku do soboty odprawiamy w naszym kościele roraty o 6.15.
 1. W Niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.
 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wieczorna msza święta a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 • W czwartek w naszym kościele spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będzie siedmiu kapłanów od 17.00 do 20.30 z przerwą od 18.30 do 19.00. Oprócz czwartku można codziennie skorzystać z sakramentu pokuty 30 minut przed mszą świętą. W piątek ze względu na to, że musimy pomóc w spowiedzi w innych parafiach w naszym kościele nie będziemy spowiadać.
 • W piątek z racji trzeciego piątku odprawiamy o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Litanią do świętego Rafała. Wieczorną mszę świętą odprawimy w intencji wszystkich Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.

4. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł.

Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

Młodzież z oazy dzisiaj w naszym kościele rozprowadza sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 17 – 27 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę sprzątać będziemy kościół na święta. Prosimy o pomoc ludzi dobrej woli oraz parafian z ul Komuny Paryskiej 50. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00

 

 Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

 

Kraków  2018.12.09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Czas Adwentu jest dla nas wszystkim wezwaniem do większej gorliwości w modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Wykorzystajmy go biorąc udział w porannej mszy świętej w okresie Adwentu.. Od poniedziałku do soboty odprawiamy w naszym kościele roraty o 6.15.  Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na inwestycje w naszym kościele.
 1. Parafialny Zespół Caritas włącza się w ogólnopolską zbiórkę żywności. Przedstawiciele i wolontariusze Caritas zbierali żywność dla potrzebujących rodzin w miniony piątek i sobotę w dwóch sklepach: Avita i Reneta. Dziękujemy serdecznie Przedstawicielom Caritas naszej parafii, wolontariuszom oraz właścicielom sklepów i wszystkim Ofiarodawcom za pomoc i ofiarność w tej zbiórce. Ogółem zebrano 400 kg żywności. Żywność wydawana będzie potrzebującym w środę 12 grudnia od godz 17.00 do 18.00 w Domu Parafialnym.
 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wieczorna msza święta a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 • W środę wspomnienie NMP z Guadelupe.
 • W czwartek św Łucji dziewicy i męczennicy
 • W piątek wspomnienie św Jana od Krzyża. Wieczorna msza święta w intencji zmarłych parafian.

 

4. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł.

Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

W Niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.

Zabierzmy dzisiaj do naszych domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc grudzień.

Oaza będzie w naszym kościele rozprowadzać sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą w przyszłą niedzielę.

Klub Rodziców w Klubie Kultury Kliny zaprasza w najbliższą środę o godz. 11.00 na warsztaty chustonoszenia, przeznaczone dla mam dzieci do 4 miesiąca życia. Szczegóły na plakatach.  

5. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 17, 19 i 21za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Komuny Paryskiej 23,25 i 27

W ostatnich dniach odeszła do Pana z naszej wspólnoty śp Alina Holota z ul Komuny Paryskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele jutro o 11.00 msza święta a o 12.00 odprowadzenie na Cmentarzu przy ul Zawiłej. Wieczne odpoczywanie…..

 Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.12.02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1.  

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok kościelny, którego hasłem są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Adwent jest czasem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dokonało się ono w historii, dokonuje się dzisiaj i dopełni się Paruzją Syna Bożego. Od poniedziałku do soboty odprawiamy w naszym kościele roraty o 6.15

 1.  

Parafialny Zespół Caritas włącza się w ogólnopolską zbiórkę żywności. Przedstawiciele i wolontariusze Caritas zbierać będą żywność dla potrzebujących rodzin w piątek i sobotę w dwóch sklepach: Avita i Reneta. W piątek od 16.00 do 20.00 a w sobotę od 10.00 do 17.00. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów oraz wszystkim Ofiarodawcom za pomoc i ofiarność w tej zbiórce.

 1.  

Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro wspomnienie św Franciszka Ksawerego. Wieczorna msza święta wotywna do Ducha Świętego a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 • W piątek wspomnienie św Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. Z racji Pierwszego Piątku zachęcamy do spowiedzi świętej od 17.00 i do udziału we mszy świętej wynagradzającej.
 • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ponieważ święto nie ma charakteru obowiązującego msze święte w naszym kościele jak w dzień powszedni.
 • W przyszłą zbierać będziemy ofiary na inwestycje w naszym kościele

 

4.

Zapraszamy na spotkania młodzież z klas VII i VIII SP  w ramach przygotowań do  Sakramentu Bierzmowania.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

W Niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.

Zabierzmy dzisiaj do naszych domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc grudzień.

W najbliższą sobotę, 8 grudnia o godz. 15.00  Klub Kultury Kliny zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami na spotkanie ze św. Mikołajem oraz wspólną, przedświąteczną zabawę. Szczegóły na plakatach.  

 

 1.  

Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Zaporoskiej n-ry parzyste za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Komuny Paryskiej 17, 19 i 21

 Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.11.25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Obchodzimy ostatnią Niedzielę roku kościelnego Poświęcona jest ona osobie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj w ostatnią Niedzielę miesiąca grupa modlitewna zaprasza nas do wspólnej modlitwy uwielbienia
 2. Dziękujemy serdecznie rodzicom i młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, którym jest specjalne naczynie na wodę święconą.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę podczas II światowego Dnia Ubogich wsparli swoją ofiarą ten cel. Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek 2022zł. Połowę z tej kwoty przekazujemy do Caritas Archidiecezji a drugą połowę rozdzieli Parafialny Zespół Caritas potrzebującym.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wieczorna a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 • W piątek święto św. Andrzeja Apostoła
 • W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Roraty w tym roku na wzór lat poprzednich będziemy odprawiać w dni powszednie o 6.15.

 

 1. W sobotę rano Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Po porannej mszy świętej do Niepokalanego Serca NMP odmówimy Różaniec. Wszystkich zachęcamy do udziału w tym Nabożeństwie gdyż jest ono wypełnianiem głównego polecenia NMP z Fatimy. Szczególnie zapraszamy kobiety w stanie błogosławionym.

Od 9.30 będziemy odwiedzać chorych z Komunią i spowiedzią świętą.

 

 1. Od dnia dzisiejszego pan kościelny i pan organista roznosić będą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

 

 1. W sobotę po południu spotkanie dla dzieci z klas III SP w ramach przygotowań do I Komunii świętej a o 17.30 spotkanie dla rodziców.
 2. Dziękujemy serdecznie młodzieży która posprzątała nasz kościół na dzisiejszą eucharystię za dekoracje i kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Zaporoskiej numery 6 i 8

 Ks.Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.11.18

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w naszym kościele zewnętrzna uroczystość odpustowa. Mszy świętej o godzinie 12.00 przewodniczy ks kanonik Adam Szostak proboszcz parafii Wróblowice. Z woli papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj drugi światowy Dzień Ubogich. Przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na ten cel do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli dzieło budowy naszego kościoła. Na tacę złożyliśmy 3586zł a imienni Darczyńcy złożyli 2720zł.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie liturgiczne naszego patrona św Rafała. Podczas mszy świętej o godz 18.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do katechumenatu przed Bierzmowaniem. Zapraszamy młodzież z klas VII i VIII oraz rodziców na godzinę 18.10. W tym właśnie dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą świątynię i spełniając określone prawem kościelnym warunki.
 • We środę wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W czwartek wspomnienie św Cecylii dziewicy i męczennicy
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata a zarazem ostatnia Niedziela roku kościelnego.

 

 1. W czwartek ostatnia próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży z klas III Gimnazjum i I szkół średnich. Nabożeństwo pokutne przed przyjęciem Bierzmowania w piątek o 17.00. Bierzmowanie w sobotę o 10.00 w naszym kościele. 52 osobom z naszej parafialnej wspólnoty udzieli go ks bp Jan Zając.

 

 1. Klub Kultury Kliny i Rada Dzielnicy X zapraszają na II Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Tenisie Stołowym. Początek turnieju w najbliższą sobotę,o godz. 10. Zapisy zawodników od godz. 9.00.
  Tego samego dnia, czyli w sobotę, 24 listopada, o godz. 19.30 Klub Kliny zaprasza na koncert pt. “Operetkowa lista przebojów”. Wystąpią znani i lubiani artyści Opery Krakowskiej. Wstęp wolny.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Zaporoskiej 5 za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Zaporoskiej numery 2 i 4

 Ks.Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.11.11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Przed mszą świętą o godz 12.00 decyzją Rady Parafialnej odśpiewamy Hymn Polski łącząc się z całym narodem w tym szczególnym momencie. Dzisiaj zbieramy ofiary na dalsze inwestycje w naszym kościele. Podczas ostatniego spotkania Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję, że wykonamy witraże do jedenastu okien w naszym kościele przedstawiających polskich świętych.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św Jozafata biskupa i męczennika
 • We wtorek wspomnienie pierwszych polskich męczenników Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna
 • W czwartek wspomnienie św Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej
 • W przyszłą Niedzielę II Światowy Dzień Ubogich. Uroczystość odpustowa ku czci św Rafała Kalinowskiego na mszy świętej o godz 12.00. Mszy świętej będzie przewodniczył ks kanonik Adam Szostak proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Wróblowicach.

 

 1. We wtorek czwarta próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży z klas III Gimnazjum i I szkół średnich. Po wieczornej mszy świętej spotkanie grupy modlitewnej.
 2. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Zaporoskiej 3 za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Zaporoskiej 5

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.11.04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Listopada. Zmiana Tajemnic Różańca świętego po mszy św o godz 8.00. Przez kolejne dni aż do czwartku 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za tych którzy oczyszczają się w Czyścu. W naszym kościele do czwartku włącznie modlimy się za zmarłych czytając karty wypominkowe i odmawiając różaniec o godz 18.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek msza święta wotywna o Duchu Świętym i Adoracja Najśw Sakramentu do godz 20.00
 • W środę spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej mszy świętej.
 • W piątek święto poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej. Msza święta wieczorna za zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie św Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę Narodowe Święto Niepodległości. O 10.00 odprawimy mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i nami rządzących. Z racji II Niedzieli miesiąca będziemy zbierać składkę na dalsze inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy panu Robertowi Springwaldowi za przygotowanie wystawy prezentowanej w naszym kościele z okazji setnej rocznicy niepodległości. Dziękujemy także Pani Beacie za ofiarowane do naszego kościoła kwiaty na uroczystość Wszystkich Świętych.

 

 1. W czwartek po wieczornej mszy św. odbędzie się próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży z III kl Gimnazjum i I kl szkoły średniej. Ks Bp Jan Zając zmienił termin Bierzmowania i odbędzie się ono w sobotę 24 listopada.
 2. W sobotę zapraszamy na spotkanie Rodziców, których dzieci chodzą do VII i VIII klasy Szkoły Podstawowej na spotkanie w sprawie Bierzmowania po wieczornej mszy świętej.
 3. W Dziękujemy serdecznie pani Małgorzacie z ul Zaporoskiej 1 za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Zaporoskiej 3

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.10.28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.                 Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą ofiarą składaną na tacę wspieramy Kościół  Pakistanie.

2.                 Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli naszą parafię w dziele budowy kościoła. Składka na ten cel wyniosła 4235zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2480 zł.

3.                 W ubiegłą niedzielę w całej Polsce liczyliśmy wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy świętej. W naszym kościele  we mszy świętej uczestniczyło 1109 wiernych a komunię świętą przyjęło 33% będących na mszy świętej.

4.                 Kalendarz Liturgiczny:

                     W czwartek Uroczystość Wszystkich świętych. W naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym.

                     W piątek Dzień Zaduszny. Dzień Modlitwy za zmarłych. W naszym kościele odprawimy Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami i różańcem o 18.00. Ponieważ będzie to pierwszy piątek miesiąca będziemy spowiadać od godz 17.00. Na wypominki roczne składamy w zakrystii a na listopadowe wrzucamy wypełnione czytelnie karty wypominkowe do skarbony w kościele. Od drugiego do 8 listopada będziemy modlić się za zmarłych czytając listy wypominkowe i odmawiając różaniec.

                     W sobotę zachęcamy do Nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca. Odprawiamy je rano o 7.00 msza święta a po niej różaniec. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią i spowiedzią świętą. Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowań do Bierzmowania o 10.30

3.                 We wtorek odbędzie się próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży z klas III Gimnazjum i I szkoły średniej o 19.00 w kościele. Prosimy wszystkich o obecność

4.    Dzisiaj zabierzmy do naszych domów najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc listopad.

5.    W Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Krymskiej i Komuny Paryskiej 15 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul.

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.10.21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli Fundację Nowego Tysiąclecia i złożyli ofiarę na rzecz wsparcia stypendystów tej Fundacji. Wolontariusze zebrali do puszek 2274zł. Kwotę tę przekazaliśmy Fundacji Dnia Papieskiego. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na rzecz dalszej budowy kościoła. Obecnie decydujemy o tematyce witraży do 11 okien naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy na ten temat przekazali nam swoją opinię. Jeśli ktoś chce to jeszcze zrobić to bardzo prosimy o uwagi na temat witraży. Możemy posłużyć się przygotowaną ankietą wyłożoną na stoliku przy którym przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na rzecz kościoła.Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię na rzecz organów do naszego kościoła. Stosunkiem głosów 289 do 139 wybraliśmy organy wirtualne.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Jana Pawła II. Sanktuarium zaprasza nas na uroczystą mszę świętą o godz 12.00.
 • We wtorek wspomnienie św Józefa Bilczewskiego biskupa
 • W nocy z soboty na Niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.
 • W przyszłą Niedzielę święto apostołów Judy i Szymona.

 

 1. W czwartek pierwsza próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży z klas III Gimnazjum i I szkoły średniej o 19.00 w kościele. Prosimy wszystkich o obecność
 2. Dzisiaj wybory samorządowe. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do dobrego głosowania na rzecz rozwoju naszego miasta i dzielnicy.
 3. Dzisiaj liczymy w naszych kościołach wiernych uczestniczących we mszy świętej. Aby ułatwić to zadanie ministrantom prosimy wychodzić z kościoła w następującym porządku:. Panowie drzwiami pod św Rafałem a Panie drzwiami pod wizerunkiem Jana Pawła II.
 4. W Dziękujemy serdecznie Gabrysi za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Krymskiej i Komuny Paryskiej 15.

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.10.14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Dzień Papieski. Młodzież kwestuje na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającej młodych i zdolnych uczniów z ubogich środowisk fundując prawie 2 tysięcznej rzeszy młodzieży stypendia naukowe. Dzisiaj w naszym kościele przedstawiciele Domowego Kościoła zachęcają nas do udziału w takiej grupie duszpasterskiej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe i mszę świętą w intencji Rodziców, którzy przedwcześnie pożegnali swoje dziecko
 • We wtorek wspomnienie św Jadwigi Śląskiej a zarazem 40 rocznica wybory Jana Pawła II na Stolicę św Piotra. O 20.30 na Rynku Krakowskim odbędzie się koncert z udziałem artystów scen polskich. Wcześniej o 20.00 nastąpi odsłonięcie odrestaurowanego okna papieskiego w pałacu biskupów krakowskich.
 • W środę wspomnienie św Ignacego Antiocheńskiego
 • W czwartek święto św Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia
 • W piątek Msza święta w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św Jana Kantego. O 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych w kościele.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na wsparcie inwestycji w naszym kościele.
 1. W ubiegłą Niedzielę a także dzisiaj prezentujemy dwa różne instrumenty organowe. Przed tygodniem słyszeliśmy organy wirtualne a dzisiaj elektroniczne. Prosimy dzisiaj wszystkich parafian o oddanie swojego głosu za jednym z tych instrumentów. Jeśli bardziej podobał się nam instrument prezentowany przed tygodniem wrzućmy do koszyka zielony kartonik. Jeśli chcemy zagłosować za dzisiejszym instrumentem wrzućmy kartonik czarny. W ten sposób wskażemy na lepszy instrument.
 2. W Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Szwed Śniadowskiej 45 za liczny udział w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Szwed Śniadowskiej nr 46.

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.10.07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W pierwszą Niedzielę października witamy w naszym kościele firmę organistowską Magnus, która prezentuje nam brzmienie organów wirtualnych. Po mszach przed południem grany będzie krótki koncert abyśmy mogli lepiej usłyszeć prezentowany instrument. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego po mszy o godz 8.00 oraz po mszy o 12.00  

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek święto bł Wincentego Kadłubka biskupa.
 • W czwartek wspomnienie św Jana XXIII
 • W piątek wspomnienie bł Jana Beyzyma kapłana. Msza święta wieczorna zbiorowa w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie bł Honorata Kaźmińskiego. Ponieważ będzie to 13 dzień miesiąca odprawimy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o 18.00 Różańcem a następnie msza święta i procesja maryjna.
 • W przyszła Niedzielę przeżywać będzie Dzień Papieski. Młodzież będzie zbierać do puszek ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która wspiera kilka tysięcy młodzieży wiejskiej poprzez fundowanie stypendiów. Z tego względu naszą parafialną zbiórkę na rzecz kościoła przenosimy na trzecią Niedzielę października.

 

 1. Tworzymy w parafii dziecięcą Różę Żywego Różańca. Chętne dzieci zapraszamy dzisiaj po mszy św. o godz 12.00 o zgłoszenie się do takiej Róży.
 2. Zapraszamy także na spotkanie uczniów klasy III Gimnazjum i I szkoły średniej na spotkania przed Bierzmowaniem we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej, a rodziców zapraszamy  na spotkanie w sobotę po wieczornej mszy świętej.
 3. W przyszłą Niedzielę usłyszymy także zaproszenie do wspólnoty Domowego Kościoła od parafian tworzących te wspólnoty.
 4. W Dziękujemy serdecznie pani Katarzynie z synami z ul Mieczykowej 15 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła a Nowożeńcom Wandzie i Robertowi za ofiarowane kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Szwed Śniadowskiej nr 45.

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.09.30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w naszym kościele poświęcamy figurę św Michała Archanioła z groty na Monte San Angelo. Chcemy aby ta figura przypominała nam o wsparciu w duchowej walce jaką otrzymujemy od duchów niebieskich. Po mszach świętych odmawiać będziemy krótką modlitwę do św Michała zwaną egzorcyzmem. Dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe. Odprawiamy je codziennie o 18.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • We wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • W czwartek wspomnienie św Franciszka z Asyżu
 • W piątek wspomnienie św Faustyny Kowalskiej. Ponieważ będzie to I Pi atek miesiąca zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków. Spowiadamy rano przed mszą świętą i po południu od 17.00. Spowiedź w naszym kościele w październiku będzie codziennie 15 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.
 • W sobotę rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z komunią i spowiedzią świętą. O 10.30 spotkanie dla uczniów klas 7 i 8 SP w ramach przygotowań do Bierzmowania. Po południu o godz 17.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców o 17.30 połączone z poświęceniem różańca.
 • W przyszła Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godzinie 8.00.

 

 1. Tworzymy w parafii dziecięcą Różę Żywego Różańca. Chętne dzieci zapraszamy dzisiaj po mszy św. o godz 12.00 o zgłoszenie się do takiej Róży. Zachęcamy małżonków do udziału w duszpasterskiej grupie Domowego Kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Przypominamy o spotkaniach dla kandydatów na ministrantów w poniedziałki o 17.30 dla ministrantów w piątek o 17.30 i oazy po wieczornej mszy świętej w piątek. Scholka spotyka się w niedzielę o 11.00. Dzisiaj zabierzmy ze sobą najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc październik
 2. Klub Rodziców w Klubie Kultury Kliny zaprasza w środę o godz. 17 na spotkanie z ratownikiem medycznym, podczas którego będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy dzieciom w nagłych wypadkach.  W sobotę Klub zaprasza do wspólnego świętowania pięciolecia swojego istnienia. W programie pokazy kina sferycznego i inne atrakcje dla dzieci, a o 19.30 otwarcie okolicznościowej wystawy i koncert zespołu Boba Jazz Band. Wstęp wolny. 

 

 1. W Dziękujemy serdecznie parafianom ul Mieczykowej 13 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul Mieczykowej 15 o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła.

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz

 Kraków  2018.09.23

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W czwartą Niedzielę miesiąca września przypominamy sobie, że prawdziwie wielkim człowiek staje się wówczas gdy umie służyć drugiemu człowiekowi. Grupa Modlitewna zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę uwielbienia po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy świętej
 • W czwartek wspomnienie św Wincentego a Paulo kapłana
 • W piątek wspomnienie św Wacława patrona katedry wawelskiej
 • W sobotę święto świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.
 • W Niedzielę uroczyście wprowadzimy do naszego kościoła i poświęcimy figurę św Michała Archanioła podczas mszy świętej o godz 10.00. Figura znajdzie miejsce w naszym kościele na zachodnim filarze przed prezbiterium w niedalekiej odległości od witraża przedstawiającego sąd ostateczny. Wieczorem o godzinie 18.00 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Podczas Nabożeństw można uzyska odpust zupełny a dzieci w naszym kościele otrzymywać będą obrazki.

 

 1. Zapraszamy na spotkania: Kandydatów na ministrantów w poniedziałek o 17.30. Ministranci w piątek o 17.30. Spotkanie dla lektorów i oazy w piątek po wieczornej mszy świętej. Spotkanie dla młodzieży z klasy III Gimnazjum  i I Liceum  we wtorek lub czwartek o 19.00
 2. W środę odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III SP przygotowujących się do I Komunii świętej. Msza święta o 18.30 a po niej spotkanie w kościele.
 3. Dziękujemy serdecznie pani Annie z ul Mieczykowej 11 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul Mieczykowej 13 o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła.
 4. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Anita Wachel z ul Babińskiego. Wieczne odpoczywanie…..

 

Ks.Jan Jarco- proboszcz