Ogłoszenia parafialne

Kraków 2021.04.11

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Druga Niedziela wielkanocna kończy oktawę świąt wielkanocnych. Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Po każdej mszy świętej odmawiamy zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W Łagiewnikach odpust. Ze względu na epidemię kustosz Sanktuarium prosi o udział w uroczystościach przez transmisje telewizyjne i internetowe. Dzisiaj każdy kto zdecydował się składać oszczędności do skarbonki wielkopostnej może ją złożyć przed naszym ołtarzem i w ten sposób przekazać na rzecz Caritas.

 

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego. Po mszy św adoracja Najświętszego Sakramentu do godz 20.00
 • W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00 a po nim msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę składka inwestycyjna na kościół

 

 1. Przypominamy że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która skończyła 16 lat, przyjęła sakrament Bierzmowania i żyje zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.liceum.pijarzy.pl.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.04.04

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was Nadzieją i Miłość, niech pomnoży nasza Wiarę i da tyle siły, byśmy razem pokonali trudności związane z epidemią. Bądźmy zawsze pełni ufności w Boże Miłosierdzie, które w tajemnicy Zmartwychwstania, objawia nam Jezus Chrystus. Wszystkim życzymy zdrowia, radości i pokoju….

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym z dodatkową mszą o 11.00 W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W piątek o 18.00 różaniec za zmarłych a po nim Msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W Sanktuarium w Łagiewnikach odpust. W naszym kościele udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy o godz 12.00 W sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o 17.00 w naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy brali czynny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególny sposób dziękujemy chórowi parafialnemu, młodzieży za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego Szafarzom Najświętszego Sakramentu ministrantom i lektorom oraz wszystkim, którzy łączą się z nami poprzez transmisję internetową. .

 

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.28

 

VI NIEDZIELA POSTU NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy świętej poświęcamy palmy. Prosimy aby palmy poświęcone zachować w domu, nie wyrzucać do kosza na śmieci. W celu utylizacji należy je spalić lub przynieść do kościoła i zostawić w przedsionku.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorem o godzinie 20.00 odprawimy Drogę Krzyżową na placu przed kościołem. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie świec lub lampionów. Zgodnie z normami sanitarnymi na palcu przed kościołem może przebywać do 200 osób. Posługujący będą nieśli krzyż i pochodnie wokół kościoła a my przed świątynią będziemy odczytywać rozważania i rzucać rzutnikiem obrazy poszczególnych stacji.
 • Wielki Czwartek liturgia rozpocznie się o 18.30 i zakończy przeniesieniem Najśw Sakramentu do Ciemnicy. Po niej odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O 20.30 zapraszamy na adorację rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Na 21.30 zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Bierzmowania.
 • W Wielki piątek Adoracja Pana Jezusa będzie trwała od 8.00. O 15.00 odprawimy Nabożeństwo w godzinie śmierci Pana Jezusa. Liturgię adoracji Krzyża rozpoczniemy o 18.30. Po niej będziemy przez całą noc trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Prosimy aby przychodzić na wyznaczone godziny dla poszczególnych rejonów parafii.
 • W Wielką Sobotę rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 od Ciemnej Jutrzni. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się przed wejściem do kościoła od 10.00 – 13.00 w trybie ciągłym(co 10 minut). O godz 20.00 odprawimy Liturgię Wigilii Paschalnej z rezurekcyjną procesją.
 • W Wielką Niedzielę msze święte w porządku Niedzielnym. W mszach świętych w Niedzielę będzie mogło wziąć udział 30 wiernych razem z kapłanem. Prosimy wszystkich o wyjątkową ostrożność z uwagi na możliwość zarażenia się. Z uwagi na ograniczenie epidemiczne w kościele mogą w liturgii Triduum

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli Deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz tym, którzy ofiarowali żywność lub pieniądze dla potrzebujących.
 2. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.21

V NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej parafii ks Mirosława Cichonia, który głosi nam Słowo Boże. Na każdej mszy świętej kazanie z nauką ogólną a po wieczornej mszy świętej nauka rekolekcyjna dla małżonków do 10 lat po ślubie. W Poniedziałek wtorek i środę msza święta z nauką rekolekcyjną o 8.00 i 18.00. Jutro o 17.30 spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej a po wieczornej mszy świętej konferencja dla rodziców. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania. W środę na mszy świętej o 8.00 odbędzie się obrzęd sakramentu chorych. Spowiedź codziennie przed mszą rekolekcyjną oraz po zakończeniu rekolekcyjnego spotkania. W środę spowiadamy od 17.00 do 20.00. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać także w wielkim tygodniu Na zakończenie rekolekcji w środę będzie zbierana w kościele taca.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • W środę wspomnienie św Marka i Jerzego. Obchodzimy w tym dniu Narodowy Dzień Życia
 • W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień świętości życia. W tym dniu podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową mszę świętą o 17.00
 • W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą od 9.30
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Planujemy odprawienie Drogi Krzyżowej na placu kościelnym po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Niech dobre słowo zagości w naszych domach. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących.

 

 1. Klub Kultury Kliny wraz z Radą Dzielnicy X zaprasza w najbliższy piątek 26 marca na wielkanocne warsztaty stroikowe on-line, które odbędą się w dwóch grupach: o godz. 17.00 i 19.00. Odbiór materiałów w siedzibie klubu we wtorek i czwartek w godz. 18.00-20.00 lub w piątek od 14.00. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni z soboty na Niedzielę.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.14

IV NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Postu nazywana Niedzielą radości.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • W środę wspomnienie św Patryka biskupa
 • W piątek Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje as wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  W trzeci poiątek miesiąca modlimy się w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła podczas mszy świętej o godz 18.30. Przed mszą świętą odprawimy Drogę Krzyżową. Również po wieczornej mszy świętej zgromadzimy się na tym Nabożeństwie w naszym kościele.
 • W przyszłą Niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Na wszystkich mszach świętych kazanie rekolekcyjne a po wieczornej mszy świętej nauka stanowa dla małżonków do 10 lat po ślubie.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na inwestycje w naszym kościele. W ostatnim tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym ustaliliśmy, że będziemy budować konfesjonały i ławki wzdłuż ścian kościoła.

 

 1. Polecamy tygodniki katolickie. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 20 marca na spektakl dla dzieci pt. “Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” na godz. 17.00 oraz na koncert  “Musette de Paris” na godz. 19.30. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp Jerzego Wicherka, z ul Krymskiej, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz śp Józefę Lenik z ul Wicherkiewicza, której pogrzeb odbędzie się jutro o 13.40 na Cmentarzu batowickim. Wieczny odpoczynek….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.07

III NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj trzecia Niedziela Postu. Zachowujmy środki bezpieczeństwa z uwagi na szerzące się zakażenia koronawirusem. Msze święte niedzielne oraz wieczorne w poniedziałek, środę i piątek transmitujemy na Youtube. W niedzielę dodatkowa msza święta o godz 11.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • Jutro wspomnienie św Jana Bożego
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych zakończone Drogą Krzyżową o 18.00. Msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę rocznica wyboru papieża Franciszka w 2013 roku. Obecnie Ojciec święty odwiedza Irak niosąc przesłanie pokoju i umacniając prześladowanych chrześcijan w tym kraju
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotował jak co roku Baranki wielkanocne z cukru. Znajdują się w przedsionku naszego kościoła.

 

 1. We wtorek spotkanie grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godz 20.00

 

 1. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszym kościele za dwa tygodnie od Niedzieli 21 marca. Poprowadzi je ks Mirosław Cichoń.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.28

II NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy w ubiegłą Niedzielę zbierali ofiary na wsparcie żłóbka integracyjnego w Tacnie w Peru. Wolontariusze zebrali 3427zł i 100 euro. Dziękujemy także za wspieranie różnych inicjatyw charytatywnych. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazał 400 tys zł na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Dziękujemy za wspieranie naszego kościoła. Dzięki ofiarności parafian spłaciliśmy nasze organy, których koszt wyniósł ponad 200 tys zł. Obecnie przygotowujemy się do dalszych prac upiększających naszą świątynię.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi ks dr hab. Jan Klimek – rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu w Kobierzynie. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • Jutro Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza święta wieczorna do Ducha Świętego.
 • W czwartek święto św Kazimierza Królewicza
 • W Pierwszy Piątek miesiąca marca zachęcamy wszystkich do praktyki spowiedzi świętej i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie przed mszą świętą a w piątek po południu od 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca rano o 7.00 msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Z powodu pandemii bardzo prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu chorego.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godz 8.00. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tę wspólnotę modlitwy.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotował skarbonki na wielkopostną jałmużnę. Skarbonki przeznaczone są dla wszystkich. Możemy zabrać taką skarbonkę do domu i odkładając pieniądze wspierać potrzebujących w naszym otoczeniu.

 

 1. W sobotę o 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.21

I NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej jest możliwość nabycia materiałów misyjnychoraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Wsparcie na Starcie, gdzie celem jest pomoc w wykończeniu i wyposażeniu żłobka integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Tacnie w  
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi ks dr hab. Jan Klimek – rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu w Kobierzynie
 • Jutro święto katedry św Piotra
 • We wtorek wspomnienie św Polikarpa biskupa i męczennika
 • W piątek Droga Krzyżowa o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za wsparcie potrzebujących poprzez składkę zbieraną w Środę popielcową. Zebrano 3525zł

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w przyszłą niedzielę 28 lutego na spektakl dla dzieci pt. “Trąba słonia Salomona”. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.14

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto św Cyryla i Metodego patronów Europy oraz dzień św Walentego. Na mszy św o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte w naszym kościele odprawiamy w tym dniu o 7.00; 17.00; 18.30 i 20.00. Na każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje nas wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych od 18-tego do 60-tego roku życia post ilościowy.
 • W piątek odprawiamy w Wielkim Poście Drogę Krzyżową. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla młodzieży i dorosłych
 • W przyszłą Niedzielę odprawimy Gorzkie Żale o 17.45. Tacę będziemy zbierać na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy modlitwę przed Środą popielcową w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od 15.00 i potrwa do wieczornej mszy świętej. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po wieczornej mszy świętej do godz 20.00.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł. Dzisiaj zabierzmy także najnowszy numer parafialnego Biuletynu na czas Wielkiego Postu

 

 1. “W najbliższą niedzielę, tj. 21 lutego będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnychoraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Wsparcie na Starcie, gdzie celem jest pomoc w wykończeniu i wyposażeniu żłobka integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Tacnie w  

 

 1. W ostatnich dniach odszedł z naszej parafii +Stefan Żywczak z ul Zaporoskiej. Jego pogrzeb odbył się w Krzeszowie. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.07

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Scholastyki dziewicy
 • W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Będziemy się modlić za tych co chorują i tych którzy im spieszą z pomocą
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Zapraszamy na godzinę 17.30 do modlitwy wypominkowej i różańcowej. O 18.30 msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00.
 • W przyszłą Niedzielę na mszy świętej o 12.00 będziemy udzielali uroczystego sakramentu chrztu świętego. Zgodnie z tradycją liturgiczną w przyszłą Niedzielę rozpoczniemy 40 godzinne Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Niedzielę o 15.00 i potrwa do wieczornej mszy świętej.

 

 1. Od dzisiaj wszystkie msze święte w tygodniu odprawiamy o 7.00 i 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VII i VIII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.31

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dni dzisiejszym wspominamy św Jana Bosko kapłana i wychowawcę młodzieży założyciela Salezjanów. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli poszkodowanych przez trzęsienie ziemi Chorwatów. Zebraliśmy do skarbony 2232zł. Ofiarę tę przekazaliśmy za pośrednictwem Caritas dla poszkodowanych.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu zachęcamy wszystkich do udziału we mszy świętej. Dodatkowo odprawimy mszę świętą o 7.00 17.00 i 18.30. Na każdej mszy świętej zbierać będziemy składkę, którą przekażemy na wsparcie klasztorów klauzurowych, ponieważ w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
 • W piątek I Piątek miesiąca. Spowiadamy rano i po południu od 17.00. Wszystkich zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków. Po Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza nas na godzinę Uwielbienia Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę rano msza święta a po niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Zachęcamy do udziału wszystkich, którym drogie są Objawienia Fatimskie oraz Rodziny spodziewające się dziecka. Od 9.30 kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą. Z powodu pandemii prosimy bardzo o indywidualne zgłoszenie chorych. W tym dniu odbędą się święcenia bpa Roberta w Sanktuarium Jana Pawła II o godz 10.00.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy świętej o godzinie 8.00

 

 1. W związku ze świętem Ofiarowania Pańskiego zachęcamy do nabycia gromnicy. Można gromnicę zakupić w Zakrystii. Ofiarowanie Pańskie kończy w naszym kraju okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Od dzisiaj wszystkie msze święte w tygodniu odprawiamy o 7.00 i 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VII i VIII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.24

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Kościół pragnie zwrócić naszą uwagę na dar Słowa Bożego, który jest bezcenną pomocą na drodze zbawienia człowieka. Często bierzmy do ręki Boże Słowo i zachowujmy je w naszych sercach. Dzisiaj Dzień Solidarności z Chorwacją. Do skarbony wrzucamy datki na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w tym kraju.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj wspominamy św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
 • Jutro święto Nawrócenia świętego Pawła
 • We wtorek wspomnienie św biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jednocześnie będzie to XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim
 • W czwartek wspomnienie św Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu przypada 4 rocznica ingresu abpa Marka Jędraszewskiego.
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Jana Bosko

 

 1. Papież Franciszek powołał nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji. Jest nim ks Robert Chrząszcz kapłan naszej diecezji który w ostatnich latach pracował w Brazylii w Rio de Janeiro. Święcenia bpa Roberta odbędą się 6 lutego w katedrze wawelskiej.

 

 1. W styczniu nie odprawiamy mszy świętej we wtorki i czwartki o 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VI i VII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapiswali się drogę elektroniczną poprzez email.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy praktyczną podstawkę pod smartfon. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na Rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł do Pana z naszej parafii śp. Igor Kuzyk z ul Zbaraskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz 12.00. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.17

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na organy naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Dzisiaj wspominamy św Antoniego Opata a w Kościele w Polsce przeżywamy 24 Dzień Judaizmu.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Józefa Sebastiana Pelczara biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Agnieszki dziewicy i męczennicy
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, których przedstawiciele uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej w intencji parafian jako kolędowej. Składamy także Bóg zapłać wszystkim, którzy z tej okazji złożyli kolędową ofiarę lub przesłali ją na parafialne konto. Ponieważ w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda zachęcamy wszystkich do zabrania kolędowego obrazka z ikoną Matki Bożej przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej ważnej intencji. W najbliższy wtorek ks Henryk obchodzi swoje imieniny. Składamy mu serdeczne życzenia i ogarniamy naszą modlitwą.

 

 1. Ks proboszcz z serca dziękuje wszystkim za modlitwę życzliwość i pomoc okazywaną mu podczas choroby i pobytu w szpitalu.

 

 1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. W naszym kościele ofiary będziemy zbierać do skarbony

 

 1. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

 

  

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.10

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszym kraju ze względu na szczególną oprawę świat Bożego Narodzenia, kolędy śpiewać będziemy do drugiego lutego. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Hilarego biskupa
 • W piątek odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z litanią do św Rafała o godz 18.00. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na rzecz naszego kościoła. Ciągle zbieramy na organy. W grudniu na ten cel zebraliśmy 14 tys zł. Do zebrania pozostało 12 tys zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przez lekturę dobrej prasy pogłębiamy naszą wiedzę religijną.

 

 1. Ze względu na rygory sanitarne nie odwiedzamy rodzin z wizytą duszpasterską. Zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy w kościele. Odprawiamy mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. I tak jutro na godzinę 18.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ul Mieczykowej. W środę 13 stycznia na godz 18.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ul Anny Szwed Śniadowskiej. Na piątek 15 stycznia zapraszamy  na 18.00 przedstawicieli rodzin z ul Krymskiej i Zaporoskiej. W sobotę 16 stycznia na 18.30 prosimy rodziny z ul Albina Małysiaka. Podczas mszy świętej po wspólnej modlitwie otrzymamy pamiątkowy obrazek kolędowy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie w ubiegłym tygodniu. Serdeczne Bóg Zapłać składamy wszystkim, którzy z tej okazji złożyli ofiarę kolędową.  

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.03

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca z tej racji po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Porządek nabożeństw w styczniu:
 • Od 7 do 31 stycznia nie będzie w naszym kościele Mszy św. wieczornej we wtorki i czwartki.
 • Inne nabożeństwa i Msze św. będą odprawiane jak dotychczas.
 1. Od stycznia następuje zmiana funkcjonowania kancelarii parafialnej nie będzie czynna w piątki w zamian będzie w soboty.
 • Poniedziałek od 19.00 do 19.30
 • Środy od 19.15 do 20.00
 • Soboty od 8.15 do 9.00
 1. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.30. dodatkowo o 11.00. W tym dniu poświęcenie wody i kadzidła. Po Mszy św. ministranci rozprowadzają za dowolną ofiarę kolędową.
 2. W piątek o godz. 17.30 modlitwy za zmarłych, dusze w czyśćcu cierpiące o 18.00 różaniec i Msza św. o 18.30.
 3. W sobotę o 17.00 pouczenie dla rodziców przed chrztami.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego o godz. 12.00 na Mszy św. udzielamy chrztu św. (o 11.00 dodatkowa Msza św.)
 5. Zgodnie o ograniczeniami sanitarnymi tegoroczna kolęda nie będzie w tradycyjnej formie. Nie pójdziemy do domów, aby spotkać się z rodziną, błogosławić i modlić się. Od 4 stycznia będzie w naszym kościele odprawiana Msza św. w intencji parafian z wyznaczonego rejonu parafii. Na te Msze św. zapraszamy jednego przedstawiciela z rodziny. Podczas Mszy św. będziemy się wspólnie modlić o błog. Boże dla rodzin, rozdamy pamiątkowe obrazki kolędowe. Będzie także możliwość złożenia ofiary kolędowej. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.30 przedstawicieli rodzin według następującego porządku:
 • 4 stycznia – Działowskiego, Spacerowa, Babińskiego, Sidzińska, Orleańska, Braci Kiemliczów, Pawła z Krosna i Drozdowskich, Komuny Paryskiej.
 • 5 stycznia – Polarna, Arktyczna, Centkiewiczów, Galaktyczna, Czeppe, Geremka i Wicherkiewicza.
 • 8 stycznia – Korpala i Pod Dębami, Dęboroga, Kamieniecka, Zbaraska, Butrymów, Laudańska, Anusi, Billewiczów i Pod Strugą, Babinicza, Ketlinga i Soroki.
 • 9 stycznia – Bartla.
 • 11 stycznia – Mieczykowa.
 • 13 stycznia – Anny Szwed Śniadowskiej.
 • 15 stycznia – Krymska i Zaporoska.
 • 16 stycznia – Biskupa Albina Małysiaka.

 

 

 

Kraków 2020.12.27

 

Ogłoszenia Parafialne 27 grudnia 2020 Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. odnawiamy małżeńskie przyrzeczenia.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 • W czwartek ostatni dzień roku 2020.

Wspominamy św. Sylwestra papieża o godz. 18.00 odprawimy uroczyste Nieszpory z Suplikacjami i dziękczynnym Te Deum a po nich Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

 • W piątek Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2021.

Msze św. w porządku niedzielnym, 8.00, 10.00, 11,00, 12.00 i 18.30. Pamiętajmy że jest to święto obowiązkowe. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św.

 • W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy św. odmówimy różaniec i Nowennę do Niepokalanego Serca NMP. Ze względu na pandemie wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
 • Bóg zapłać za dekorowanie ubieranie choinek, szopki i sprzątanie kościoła Panu Kościelnemu, Oazie młodzieżowej, Młodzieży przygotowującej się do bierzmowanej i Ludziom dobrej woli.

Kraków 2020.12.20

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Adwentu. Z racji III niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na inwestycję w naszym kościele jaką są organy. Pozostało do zebrania 26 tys zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty odprawimy w czwartek o godz 8.00
 • W Boże Narodzenie odprawimy dwie pasterki. Pierwszą o 22.30 a drugą o północy. W ten sposób chcemy umożliwić jak największej ilości parafian udział w tej mszy świętej. Msze święte w ciągu dnia odbywać się będą o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.30. Składkę z pasterki przeznaczamy na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę świętej Rodziny. Na każdej mszy świętej odnawiać będziemy przyrzeczenia małżeńskie z małżonkami obecnymi na mszy świętej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na okres świąteczny każdy tygodnik przygotował wiele informacji o Bożym Narodzeniu.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli potrzebujących i ofiarowali żywność. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie tej akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł

 

 1. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie roznoszą opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Oaza rozprowadza za dobrowolną ofiarą sianko na stół wigilijny. Do wystroju naszego kościoła potrzebujemy choinki. Jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę prosimy o pomoc.

 

 1. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszym kościele odbywać się będzie w poniedziałek, wtorek i środę od 18.00 – 20.00. Niezależnie spowiadamy także codziennie pół godziny przed mszą świętą.

 

 1. We wtorek będziemy dekorować kościół na święta a w środę po wieczornej mszy świętej będziemy kościół sprzątać. Serdecznie prosimy o pomoc ludzi dobrej woli.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.12.13

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete. Różowy kolor szat wyraża radość z bliskości świąt Bożego Narodzenia.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj wspomnienie św Łucji dziewicy
 • Jutro wspomnienie św Jana od Krzyża
 • W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę organów naszego kościoła. Do spłaty pozostało 26 tys zł.

 

 1. Kupujmy prasę katolicką aby poszerzać nasza wiedzę religijną. Przynosząc do domu tygodnik katolicki dajemy okazję naszym domownikom do religijnej formacji. Szczególnie dzieciom kupmy Małego Gościa lub Stasia czy też Promyk Dobra..

 

 1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. W najbliższą środę Parafialny Zespół Caritas będzie rozdzielał zebraną żywność. Do tej pory zebraliśmy 120 kg żywności. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12

 

 1. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie będą roznosili opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Oaza rozprowadza za dobrowolną ofiarą sianko na stół wigilijny. Do wystroju naszego kościoła potrzebujemy choinki. Jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę prosimy o pomoc.

 

 1. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszym kościele odbywa się codziennie pół godziny przed mszą świętą a w przyszłym tygodniu będzie można wyspowiadać się przez pierwsze trzy dni wieczorem prze i po mszy świętej

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.12.06

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Czas Adwentu jest dla wierzących czasem szczególnego przygotowania duchowego i pogłębiania relacji z Bogiem. Uczyńmy wszystko co w naszej mocy aby nasza modlitwa i lektura Biblii stały się codzienną praktyką. Dzisiaj po mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy wszystkim gromadzącym się na porannej mszy świętej adwentowej zwanej roratami.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
 • We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to święto obowiązujące to zapraszamy do udziału we mszy świętej w tym dniu. Wszystkich dla których ważna jest NMP zapraszamy aby o godz 21.00 w swoich domach zapalili świecę i odmówili dziesiątek różańca w intencji całego Kościoła. Taką modlitwę odprawimy także w naszym kościele o godz. 21.00
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Powstaje w naszej parafii nowa inicjatywa duszpasterska – grupa modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, która rozpocznie się o 17.30 w naszym kościele. Następnie odmówimy o 18.00 różaniec za zmarłych a potem msza święta w intencji zmarłych parafian. Informację o tej modlitwie znajdziemy w parafialnym Biuletynie
 • W sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe
 • W przyszłą Niedzielę wypadnie już trzecia Niedziela Adwentu. Zwykle w tym czasie odbywały się rekolekcje adwentowe. Prosimy wszystkich parafian aby skorzystać z licznych propozycji rekolekcji internetowych.
 1. Kupujmy prasę katolicką aby poszerzać nasza wiedzę religijną. Przynosząc do domu tygodnik katolicki dajemy okazję naszym domownikom do religijnej formacji. Szczególnie dzieciom kupmy Małego Gościa lub Stasia czy też Promyk Dobra..

 

 1. Dzisiaj wypada wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Z tej okazji naśladujemy dobroć św Mikołaja i obdarzamy się prezentami. Święty Mikołaj zostawił coś dla dzieci i dlatego po mszy świętej zapraszamy dzieci pod wejście do zakrystii w celu odebrania małego prezentu jaki święty dla nich zostawił.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12
 2. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie będą roznosili opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.
 3. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii śp Wiesława Sany z ul Korpala. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o 12.00 na Cmentarzu przy ul Zawiłej. Wieczny odpoczynek….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.29

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania na Przyjście Pana. Jezus przyszedł do nas rodząc się w Betlejem 2020 lat temu i przyjdzie podczas Paruzji na końcu czasów. Przychodzi jedna codziennie w swoim Słowie, w drugim człowieku i Eucharystii. Podczas porannej mszy świętej roratniej będziemy rozważać tematykę Eucharystii. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na 6.15. Prosimy aby dzieci przychodziły z rodzicami. Dzieciom będziemy tradycyjnie dawać obrazki i plansze.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Andrzeja Apostoła
 • We wtorek msza święta wieczorna wotywna do Ducha Świętego
 • W czwartek wspomnienie św Franciszka Ksawerego
 • W piątek wspomnienie świętej Barbary dziewicy. Ponieważ będzie to Pierwszy Piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi świętej. Spowiadać będziemy od 17.00. Rano spowiadamy 20 minut przed roratami
 • W Pierwszą Sobotę po porannej mszy świętej odmówimy różaniec i Nowennę do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych. Prosimy aby każdą wizytę potwierdzić gdyż nie możemy bez zaproszenia odwiedzać chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą niedzielę II Niedziela Adwentu a zarazem wspomnienie św Mikołaja Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

 

 1. Dziękujemy naszym parafianom za pomoc i zorganizowanie wystawy Jan Paweł II w obronie dziecka poczętego. Niech ta wystawa przypomni nam, że dla osoby wierzącej nie istnieje możliwość odebrania życia dziecku poczętemu, a obrona życia jest naszym podstawowym obowiązkiem.

 

 1. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. W tym roku niemożliwa jest zbiórka żywności którą PZC przeprowadzał w sklepach na terenie naszego Osiedla.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele jest dodatkowa msza święta o godz 11.00. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.22

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Obchodzimy ostatnią Niedzielę roku kościelnego Poświęcona jest ona osobie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Katarzyny Aleksandryjskiej.
 • W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele jest dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.15

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W przedostatnią Niedzielę roku kościelnego obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową. Ze względu na pandemię ma ona skromny charakter. Msze święte transmitujemy na kanale YouTube o 10.00 i 12.00. Mszy świętej o 12.00 będzie przewodniczył ks kanonik Andrzej Kot, proboszcz parafii św Grzegorza w Krakowie Ruszczy.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej
 • W środę wspomnienie św Karoliny Kózkówny
 • W piątek liturgiczne wspomnienie św Rafała Kalinowskiego. W tym dniu nawiedzając kościół możemy otrzymać łaskę odpustu zupełnego.
 • W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele będzie dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W piątek zmarła nasza parafianka +Ewa Kwiatkowska. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek na Cmentarzu w Grębałowie. Wieczny odpoczynek…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.08

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Naszą tacą wesprzemy kościoły w Sudanie Południowym. O godz 18.00 ostatnie Nabożeństwo Różańca do granic Nieba. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tej modlitwie.  
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Rocznica Poświęcenia Bazyli Laterańskiej zwanej głową wszystkich kościołów świata.
 • We wtorek wspomnienie św Leona Wielkiego papieża
 • W środę Narodowe święto Niepodległości i wspomnienie św Marcina z Tours biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Jozafata biskupa i męczennika
 • W piątek wspomnienie pierwszych męczenników Polski
 • W przyszłą Niedzielę przypada dzień śmierci naszego patrona św Rafała Kalinowskiego. W tym dniu będziemy obchodzili zewnętrzną uroczystość odpustową. Mszę świętą o godz 12.00 odprawi ks Andrzej Kot proboszcz parafii św Grzegorza w Krakowie

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele będzie dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Uczniowie, którzy nie podali nr telefonu komórkowego proszeni są o uzupełnienie tego braku, gdyż informacja i link do spotkania otrzymają na sma. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Maria Łączka z ul Wicherkiewicza. Jej pogrzeb odbędzie się jutro na Cmentarzu przy ul Zawiłej o godz 14.00. Wieczny odpoczynek…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.01

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Wraz z całym Kościołem oddajemy dzisiaj cześć Bogu za wszystkich naszych braci i siostry, którzy osiągnęli już wieczne zbawienie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Dzień Zaduszny. Modlimy się za zmarłych. Wieczorem o 18.00 odprawimy w kościele nabożeństwo różańcowe za zmarłych, których imiona wypisujemy na kartkach wypominkowych.
 • We wtorek msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • W środę wspomnienie świętych Karola Boromeusza
 • W piątek przeżywać będziemy I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz 17.00.
 • W sobotę rano odprawiamy mszę świętą i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią i Spowiedzią świętą. Ze względu na pandemię prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu chorego.
 • W przyszłą Niedzielę wypada II Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego.

 

 1. Codziennie aż do 8 listopada odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe o godz  00 w intencji zmarłych z naszych rodzin. Po 8 listopada za zmarłych będziemy się modlić przed wieczorną mszą świętą.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele msze święte odbywają się normalnie. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 80 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Zofia Wilk z ul Szwed Śniadowskiej. Wieczny odpoczynek…..

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.25

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Ostatnia Niedziela października jest dniem w którym wiele parafii obchodzi pamiątkę poświęcenia świątyni. Nasza parafia obchodzi tę uroczystość w ostatnią Niedzielę maja.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie świętych Apostołów św. Szymona i Judy Tadeusza
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich świętych.

 

 1. Do 8 listopada odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe o godz  00. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła odmawiajmy różaniec w domu w gronie rodziny. Sakrament pokuty sprawujemy codziennie na pół godziny przed mszą poranną i od godz 17.30 przed Różańcem.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele msze święte odbywają się normalnie. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 80 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Jeśli znamy osoby starsze, które nie powinny wychodzić z domu starajmy się im pomóc osobiście lub zgłośmy to do parafii abyśmy w ten sposób mogli pomóc osobom poprzez wolontariuszy.

 

 1. Nasza parafia przystąpiła do akcji Różaniec do granic Nieba. Jest to modlitwa za zmarłych. Od pierwszego do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec o godz 18.00 za zmarłych.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.18

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Szczególnym tematem misyjnej modlitwy są misje wśród Masajów w Afryce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zebraliśmy ponad 1800 zł. Ofiarę przekazaliśmy na konto Fundacji. W związku z pandemią Metropolita Krakowski wydał dyspensę od udziału w niedzielnej mszy świętej.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł ks Jerzego Popiełuszki
 • We wtorek uroczystość św. Jana Kantego
 • W piątek wspomnienie św Józefa Bilczewskiego biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Jana Pawła II

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. W dniu 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie stanowisko w sprawie zgodności z Konstytucją możliwości przerwania ciąży po stwierdzeniu poważnej choroby lub wady genetycznej płodu. Będziemy się modlić po różańcu do 22 października aby decyzja Trybunału Konstytucyjnego położyła kres odbieraniu życia dzieciom chorym.

 

 1. 22 października wypada wspomnienie św Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium przysłał do naszej parafii bilety wstępu na uroczystą celebrację oraz do wizyty w muzeum i wejścia na wieżę widokową. Karty wstępu są darmowe i można je zabrać z zakrystii.

 

 1. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej po wieczornej mszy świętej.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 24 października na “Bajkową sobotę w Klubie Kliny”. W programie spektakl teatralny dla dzieci oraz ciekawe warsztaty artystyczne. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp Andrzeja Juszczyka z ul Krymskiej. Wieczne odpoczywanie…

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.11

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W drugą niedzielę października obchodzimy Dzień Papieski. Do skarbony zbieramy ofiary na rzecz Żywego Pomnika Jana Pawła II jakim są stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim darczyńcom.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł Jana Beyzyma kapłana misjonarza
 • We wtorek wspomnienie bł Honorata Koźmińskiego kapłana
 • W środę wspomnienie św Małgorzaty Marii Alacoque
 • W czwartek wspomnienie św Teresy dziewicy i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie św Jadwigi Śląskiej a zarazem rocznica wyboru ks kardynała Karola Wojtyły na urząd papieża
 • W sobotę wspomnienie św Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na nasze organy.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. We wtorek 13 października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 odprawimy Różaniec a po mszy świętej procesję maryjną wokół naszego kościoła.

 

 1. W dniu 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie stanowisko w sprawie zgodności z Konstytucją możliwości przerwania ciąży po stwierdzeniu poważnej choroby lub wady genetycznej płodu. Będziemy się modlić od wtorku do 22 października aby decyzja Trybunału Konstytucyjnego położyła kres odbieraniu życia dzieciom chorym.

 

 1. 22 października wypada wspomnienie św Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium przysłał do naszej parafii bilety wstępu na uroczystą celebrację oraz do wizyty w muzeum i wejścia na wieżę widokową. Karty wstępu są darmowe i można je zabrać z zakrystii.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2020.10.04

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę października wspominamy św Franciszka z Asyżu gdyż dzisiaj wypada dzień jego liturgicznego wspomnienia a zarazem rocznica śmierci. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu październiku zbieramy chętnych do udziału w Róży Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Faustyny Kowalskiej dziewicy
 • W środę wspomnienie NMP Różańcowej
 • W piątek wspomnienie świętego Wincentego Kadłubka biskupa. Wieczorną mszę odprawiamy za zmarłych parafian
 • W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili po raz dwudziesty Dzień Papieski. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendium naukowe dla dwóch tysięcy zdolnych uczniów pochodzących z niezamożnych rodzin wiejskich. Jest to żywy pomnik naszego papieża. Ofiary ze względu na zagrożenie epidemiczne zbierać będziemy do skarbony.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym artykuł o życiu nowego kandydata na ołtarze, którym jest Carlo Acutis i wywiad z jego matką. Także w Gościu artykuł o świętym Franciszku z Asyżu, który żył w głębokim kryzysie Kościoła. Zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na październik. W Niedzieli artykuły o wartości Stworzenia i o ochronie przyrody. Także o nowych propozycjach rządu o gospodarowaniu śmieciami.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w piątek o 19.00 a dla kandydatów na ministrantów w piątek o 16.30. Spotkania dla lektorów odbywają się w piątki po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.27

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W ostatnią Niedzielę września zbieramy ofiary na rzecz uchodźców poszkodowanych przez pożar na wyspie Lesbos. Ofiary składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj o godz 13.00 I Komunia święta dla ostatniej grupy dzieci z obecnych klas czwartych. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza. Dzieci zapraszamy przez cały tydzień na mszę świętą w ramach białego tygodnia.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Wacława patrona katedry wawelskiej
 • We wtorek święto świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
 • W środę wspomnienie św Hieronima kapłana i doktora Kościoła
 • W czwartek wspomnienie św Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • W sobotę rano msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do udziału w tej mszy świętej gdyż ona jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej z Fatimy

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkich do udziału we mszy świętej wynagradzającej i wcześniejszej spowiedzi. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w październiku pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym. W Pierwszy Piątek spowiadamy rano i po południu od 17.00 Po wieczornej mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Ze względu na pandemię prosimy o wcześniejsze potwierdzenie wizyty. Kapłan przyjdzie tam gdzie zostanie zaproszony. W sobotę o godz 16.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej. W Niedzielę 4 X na mszy świętej o godz 12.00 zostaną poświęcone i rozdane różańce.

 

 1. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec odmawiamy codziennie o godz 18.00. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego.

 

 1. Czytajmy prasę religijną. Kto czyta prasę katolicką ten się rozwija religijnie.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tym tygodniu w spotkaniach przed Bierzmowaniem. Następne odbędą się za dwa tygodnie w wybranych dniach.

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.20

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na spłacenie naszych organów, które rok temu zamontowaliśmy w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, którzy składając ofiarę wspierają dzieło powstawania i upiększania naszego kościoła. Jeśli ktoś chce złożyć imienną ofiarę może to zrobić przez przelew na konto bankowe lub bezpośrednio można włożyć ofiarę do podpisanej koperty i wrzucić na tacę lub do skarbony.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 • W środę wspomnienie św O. Pio z Pietrelciny
 • W piątek wspomnienie bł Władysława z Gielniowa
 • W przyszłą Niedzielę ostatnia grupa dzieci przyjmie I Komunię świętą podczas mszy świętej o godz 13.00
 1. W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci przyjmujących I Komunię oraz dla ich krewnych w kościele o godz 10.00
 2. Czytajmy prasę religijną. Mamy nowe tytuły skierowane przede wszystkim do dzieci. Pierwszym jest Promyczek Dobra a drugim miesięcznik Staś dla najmłodszych dzieci. Na półkach znajdziemy Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne tygodniki katolickie dla dorosłych. Kto czyta prasę katolicką ten się rozwija religijnie.
 3. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Wypisanie się z religii jest rezygnacją z formacji religijnej a co za tym idzie zamyka drogę do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i uniemożliwia pełnienie innych funkcji kościelnych takich jak godność matki czy ojca chrzestnego. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.
 4. Rozpoczynają się przygotowania do Bierzmowania dla dzieci z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Każdy z uczniów zapisuje się do 20 osobowej grupy. Można się jeszcze zapisać do grupy środowej na godz 17.00 i grupy czwartkowej na godz 19.00. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania.
 5. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątki o 16.30. Spotkania dla lektorów w piątki o 19.00
 6. W związku z tragedią pożaru na wyspie Lesbos wielu uchodźców straciło możliwość godnego przetrwania w ośrodku dla uchodźców. Caritas Polska spieszy z pomocą wszystkim poszkodowanym. W przyszłą Niedzielę będziemy na ten cel zbierać ofiary do skarbony, które przekażemy poprzez Caritas poszkodowanym.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.13

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj trzynastego dnia miesiąca odprawiamy Nabożeństwo Fatimskie. Po wieczornej mszy świętej odmówimy Różaniec Fatimski a następnie procesja maryjna wokół kościoła. Przynieśmy świece na procesję. W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto Podwyższenia Krzyża świętego
 • We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 • W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • W piątek święto św Stanisława Kostki patrona Polski. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów. Na mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i błogosławieństwo w posłudze Słowa dla nowych lektorów.

 

 1. W sobotę spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Młodzież ma się zapisać do mniejszych grup, w których odbywać się będzie dalsza formacja. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

 1. Czytajmy prasę religijną, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięczni ka Miłujcie się i innych.

 

 1. W sobotę 19 września po wieczornej mszy świętej ok 19.15 odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii świetej w roku 2021, celem omówienia przygotowań.

 

 1. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 17.00

 

 1. We wtorek spotkanie Grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej. Przestrzegajmy w okresie epidemii rozporządzeń sanitarnych.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.06

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę września prosimy Boga o łaski i błogosławieństwo w przeżywaniu nowego roku szkolnego. Dziś po mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • We wtorek święto Narodzenia NMP
 • W środę wspomnienie bł Anieli Salawy
 • W piątek msza święta wieczorna za zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00. W związku z tym w sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele

 

 1. W przyszłą Niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 początek Drogi Krzyżowej a o 11.30 msza święta. Prosimy wszystkich chętnych o udanie się własnymi środkami transportu na tę Pielgrzymkę.

 

 1. Czytajmy prasę religijną, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięczni ka Miłujcie się i innych. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na wrzesień.

 

 1. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 17.00 Informujemy także że rozpoczynają się przygotowania ostatniej grupy dzieci do przyjęcia I Komunii świętej. Spotkania będą odbywać się we wtorki o 19.00. Komunia święta odbędzie się w Niedzielę 27 września o godz 14.00

 

 1. Przestrzegajmy w okresie epidemii rozporządzeń sanitarnych.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę na Dzień Otwarty. W programie spektakl teatralny i ciekawe warsztaty dla dzieci, a wieczorem koncert pt. “Wieczór z Gwiazdą” na którym wystąpią Bożena Zawiślak-Dolny i Renata Żełobowska-Orzechowska. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W minionych dniach odszedł z naszej parafii śp Franciszek Łabuz z ul Komuny Paryskiej 3. Wieczny odpoczynek….

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.08.16

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj trzecia Niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na wypłacenie naszych organów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiarę imienną można złożyć w kopercie i ją podpisać wrzucając na tacę lub do skarbony.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Jacka kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
 • W czwartek wspomnienie św Bernarda opata i doktora Kościoła
 • W piątek wypada wspomnienie św Piusa X papieża. Ponieważ będzie to trzeci Piątek miesiąca o godz 18.00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św Rafała Kalinowskiego.
 • W sobotę wspomnienie NMP Królowej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli poszkodowanych wybuchem mieszkańców Bejrutu. W ubiegłą Niedzielę na ten cel zebraliśmy w kościele 1365zł.

 

 1. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.08.09

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj przypada święto Teresy Benedykty od Krzyża. W drugą niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Wawrzyńca diakona i męczennika
 • We wtorek wspomnienie św Klary
 • W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej. Ponieważ będzie to 13 dzień miesiąca odprawimy mszę świętą rano o 7.00 i wieczorem o 18.30 połączoną z różańcem fatimskim i procesją maryjną.
 • W piątek wypada wspomnienie św Maksymiliana kapłana i męczennika
 • W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej mszy świętej poświęcać będziemy kwiaty zioła i wianki.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów. W lipcu na ten cel zebraliśmy 9tys zł. Do spłaty pozostało 71 tys.
 1. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki z Krakowa do Częstochowy.
 2. Na wskutek wybuchu w Bejrucie w ostatnich dniach życie straciło wielu ludzi a kraj znalazł się w obliczu bankructwa. W Libanie żyje wielu chrześcijan. Dlatego dzisiaj jest możliwość wesprzeć mieszkańców Bejrutu ofiarą składaną do skarbony, która poprzez Caritas przekazana będzie potrzebującym.
 3. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.
 4. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.
 5. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Kraków 2020.08.02

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela sierpnia. Zmiana Tajemnic Różańcowych po mszy świętej o godz 8.00. W naszym kościele można dzisiaj uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Vianneya kapłana. Jest to także dzień trzeciej rocznicy śmierci ks Tadeusza Szarka
 • W czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
 • W piątek wypada I Piątek miesiąca. Zachęcamy do praktykowania komunii i mszy świętej wynagradzającej. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00 do 18.20.
 • W sobotę wspomnienie św Dominika kapłana.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów.

 

 1. Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Częstochowy wyrusza po raz 40 6 sierpnia na trasę. Chętni zapisują się poprzez stronę internetową. Więcej informacji na plakacie.

 

 1. Ojciec Beniamin dziękuje wszystkim za wsparcie misji w północnej Argentynie w której pracuje. Podczas kwesty zebrał ponad 6660 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.26

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj witamy w naszym kościele Ojca Beniamina z zakonu Braci Mniejszych, który pracuje wśród biednych mieszkańców Argentyny. Ojciec dzieli się z nami swoim doświadczeniem z pracy misyjnej i zbiera ofiary na rzecz sierot, którymi opiekuje się jego misja. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Marty
 • W piątek wspomnienie św Ignacego z Loyoli kapłana
 • W sobotę wspomnienie św Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. Ponieważ będzie to Pierwsza Sobota msza święta w naszym kościele o 7.00 i 18.30. Po porannej mszy świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. To Nabożeństwo jest modlitwą o którą prosiła w Fatimie Matka Boża.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca

 

 1. W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Ponieważ ciągle trwa epidemia prosimy aby potwierdzić wizytę kapłana w domu u chorej osoby. Można to zgłosić w zakrystii lub poprzez telefon.

 

 1. Dziękujemy rodzinom, które wzięły udział w akcji zbierania elektrośmieci.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 1. Klub Kultury Kliny informuje, że są jeszcze wolne miejsca na Letnie zajęcia wakacyjne w miesiącu sierpniu. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Szczegóły na plakatach i w biurze klubu.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2020.07.19

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj składka na rzecz naszego kościoła na spłacenie organów zainstalowanych w ostatnich miesiącach.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie Bł Czesława kapłana
 • We wtorek wspomnienie św Wawrzyńca z Brindisi kapłana i doktora Kościoła
 • W środę święto św Marii Magdaleny
 • W czwartek wspomnienie św Brygidy zakonnicy patronki Europy
 • W piątek wspomnienie św Kingi dziewicy
 • W sobotę święto św Jakuba Apostoła
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Anny

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy błogosławić i poświęcać pojazdy mechaniczne z racji przypadającego w sobotę św Krzysztofa patrona kierowców. Przy okazji będzie można złożyć ofiarę na rzecz polskich misjonarzy pracujących w ubogich częściach świata. W naszym kościele będziemy gościć Ojca Beniamina Franciszkanina pracującego wśrób biednych mieszkańców Argentyny. Ojcie będzie opowiadał o swojej pracy, życiu swoich parafian oraz będzie zbierał ofiary przy wyjściu z kościoła na rzecz sierot, którymi opiekuje się jego misja.

 

 1. Przypominamy, że msze święte w wakacje w naszym kościele odbywają się codziennie o 18.30 za wyjątkiem wtorku i czwartku o 7.00Spowiedź odbywa się pół godziny przed mszą świętą.

 

 1. W piątek 24 lipca o godzinie 13.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci, którą przeprowadza firma Green Office wspierając polskich misjonarzy. Zużyte sprzęty AGD małe i duże należy złożyć do dnia 23 lipca i zostawić je pod bocznymi schodami wejściowymi do kościoła od strony zachodniej. Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym tę akcję.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp +Jana Marka z ul Bartla 19G. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.12

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W drugą Niedzielę lipca udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz. 12.00. Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich. Metropolita Krakowski zachęca nas wszystkich do odpowiedzialnego udziału w tych wyborach. W ten sposób spełniamy nasz obowiązek obywatelski i moralny.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta. Ponieważ będzie to 13 dzień lipca wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Początek o 18.30. Z powodu Nabożeństwa i procesji maryjnej nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • W środę wspomnienie św Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
 • W czwartek wspomnienie NMP z góry Karmel
 • W piątek msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła. O 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona świętego Rafała Kalinowskiego.
 • W sobotę wspomnienie św Szymona z Lipnicy kapłana
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy naszego kościoła. Do tej pory nazbieraliśmy około 120 tysięcy zł brakuje nam jeszcze 80 tysięcy.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją ofiarą wsparli w ubiegłą Niedzielę poszkodowanych przez powodzie mieszkańców małopolski. Zebraliśmy do skarbony kwotę 1719 zł i 22 gr. Ofiarę tę przekazujemy na rzecz powodzian poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

 1. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele mamy adorację Najświętszego Sakramentu. Od wtorku do soboty o 18.00 a w poniedziałki po mszy wieczornej do godz 20.00. Spowiedź odbywa się pół godziny przed mszą świętą. W najbliższy piątek pół godziny przed Nabożeństwem.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.05

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Lipca. Po mszy św o godz 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. Miesiąc lipiec poświęcony jest w kościele Najświętszej Krwi Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj po każdej mszy świętej odmówimy akt zawierzenia Najświętszemu Serca Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego na Jasnej Górze dokonał Przewodniczący Episkopatu Polski. Do odmówienia tego aktu zachęca nas Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie bł Matki Teresy Ledóchowskiej.
 • W środę wspomnienie św Jana z Dukli kapłana
 • W piątek msza święta za zmarłych parafian
 • W sobotę święto św Benedykta Opata i Patrona Europy
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świ,ętego na mszy świętej o godzinie 12.00

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek i skarbony na rzecz rodzin poszkodowanych przez ostatnie burze i powodzie.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.28

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dniu dzisiejszym odbywa się głosowanie w wyborach Prezydenta Polski. Odpowiedzialnie wypełnijmy naszą powinność wybierając najlepszego z kandydatów. Od jutra rozpoczyna się w naszej parafii okres wakacyjny. Msze święte w dni powszednie odbywać się będą we wtorki i czwartki o 7.00 a w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 18.30
 2. Wczoraj odbyła się I Komunia święta dla ostatniej grupy dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie i złożoną na rzecz naszego kościoła ofiarę. Przeznaczymy ją na wyposażenie liturgiczne dla naszego kościoła. Już zakupiliśmy nowe świece ołtarzowe i mszał. Dzieci zapraszamy na mszę święte w ramach Białego tygodnia do udziału we mszy świętej w poniedziałek, środę piątek i sobotę o 18.30

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość świętego Piotra i Pawła Apostołów.
 • We wtorek wspomnienie Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego
 • W piątek święto św Tomasza Apostoła. Ponieważ będzie to także I Piątek miesiąca odprawimy mszę święto o 7.00 i 18.30. Spowiedź od godziny 17.00 do 18.20
 • W sobotę rano msza święta z Nabożeństwem Pierwszych Sobót. Odwiedzamy chorych z Komunią świętą od 9.30. Bardzo prosimy zgłosić chorych do których kapłan ma przynieść Komunię.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych o godz 8.00
 1. Metropolita Krakowski prosi nas o wsparcie dla poszkodowanych przez powodzie w ostatnim czasie. Ucierpiało wiele miejscowości w małopolsce. W przyszłą Niedzielę na ten cel będziemy zbierać ofiary do puszek lub skarbony.

 

 1. Zabierzmy dzisiaj do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc lipiec i sierpień

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.21

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna na rzecz naszych organów. Bóg Zapłać wszystkim składającym ofiarę bezpośrednio i na konto parafii. Jeśli ktoś chce złożyć imienną ofiarę do Księgi Ofiarodawców może to zrobić przelewem na konto lub włożyć ofiarę do koperty i wrzucić na tacę lub do skarbony.
 2. Dzisiaj o 14.00 przyjmie I Komunię świętą trzecia grupa dzieci. Wczoraj odbyły się Komunie I i II grupy a w przyszłą sobotę odb edzie się komunia dla ostatniej czwartej grupy dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie i złożoną na rzecz naszego kościoła ofiarę. Przeznaczymy ją na wyposażenie liturgiczne dla naszego kościoła. Już zakupiliśmy nowe świece ołtarzowe.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę Uroczystość Narodzenia św Jana Chrzciciela. Z powodu uroczystości nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • W sobotę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św. Ireneusza biskupa

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, paniom niosącym figurę Matki Bożej i panom noszącym Baldachim. Ministrantom i lektorom i wszystkim angażującym się w te piękne procesje.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Jeśli przyjmujemy komunię świętą do ust pozwólmy w pierwszej kolejności przyjąć tym którzy przyjmują na rękę. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

 1. Przez cały tydzień zapraszamy rodziców z dziećmi, które przyjęły Komunię świętą do udziału we mszy świętej o 18.30

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.13

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego. Dzisiaj obchodzi 23 rocznicę święceń kapłańskich ks Henryk nasz wikariusz. Życzymy mu wszelkich łask Bożych.
 2. Przypominamy, że msze święte w niedziele odprawiamy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Alberta Chmielowskiego – Brata Alberta
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji trzeciego Piątku odprawiamy mszę świętą w intencji Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. O 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do św Rafała Kalinowskiego. Z racji Uroczystości nie obowiązują nas przepisy postne.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszła Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy naszego kościoła.

 

 1. Wczoraj odbyła się XIII Piesza Pielgrzymka do Czernej. Uczestniczyło w niej 25 osób. Dziękujemy serdecznie wszystkim pątnikom, na czele z ks Adamem Kurdasem którzy z niemałym trudem wzięli udział w tej Pielgrzymce.

 

 1. W sobotę 20 czerwca i w Niedzielę 21 czerwca odbędzie się w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej o godz 12 i 14.00.Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w ostatnich próbach. Spowiedź dla dzieci będzie miała miejsce w piątek od godz 17.00.

 

 1. W najbliższy czwartek odbędzie się po wieczornej mszy świętej w naszym kościele recital organowy w wykonaniu organisty Diecezjalnej Szkoły Muzycznej.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.07

X NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Niedziela poświęcona Trójcy Przenajświętszej kieruje naszą uwagę na wpaniałą Tajemnicę Boga, który nieustannie obdarza miłością Boskie osoby a także stworzonego człowieka. W naszym ołtarzu znajduje się ikona trzech Aniołów symbol Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj po raz ostatni odprawiamy mszę świętą o godz. 11.00. Ponieważ kończą się ograniczenia dla przychodzących na mszę święta. Wracamy do naszego stałego programu mszy świętych niedzielnych o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku będziemy je obchodzić inaczej niż zwykle. Po każdej mszy świętej odprawimy procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy chętnych do pomocy w budowaniu ołtarzy. Ponieważ odbędą się nie jedna lecz cztery procesje zwracamy się do parafian o włączenie się w tę uroczystość. Będą potrzebni panowie do niesienia Baldachimu, Panie do niesienia feretronów i relikwii oraz dzieci i młodzież. Mile widziane będą także dzieci sypiące kwiaty. Każda procesja jest wydarzeniem bardzo uroczystym.
 • W piątek odprawimy mszę świętą za zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie św Antoniego z Padwy. O 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych dla wszystkich, którzy w miesiącu czerwcu a także na początku lipca będą chrzcili swoje dzieci.

 

 1. W sobotę odbędzie się trzynasta Piesza Pielgrzymka do Czernej do św Rafała Kalinowskiego. O 6.00 msza święta w naszym kościele a po niej wyjście na trasę. Planowane przybycie około godz. 18.00 do Czernej. Wieczorem o 18.30 w naszym kościele msza święta połączona z różańcem i procesją fatimską.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca.

 

 1. Wychodząc z kościoła zabierzmy dzisiaj najnowszy numer naszego Biuletynu parafialnego na miesiąc czerwiec

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.31

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Radosną Uroczystość Pięćdziesiątnicy, kończącą okres wielkanocny. W naszym kościele dziękujemy Bogu za dar świątyni obchodząc czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 2. Zgodnie z najnowszym dekretem rządu nie ma już ograniczeń liczbowych dla osób biorących udział we mszy świętej. Konieczne jest jednak zakładanie maseczki w kościele i zachowywanie bezpiecznego dystansu oraz dezynfekcja rąk. Także metropolita krakowski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnej mszy świętej za wyjątkiem osób powyżej 65 roku życia, osób chorych i tych którzy się boją zakażenia.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt święto NMP Matki Kościoła a zarazem Dzień Dziecka
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana
 • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00.
 • W sobotę rano msza święta do Niepokalanego Serca NMP z Nabożeństwem. Od 9.00 odwiedzać będziemy chorych z komunią i spowiedzią świętą w domach.
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. . Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich aby wypełnić ten podstawowy obowiązek wierzącego chrześcijanina.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy chodzili na majowe Nabożeństwa oraz uczestniczyli we wczorajszym Czuwaniu wigilijnym. W związku z odwołaniem restrykcji w piątek odbędzie się zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz 17.00 w Sali Domu Parafialnego. We wtorek o 19.30 odbędzie się próba parafialnego chóru.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca. Prosimy aby na próbę przychodziło dziecko z jednym z rodziców. W środę po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodziców w kościele.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za materialne wspieranie naszej parafii w trudnym okresie ograniczeń sanitarnych. Informujemy że na naszej stronie internetowej założyliśmy elektroniczną wtyczkę ułatwiającą przekazanie ofiary na nasz kościół.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.24

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus otwierający niebo przed człowiekiem wzywa nas do postępowania godnego mieszkańców nieba.
 2. Ze względu na ograniczenia sanitarne w naszej świątyni może modlić się razem 60 osób. Pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu od siebie i przestrzeganiu zasad sanitarnych a więc noszeniu maseczki i dezynfekcji rąk w kościele. Zróbmy wszystko aby od zakażenia uchronić siebie i naszych bliźnich. Prosimy wszystkich o bezpieczne przyjmowanie Komunii świętej. Miech osoby, które przyjmują komunię na rękę podchodzą w pierwszej kolejności a przyjmujący do ust w kolejności drugiej. Przyjmując komunię na rękę pamiętajmy aby wysoko podnieść ręce a następnie spożyć komunię w obecności kapłana i nie odchodzić z komunią do ławki.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Grzegorza VII papieża
 • We wtorek wspomnienie św Filipa Neri kapłana
 • W środę wspomnienie św Augustyna z Canterbury
 • W piątek wspomnienie św Urszuli Ledóchowskiej i św Pawła VI
 • W sobotę wspomnienie św Jana Sarkandra kapłana i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a my będziemy dziękowali Bogu za 4 rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 1. Nabożeństwa majowe o godz 18.00. Pozostałe Nabożeństwa bez zmian. Dyżur w konfesjonale na pół godziny przed mszą świętą a wieczorem przed Nabożeństwem majowym.

 

 1. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne. Początek w sobotę o 21.00 Nieszpory, następnie Lucernarium i około 23.00 msza święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które należą do parafialnych grup.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca. Prosimy aby na próbę przychodziło dziecko z jednym z rodziców.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej parafii. Na tacę w zeszła Niedzielę zebraliśmy 2976zł a imienni Ofiarodawcy przekazali 1350zł

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.17

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Szósta Niedziela wielkanocna. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na spłacenie naszych organów. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie a osoby, które chcą złożyć ofiarę imienną prosimy o włożenie ofiary do koperty podpisanie i wrzucenie jej na tacę lub do skarbony.
 2. Od dzisiaj w naszej świątyni może modlić się razem 60 osób. Pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu od siebie i przestrzeganiu zasad sanitarnych a więc noszeniu maseczki i dezynfekcji rąk w kościele. Zróbmy wszystko aby od zakażenia uchronić siebie i naszych bliźnich. Na czas epidemii udzielona została wszystkim dyspensa od udziału w niedzielnej liturgii a zarazem zachęta do skorzystania z licznych medialnych transmisji mszy świętych.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj uroczysta msza święta w Wadowicach z udziałem prezydenta RP transmitowana przez TVP o 10.30. W naszym kościele po wieczornej mszy świętej odbędzie się krótka medytacja nad tekstami związanymi z Janem Pawłem II i śpiewem pieśni przygotowana przez parafian.
 • Jutro setna rocznica urodzin Karola Wojtyły św Jana Pawła II. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia msza święta o 17.00 i koncert transmitowany przez TVP. Wieczorem przemówienie papieża Franciszka.
 • W czwartek wspomnienie św Jana Nepomucena kapłana i męczennika
 • W piątek wspomnienie św Rity z Casci
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Są to dni modlitwy o urodzaje i oddalenie klęsk żywiołowych. W czasie Nabożeństwa majowego będziemy się modlić w intencji głodujących i o oddalenie klęsk żywiołowych. Codziennie w naszym kościele odprawiamy Nabożeństwa majowe o godz 18.00. Pozostałe Nabożeństwa bez zmian. Dyżur w konfesjonale na pół godziny przed mszą świętą a wieczorem przed Nabożeństwem majowym.
 2. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w 10 osobowych grupach dzieci wraz z rodzicami i krewnymi w dniach 20, 21 27 i 28 czerwca. Próby odbywać się będą w kościele codziennie o 17.00. We wtorek próba dla grupy sobota 20 czerwca godz 12.00 a w środę z godz 14.00. W czwartek próba dla grupy sobota 27 czerwca godz 12.00 w Piątek dla grupy Niedziela 21 czerwca godz 14.00. Prosimy aby na próbę przychodziło dziecko z jednym z rodziców.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą parafię. W piątek odeszła z naszej wspólnoty śp Łucja Reiss z ul Komuny Paryskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek w naszym kościele msza święta pogrzebowa o 11.00 a następnie odprowadzenie do grobu na Cmentarzu w Borku Fałęckim. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.10

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Piąta Niedziela wielkanocna. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00. Z uwagi na ograniczenia ilości osób w kościele wprowadzamy na ten czas dodatkową mszę świętą w Niedzielę o godz 11.00
 2. Pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu od siebie i przestrzeganiu zasad sanitarnych a więc noszeniu maseczki i dezynfekcji rąk w kościele. Zróbmy wszystko aby od zakażenia uchronić siebie i naszych bliźnich. Na czas epidemii udzielona została wszystkim dyspensa od udziału w niedzielnej liturgii a zarazem zachęta do skorzystania z licznych medialnych transmisji mszy świętych.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wieczorna msza święta o oddalenie epidemii
 • We wtorek wspomnienie św Pankracego męczennika
 • W środę wspomnienie NMP z Fatimy. W naszym kościele odprawimy po wieczornej mszy świętej Różaniec i procesję Fatimską.
 • W czwartek święto św Macieja Apostoła.
 • W sobotę święto św Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

 

 1. Codziennie w naszym kościele odprawiamy Nabożeństwa majowe o godz 18.00. Pozostałe Nabożeństwa bez zmian. Dyżur w konfesjonale na pół godziny przed mszą świętą a wieczorem przed Nabożeństwem majowym.
 2. Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włącza się nasza Archidiecezja. Abp Marek prosi wszystkich o włączenie się w tę praktykę
 3. W najbliższych dniach będziemy świętować 100lecie urodzin św Jana Pawła II. W przyszłą Niedzielę transmisję z Wadowic przeprowadzi TVP o 10.30.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą parafię. Prosimy aby dzisiejszą tacę złożyć do skarbony przy wyjściu. W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na Organy.

 

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.03

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W czwartą Niedzielę wielkanocną modlimy się wraz z całym kościołem o powołania do służby Bożej oraz o powołania zakonne. Z naszej parafii pochodzi tylko jedna osoba, która złożyła śluby w klasztorze.
 2. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządowym w naszym kościele może przebywać równocześnie do 40 osób. Na placu przed kościołem i wokół świątyni tych osób może być sto. Zachęcamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach w naszym kościele. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości i roztropne zachowanie. Nasi pasterze proszą nas o modlitwę o deszcz i zachęcają do oszczędzania wody.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Floriana męczennika patrona miasta Krakowa.
 • We wtorek wspomnienie św Stanisława Kazimierczyka kapłana
 • W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • W piątek uroczystość św Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona archidiecezji krakowskiej. Wieczorną mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godzinie 12.00

 

 1. Codziennie w naszym kościele odprawiamy Nabożeństwa majowe o godz 18.00. Pozostałe Nabożeństwa bez zmian. Dyżur w konfesjonale na pół godziny przed mszą świętą a wieczorem przed Nabożeństwem majowym.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą parafię. Prosimy aby dzisiejszą tacę złożyć do skarbony przy wyjściu.

 

 1. Z uwagi na epidemię nie odbędą się zaplanowane na maj I Komunie święte w naszym kościele. Prawdopodobnym terminem ich urządzenia będzie ostatnia niedziela miesiąca września.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 •  

Kraków 2020.04.26

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Biblijny połączony z narodowym dniem czytania Pisma świętego. Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa(św Hieronim). Sięgajmy codziennie do Natchnionej Księgi abyśmy mogli postępować wg Bożego powołania.
 2. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządowym w naszym kościele może przebywać równocześnie do 40 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości i roztropne zachowanie. W poniedziałki będziemy odprawiać wieczorną mszę świętą wg formularza na czas epidemii i zarazy. Nasi pasterze proszą nas o modlitwę o deszcz i zachęcają do oszczędzania wody.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła
 • W Pierwszy Piątek miesiąca msza święta odbędzie się rano 0 7.00 i po południu o 17.00 i 18.30. Od 17.00 spowiadamy. Dodatkową mszę świętą o 17.00 wprowadzamy po to aby wszyscy, którzy odprawiają pierwsze piątki mogli wziąć udział w eucharystii i przyjąć komunię świętą. Po wieczornej mszy świętej odbędzie się uwielbienie prowadzone prze grupę modlitewną W tym dniu wspominamy św. Józefa rzemieślnika.
 • W sobotę przypada liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski. Rano po mszy świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią i Spowiedzią świętą. Prosimy bardzo o zgłaszanie chorych którzy chcą przyjąć Komunię świętą w domu.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy św o godz 8.00

 

 1. Od czwartku rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać codziennie o godz 18.00. Jeśli będzie taka potrzeba i na Nabożeństwo przyjdzie więcej ludzi, będziemy odprawiać drugą majówkę o innej godzinie.
 2. Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą parafię poprzez wsparcie materialne oraz życzliwość okazywaną kapłanom i pracownikom parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy trwają w parafialnej wspólnocie poprzez udział w nabożeństwach za pomocą kanału YouTube.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.04.19

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela          Bożego Miłosierdzia. Kierujemy do Boga naszą modlitwę o ustanie epidemii koronawirusa. O godzinie 15.00 odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w naszych domach. To one na czas pandemii stają się naszymi kościołami.

 

 1. Dzisiaj kończy się oktawa świąt wielkanocnych. Duchowo i poprzez transmisję telewizyjną łączymy się z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie trwa odpust.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W Czwartek uroczystość śo. Wojciecha biskupa i męczennika, głownego patrona Polski.
 • W Sobotę święto św. Marka ewangelisty
 1. Dziękujemy państwu Janowskim za ufundowanie do naszego kościoła ołtarza Bożego Miłosierdzia, który zainstalowaliśmy w minionym tygodniu.
 2. W dalszym ciągu przeżywamy czas pandemii wirusowej. Starajmy się zachowywać bezpiecznie i nie narażać siebie oraz bliźnich na możliwe zakażenie. Według decyzji naszych władz państwowych od jutra w naszym kościele może przebywać podczas modlitwy 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Ponieważ nasz kościół ma prawie 500 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej dla wiernych, to może spokojnie modlić się 30 osób. Wszyscy za wyjątkiem kapłana muszą zakrywać nos i usta. W przedsionku kościoła możemy nabyć maseczkę za dobrowolną ofiarą.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ostatnim czasie wspierają naszą parafię ofiarą bezpośrednią lub przelewem na konto. To nam pozwala  normalnie funkcjonować i wspierać potrzebujących.
 4. W minionych dniach pożegnaliśmy śp. Janusza Stawickiego z ul Braci Kiemliczów oraz śp. Marka Żurka. Którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele jutro o 13.00. Wieczne odpoczywanie…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.04.12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Niech Zmartwychwstanie Pańskie będzie dla nas wszystkich źródłem łaski i siły do zmagania się z trudami codzienności. Wszystkim życzymy radości i zdrowia.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. We mszy świętej nie może brać udziału więcej niż5 osób. Prosimy aby to miejsce zostawić tym, którzy zamówili intencje mszalną. W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w tych dniach pozostają z nami we wspólnocie modlitwy poprzez transmisję na kanale Youtube. Dziękujemy także tym, którzy brali czynny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególny sposób dziękujemy za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

 1. Ponieważ nie możemy gromadzić się na mszy świętej w większym gronie zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyjąć Komunię świętą aby przyszli do kościoła. Po każdej mszy świętej w naszym kościele będziemy udzielać Komunii świętej wszystkim osobom. Zachowajmy odpowiednią odległość i nie gromadźmy się w ilości większej niż 5 osób w świątyni

 

 1. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.04.05

VI NIEDZIELA POSTU NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Tradycyjny obrzęd poświęcenia palm znajdziemy w internecie na naszej stronie. Prosimy aby głowa rodziny poświęciła palmy odmawiając przy tym podaną modlitwę.
 2. Wielki Tydzień będziemy przeżywać pozostając w domach. Liturgię podczas Triduum paschalnego oglądnijmy za pomocą środków przekazu medialnego. Będziemy się starali transmitować każdą liturgie z naszego kościoła na kanale Youtube pod warunkiem, że będziemy mieli Internet. Jeśli go zabraknie to będziemy przekazywać relację na żywo poprzez stronę facebookową.
 3. Sakrament Pokuty sprawujemy w tym tygodniu codziennie od 7.30 do 10.00 i od 17.00 do 19.30. Przychodźmy indywidualnie i jeśli w kościele będzie 5 osób zaczekajmy aż wyjdzie piąta osoba.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
 • Wielki Czwartek liturgia rozpocznie się o 18.30 i zakończy przeniesieniem Najśw Sakramentu do Ciemnicy.
 • W Wielki piątek Adoracja Pana Jezusa będzie trwała od 8.00. O 15.00 odprawimy Nabożeństwo w godzinie śmierci Pana Jezusa. Liturgię adoracji Krzyża rozpoczniemy o 18.30. Po niej kościół zostanie zamknięty.
 • W Wielką Sobotę rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00.
 • Nie będziemy poświęcali koszyczków z pokarmami. Prosimy aby to zrobić w domu odmawiając odpowiednią modlitwę. O godz 20.00 odprawimy Liturgię Wigilii Paschalnej bez procesji rezurekcyjnej.
 • W Wielką Niedzielę msze święte w porządku Niedzielnym. W mszach świętych w Niedzielę będzie mogło wziąć udział 50 wiernych razem z kapłanem. Prosimy wszystkich o wyjątkową ostrożność z uwagi na możliwość zarażenia się. Z uwagi na ograniczenie epidemiczne w kościele mogą w liturgii Triduum Paschalnego brać udział tylko osoby, które zamówiły intencję mszy świętej.

 

 1. Dziękujemy panu Romualdowi który pomagał wczoraj w sprzątaniu kościoła. Wszystkim życzymy dobrego i głębokiego przeżycia tych świętych dni i radości Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

 

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

 

1 Tes 5, 16-18: 

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

 

Albo:

 

Mt 6, 31 ab.32b-33: 

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

 

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

***

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

 

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

Kraków 2020.03.29

V NIEDZIELA POSTU

 

 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w bezpośrednie przygotowanie do świąt Paschalnych. W naszych kościołach zakrywamy krzyże abyśmy mogli uświadomić sobie wartość tego narzędzia męki i odkupienia. Wszystkie Nabożeństwa i msze święte odbywać się będą w naszym kościele wg ustalonego porządku. W kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób. Wszystkie ofiary składane do skarbony przekazaliśmy na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie leczącego chorych zakażonych wirusem. Na ten cel przekazaliśmy 2000zł. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach wspierają naszą parafię ofiarą przekazywaną na konto bankowe, gdyż dzięki temu nasza parafia będzie mogła przetrwać te trudne dni.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45 z kazaniem pasyjnym.
 • W piątek wypada I piątek miesiąca. Sakrament pokuty sprawujemy w naszym kościele indywidualnie codziennie w godzinach od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 – 20.00. Również w tych samych godzinach udzielamy Komunii świętej poza mszą świętą. W tych dniach nie zapomnijmy o Chrystusie, który jest naszą jedyną Nadzieją.
 • W sobotę rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 będziemy odwiedzać chorych z Komunią świętą.
 • Msze święte wieczorne transmitujemy poprzez kanał Youtube oraz przez naszą stronę facebookową. Również transmitujemy Drogę Krzyżową po wieczornej mszy świętej.
 • Przyjmując Komunię świętą na rękę zachowajmy odpowiednią formę i postawę. Komunię przyjmujemy na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą a następnie prawą dłonią wkładamy komunię świętą do ust. Nie wolno z Hostią odchodzić z miejsca przyjęcia do ławki. Prosimy także aby osoby przyjmujące Komunię świętą na dłoń czyniły to w pierwszej kolejności a następnie osoby przyjmujące do ust.
 • W związku z zagrożeniem epidemią odwołujemy spotkania wszystkich grup parafialnych. Prosimy wszystkich o skorzystanie z bogatej oferty rekolekcji jaką znajdziemy bez trudu w telewizji i internecie.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji i złożyli stosowną deklarację. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom Maciejowi i Malwinie oraz pani Krystynie za ofiarowanie ikon do naszego kościoła. Zachęcamy do odmawiania różańca świętego o godz 20.30 w naszych domach do czego wzywają nas biskupi.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.03.22

IV NIEDZIELA POSTU

 

 1. W związku z epidemią wirusa prosimy wszystkich o odpowiedzialne i ostrożne zachowanie się tak aby siebie i bliźnich nie narażać na zakażenie. Wszystkie Nabożeństwa i msze święte odbywać się będą w naszym kościele wg ustalonego porządku. W kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Zachowajmy 2 metrowe odstępy od siebie. Tacę wrzucamy do skarbony stojącej na środku kościoła.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45 z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali zbieramy składkę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte odprawimy o 7.00 17.00 i 18.30. Na każdej mszy świętej podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy chętnych aby pobrali i złożyli deklarację Duchowej Adopcji do koszyka przed ołtarzem kościoła lub przesłali ją elektronicznie.
 • Droga Krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu. O godz 18.00 oraz po wieczornej mszy świętej
 • Przyjmując Komunię świętą na rękę zachowajmy odpowiednią formę i postawę. Komunię przyjmujemy na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą a następnie prawą dłonią wkładamy komunię świętą do ust. Nie wolno z Hostią odchodzić z miejsca przyjęcia do ławki.
 • W związku z zagrożeniem epidemią odwołujemy spotkania wszystkich grup parafialnych. Przede wszystkim odwołujemy rekolekcje wielkopostne, które miały się rozpocząć w przyszłą Niedzielę.

 

 1. Codziennie po wieczornej mszy świętej modlimy się do świętych Archaniołów przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego i Dniem Świętości Życia. Nowe ikony archaniołów zostały zainstalowane w naszym kościele. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom Maciejowi i Malwinie oraz pani Krystynie za ofiarowanie ikon do naszego kościoła. Zabierzmy z kościoła Biuletyn o potrzebie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Biuletyn znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Z uwagi na zagrożenie nie będzie kolportowany Gość Niedzielny. Na stronie internetowej Gościa znajdziemy darmową i elektroniczną wersję tego tygodnika.

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie i dezynfekowanie kościoła.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.03.15

III NIEDZIELA POSTU

 

 1. W związku z epidemią wirusa prosimy wszystkich o odpowiedzialne i ostrożne zachowanie się tak aby siebie i bliźnich nie narażać na zakażenie. Wszystkie Nabożeństwa i msze święte odbywać się będą w naszym kościele wg ustalonego porządku. Wykorzystajmy czas kwarantanny na osobiste przemyślenia i modlitwę. Po każdej mszy świętej śpiewamy dzisiaj suplikacje przebłagalne. Jutro po wieczornej mszy świętej Adoracja błagalna o oddalenie zagrożenia. Zapoznajmy się z komunikatem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i stosujmy się do przedstawionych tam zaleceń.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45 z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali zbieramy składkę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W czwartek Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji Dobrodziejów i Budowniczych kościoła
 • Droga Krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu. O godz 18.00 oraz po wieczornej mszy świętej
 • W związku z zagrożeniem epidemią odwołujemy spotkania wszystkich grup parafialnych. Również odwołujemy spotkanie dla młodzieży z6 i 7 kl SP w ramach przygotowań do Bierzmowania. Odwołujemy także planowane na czwartek spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Od dzisiaj po wieczornej mszy świętej będziemy się modlić do świętych Archaniołów przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego i Dniem Świętości Życia. W przyszłą Niedzielę zainstalujemy w naszym kościele dwie ikony Archaniołów Rafała i Gabriela do wnęk obok Tabernakulum. Prosimy wszystkich o zabranie specjalnego Biuletynu o potrzebie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Biuletyn znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 18. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp Ryszarda Błaszczyka z ul Wicherkiewicza. Wieczny odpoczynek….

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.03.08

II NIEDZIELA POSTU

 

 1. Z okazji 8 marca wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Dzisiaj w naszym kościele udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godzinie 12.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45 z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali zbieramy składkę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian
 • Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek wielkiego postu. Dla dzieci o godz 18.00 a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej mszy świętej
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę organów w naszym kościele. Do tej pory od września na ten cel zebraliśmy blisko połowę potrzebnej kwoty.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej przy ul Judyma pilnie poszukuje osoby na stanowisko sprzątaczki. Informacje w sekretariacie szkolnym.

 

 1. Nasza parafia w raz z grupą Modlitewną organizuje wypoczynek dla rodzin w Bystrej krakowskiej w ostatnim tygodniu wakacji. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do zapoznania się z tą propozycją. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

 

 1. Ośrodek szkolno-wychowawczy dla dzieci niedosłyszących przy ul Niecałej w Krakowie organizuje Dzień Otwarty w dniu 18 marca od godz 10.00. Więcej informacji na plakacie.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Mieczykowej 14 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty . W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 16.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.02.23

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W Niedzielę poprzedzającą czas Wielkiego Postu odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami przed południem i po południu od godz 15.00. Prosimy wszystkich parafian o obecność w kościele podczas tej adoracji. O 15.00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja w ciszy aż do godziny 18.30 Na 16.00 prosimy parafian z ul Bpa Małysiaka a na 17.00 zapraszamy nowych parafian z ul Szwed Śniadowskiej.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę rozpoczynamy czas postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00; 17.00 i 18.30. Na wszystkich mszach zbieramy tacę jako jałmużnę postną przeznaczoną na potrzebujących. W tym dniu zachowujemy post ścisły ograniczając się do trzech posiłków w ciągu dnia.
 • W piątek odprawimy Drogę Krzyżową o 18.00 dla dzieci i 19.15 dla dorosłych i młodzieży
 • W przyszłą Niedzielę odprawimy Gorzkie Żale o 17.45. Ponieważ będzie to pierwsza Niedziela marca po mszy o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych

 

 1. W okresie Wielkiego Postu będziemy prowadzić katechezę dla dorosłych przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Katecheza odbywać się będzie w soboty po wieczornej mszy świętej w naszym Domu Parafialnym. Na katechezę przyjmujemy osoby od 20 roku życia. Katecheza obejmuje pięć kolejnych spotkań w soboty. Pierwsze spotkanie w sobotę 29 lutego. Wcześniej należy się zapisać w zakrystii lub kancelarii

 

 1. Od jutra w naszym kościele msza święta w tygodniu będzie codziennie o 7.00 i 18.30.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej rozdajemy zdrapkę wielkopostną. Jest to propozycja skierowana do dorosłych jako forma pracy nad sobą na każdy dzień Wielkiego Postu. Odbierzmy ją od ministrantów a także zabierzmy do domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc marzec.
 2. ” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Kraków – Południe informuje o otwarciu nowej przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ulicy Anny Szwed – Śniadowskiej 42. Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do godziny 18.00. Zapraszamy . “

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za sprzątanie kościoła . W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 12.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.02.16

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W trzecią Niedzielę lutego zbieramy ofiary na ostatnią inwestycję w naszym kościele czyli organy piszczałkowe. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Ofiarodawcom wspierającym to dzieło a także przedstawicielom Rady Parafialnej zbierającym ofiary do Księgi Ofiarodawców i wszystkim, którzy swoje ofiary przelewają na konto naszej parafii. W intencji Dobrodziejów i Budowniczych kościoła odprawimy mszę świętą w piątek o 18.30
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W piątek odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz 18.00
 • W sobotę święto Katedry św Piotra Apostoła
 • W przyszłą Niedzielę odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami przed południem a po południu od godz 15.00 w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu będziemy prowadzić katechezę dla dorosłych przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Katecheza odbywać się będzie w soboty po wieczornej mszy świętej w naszym Domu Parafialnym. Na katechezę przyjmujemy osoby od 20 roku życia. Katecheza obejmuje pięć kolejnych spotkań w soboty. Pierwsze spotkanie w sobotę 29 lutego. Wcześniej należy się zapisać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w piątek o 17.00 W najbliższych dniach do 22 lutego msza święta w tygodniu będzie w naszym kościele we wtorki i czwartki o 7.00 w pozostałe dni o 18.30

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższy czwartek, tłusty czwartek, na koncert pt. “Ciao Italia”. Największe włoskie przeboje zaśpiewają artyści scen śląskich: Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Król. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny. 

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Mieczykowej 8 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 10.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.02.09

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w II Niedzielę miesiąca udzielamy chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00. Przypominamy wszystkim parafianom, że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która skończyła 16 lat, jest wierzącym i praktykującym katolikiem oraz jest wolna od przeszkód kanonicznych takich jak życie w wolnym związku lub związku cywilnym bez ślubu kościelnego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Scholastyki dziwicy
 • We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes XXVIII Światowy Dzień Chorego
 • W czwartek święto świętych Cyryla i Metodego biskupów i patronów Europy
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy w naszym kościele

 

 1. W okresie Wielkiego Postu będziemy prowadzić katechezę dla dorosłych przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Katecheza odbywać się będzie w soboty po wieczornej mszy świętej w naszym Domu Parafialnym. Na katechezę przyjmujemy osoby od 20 roku życia. Katecheza obejmuje pięć kolejnych spotkań w soboty. Pierwsze spotkanie w sobotę 29 lutego. Wcześniej należy się zapisać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Zachęcamy także do udziału w spotkaniach dla małżeństw, RAZEM PRZEZ ŻYCIE, które odbędą się w klasztorze sióstr Nazaretanek od 27 lutego. W sumie odbędzie się 7 katechez, których celem jest umocnienie małżeńskiej więzi. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W sobotę odbędzie się spotkanie w ramach przygotowań do Bierzmowania dla uczniów kl VI i VII SP. Początek spotkania o 9.00 w Domu Parafialnym. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 1. W najbliższych dniach do 22 lutego msza święta w tygodniu będzie w naszym kościele we wtorki i czwartki o 7.00 w pozostałe dni o 18.30

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie naszego kościoła na dzień dzisiejszy. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 8.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.02.02

IV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także XXIV Dzień zycia konsekrowanego a zbieraną dzisiaj tacę przekazujemy na klasztory klauzurowe. Na każdej mszy świętej poświęcamy dzisiaj świece. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w naszym kraju obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra zmieniamy wystrój kościoła i przestajemy śpiewać kolędy. Z racji pierwszej Niedzieli po mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Błażeja
 • W środę wspomnienie św Agaty dziewicy i męczennicy
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy św o godz 12.00. W związku z tym w sobotę 8 lutego odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00

 

 1. W Pierwszy Piątek miesiąca odprawimy mszę świętą o 7.00 i 18.30. Spowiedź przed mszą świętą po południu od 17.00. Zachęcamy wszystkich do praktykowania tego Nabożeństwa.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz 12.00 odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W najbliższych dniach do 22 lutego msza święta w tygodniu będzie w naszym kościele we wtorki i czwartki o 7.00 w pozostałe dni o 18.30

 

 1. W naszej parafii ostatni dzień kolędy. Dziękujemy wszystkim którzy życzliwie przyjęli kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom.

 

 1. Dziękujemy Michałowi z mamą z ul Mieczykowej 4 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 6.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.01.19

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na inwestycje w naszym kościele. Spłacamy piszczałkowe organy, które zainstalowaliśmy kilka miesięcy temu. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom a zwłaszcza przedstawicielom Rady Parafialnej którzy zbierają ofiary do Imiennej Księgi Ofiarodawców. Dzisiaj imieniny obchodzi ks Henryk i z tej racji składamy mu serdeczne życzenia.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Agnieszki dziewicy. Ponieważ jest to dzień Babci a w środę dzień Dziadka wszystkim seniorom składamy serdeczne życzenia.
 • W piątek wspomnienie św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.
 • W sobotę święto Nawrócenia św Pawła Apostoła.
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie świętych Tytusa i Tymoteusza

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tę ważną sprawę polecajmy w naszych modlitwach.

 

 1. W miesiącu styczniu nie odprawiamy w naszym kościele mszy świętej wieczornej we wtorki i czwartki z uwagi na wizytę duszpasterską.

 

 1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kapłan idzie do domów aby wspólnie się pomodlić z domownikami i pobłogosławić rodzinie. W trakcie wizyty jest także czas na krótką rozmowę o sprawach duszpasterskich. Kapłanowi towarzyszą ministranci. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom. Plan Kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w internecie na naszej stronie.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19I za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Mieczykowej 2.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.01.12

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszym kraju ze względu na szczególną oprawę świat Bożego Narodzenia, kolędy śpiewać będziemy do drugiego lutego. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W piątek Dzień Judaizmu w Kościele. Wspomnienie św Antoniego Opata. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych kościoła.
 • W sobotę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na zainstalowane w ostatnich miesiącach w naszym kościele organy piszczałkowe.

 

 1. W środę odbędzie się w naszym kościele koncert organowy połączony z występem 50 osobowego chóru Muzycznej Szkoły Organistowskiej naszej Archidiecezji. Koncert odbędzie się na mszy świętej o 18.30 i bezpośrednio po niej.

 

 1. W miesiącu styczniu nie odprawiamy w naszym kościele mszy świętej wieczornej we wtorki i czwartki z uwagi na wizytę duszpasterską.

 

 1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kapłan idzie do domów aby wspólnie się pomodlić z domownikami i pobłogosławić rodzinie. W trakcie wizyty jest także czas na krótką rozmowę o sprawach duszpasterskich. Kapłanowi towarzyszą ministranci. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom. Plan Kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w internecie na naszej stronie.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19H za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19I.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.01.05

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę stycznia prosimy Boga o mądrość jaka dana jest wierzącym do dobrego życia. Po mszy św o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w porządku Niedzielnym. Po każdej mszy świętej poświęcamy kadzidło i kredę które ministranci będą rozprowadzali wśród uczestników liturgii za dobrowolną ofiarą. Składka z Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na wsparcie misji.
 • W piątek wieczorna msza święta za zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego

 

 1. Dzisiaj na wieczornej mszy świętej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu muzycznego wadowickiej Pieszej Pielgrzymki.

 

 1. W miesiącu styczniu nie będzie w naszym kościele mszy świętej wieczornej we wtorki i czwartki z uwagi na wizytę duszpasterską.

 

 1. Jutro odbędą się spotkania opłatkowe. Na godz 15.00 zapraszamy ministrantów, lektorów, scholkę parafialną i oazę wraz z rodzicami. O 17.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Zespołu Caritas, Chóru Parafialnego, Kręgów Rodzin, Grupy Modlitewnej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.

 

 1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kapłan idzie do domów aby wspólnie się pomodlić z domownikami i pobłogosławić rodzinie. W trakcie wizyty jest także czas na krótką rozmowę o sprawach duszpasterskich. Kapłanowi towarzyszą ministranci. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom. Plan Kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w internecie na naszej stronie.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19G za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19H.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.12.29

Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto św Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po każdej mszy świętej udzielamy błogosławieństwa małżonkom a na mszy świętej o godz 12.00 odnawiamy małżeńskie przyrzeczenia.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek ostatni dzień roku 2019. Wspomnienie św Sylwestra papieża. O godz 18.00 odprawimy uroczyste Nieszpory z Suplikacjami i dziękczynnym Te Deum a po nich msza święta z okolicznościowym kazaniem.
 • W środę Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze święte w porządku Niedzielnym. Pamiętajmy, że jest to święto obowiązujące.
 • W Czwartek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • W I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i praktykowania Pierwszych Piątków. Spowiadamy rano i po południu od 17.00. Po wieczornej mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę po porannej mszy świętej Nabożeństwo Pierwszych Sobót a od godziny 9.00 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godz 8.00.

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za materialne wsparcie dzieci z Syrii z miasta Homs. Na ten cel złożyliśmy 1970zł.

 

 1. Od Nowego Roku nie będzie w naszym kościele mszy świętej wieczornej we wtorki i czwartki z uwagi na wizytę duszpasterską.

 

 1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kapłan idzie do domów aby wspólnie się pomodlić z domownikami i pobłogosławić rodzinie. W trakcie wizyty jest także czas na krótką rozmowę o sprawach duszpasterskich. Kapłanowi towarzyszą ministranci. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19E za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19G.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.12.22

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu, która poprzedza święta Bożego Narodzenia. Jutro roraty o 6.15 a we wtorek o 8.00. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach i skorzystali z sakramentu pokuty.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele nie będzie wieczornej mszy świętej natomiast o północy odprawimy Pasterkę. W Boże Narodzenie porządek mszy świętej jak w Niedzielę.
 • Podobnie w czwartek w święto św Szczepana Męczennika.
 • W piątek święto św Jana Apostoła ewangelisty
 • W sobotę święto świętych Młodzianków męczenników.
 • W przyszłą Niedzielę święto świętej Rodziny. Po każdej mszy świętej błogosławić będziemy małżeństwa a podczas mszy świętej o godz 12.00 uroczyście odnowimy małżeńskie przyrzeczenia z Jubilatami i małżeństwami obchodzącymi rocznicę małżeństwa.

 

 1. Składka z Pasterki przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Metropolita Krakowski prosi nas abyśmy w Boże Narodzenie złożyli składkę do puszek na rzecz sześciuset sierot z Syrii, które nasza Archidiecezja postanowiła wspomóc aby przetrwali zimę w mieście Homs. Scholka rozprowadza dzisiaj sianko na stół wigilijny przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19D oraz ludziom dobrej woli i młodzieży za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19E

 

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kapłan idzie do domów aby wspólnie się pomodlić z domownikami i pobłogosławić rodzinie. W trakcie wizyty jest także czas na krótką rozmowę o sprawach duszpasterskich. Kapłanowi towarzyszą ministranci. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana. Bóg zapłać także za ofiarę jaką przy tej okazji składamy kapłanowi oraz posługującym ministrantom.

 

Program wizyty w tym tygodniu jest następujący.

27 XII Piątek 16.00 – 18.00 Mieczykowa 28
27 XII Piątek 17.00 – 19.00 Billewiczów i Pod Strugą
27 XII Piątek 19.00 – 21.00 Babinicza parzyste n-ry
28 XII Sobota 10.00 – 11.00 Pod Dębami
28 XII Sobota 11.00 – 13.00 Kamieniecka, Dęboroga Zbaraska
28 XII Sobota 14.00 – 18.00 Butrymów, Laudańska, Anusi
28 XII Sobota 10.00 – 17.00 Działowskiego, Spacerowa
28 XII Sobota 17.00 – 18.00 Bartla 20
28 XII Sobota 18.00 – 19.30 Wicherkiewicza 19
28 XII Sobota 19.30 – 20.30 Arktyczna
29 XII Niedziela 15.00 – 17.30 Sidzińska parzyste
29 XII Niedziela 17.30 – 20.00 Sidzińska nieparzyste
29 XII Niedziela 15.00 – 17.00 Mieczykowa 14

Pełny plan wizyty znajduje się wywieszony na gablocie ogłoszeń, w parafialnym Biuletynie oraz na naszej stronie internetowej.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.12.15

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Witamy serdecznie w naszej parafii ojca misjonarza z Ruchu Misjonarzy Sług Ubogich pracującego w Wysokiej Kordylierze Andyjskiej oraz ojca Andrzeja proboszcza parafii Tynieckiej, który towarzyszy ojcu misjonarzowi i jest jego tłumaczem. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na ostatnią inwestycję w naszej świątyni jaką są organy. Przed nami trzeci tydzień Adwentu. Nie zapominajmy o roratach, które odprawiamy o 6.15.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Obecna III Niedziela Adwentu nazywana jest Niedzielą Radości „Gaudete”
 • W piątek i sobotę odbędzie się w naszym kościele spowiedź adwentowa przed Bożym Narodzeniem. Spowiadać będziemy od 17.00 do 20.00 z przerwą o 18.30-19.00.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli naszą chorą parafiankę Julię. Jej bliscy zebrali na dalsze leczenie dziecka kwotę 6487,68zł o 20euro.

 

 1. W Niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

 

 1. Ze środy na czwartek nasza parafia prowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu w Łagiewnikach. Prosimy wszystkich o włączenie się do tego czuwania. Zapiszmy się w zakrystii na jedną z wybranych godzin czuwania.
 2. Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Dziewczynki z parafialnej scholki rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Rada Dzielnicy X i Klub Kultury Kliny w najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszają na bezpłatne warsztaty florystyczne, których uczestnicy wykonają stroiki na świąteczny stół. Wejściówki do odebrania w biurze klubu. Liczba miejsc ograniczona.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19C za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19D oraz wszystkich ludzi dobrej woli, gdyż będzie to sprzątanie i dekorowanie na święta naszego kościoła.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.12.08

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Adwent jest okresem oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Przeżywajmy ten czas podejmując adwentowe postanowienia, czytając Słowo Boże. Roraty odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty wzorem lat ubiegłych o godz 6.15 rano. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci i młodzież. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary do puszek na wsparcie leczenia naszej parafianki Julii. Informacje na ten temat znajdziemy w parafialnym Biuletynie i na naszej stronie Facebookowej.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas włączył się w ogólnopolską zbiórkę żywności. Przedstawiciele i wolontariusze Caritas zbierali żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii w piątek i sobotę w dwóch sklepach: Avita i Reneta. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów oraz wszystkim Ofiarodawcom za pomoc i ofiarność w tej zbiórce. Zebrano ponad pół tony żywności(530kg) którą rozdzielimy w środę o 17.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie NMP z Guadalupe.
 • W piątek wspomnienie św Łucji.
 • W sobotę wspomnienie św Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła
 • W przyszłą Niedzielę będziemy gościć w naszym kościele misjonarza z Ruchu Misjonarzy Sług Ubogich pracującego w Wysokiej Kordylierze Andyjskiej w Peru. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca będziemy zbierali składkę na organy.

 

 1. W Niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Bartla 19B za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną z tej okazji ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19C

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.12.01

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest okresem oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Przeżywajmy ten czas podejmując adwentowe postanowienia, czytając Słowo Boże i uczestnicząc w codziennej mszy świętej. Roraty odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty wzorem lat ubiegłych o godz 6.15 rano. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywały obrazki
 2. Parafialny Zespół Caritas włącza się w ogólnopolską zbiórkę żywności. Przedstawiciele i wolontariusze Caritas zbierać będą żywność dla potrzebujących rodzin w piątek i sobotę w dwóch sklepach: Avita i Reneta. W piątek od 16.00 do 20.00 a w sobotę od 10.00 do 17.00. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów oraz wszystkim Ofiarodawcom za pomoc i ofiarność w tej zbiórce.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Franciszka Ksawerego kapłana
 • W piątek wspomnienie św Mikołaja. Ponieważ będzie to I Piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy rano i po południu od 17.00
 • W sobotę wspomnienie św Ambrożego bpa i doktora Kościoła. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą a po roratach odprawimy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego. Po każdej mszy świętej w przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na wsparcie leczenia Julki dziewczynki z naszej parafii chorej. Więcej informacji znajdziemy w naszym parafialnym Biuletynie.
 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkania ministrantów w piątki o 17.00. Spotkania dla chórzystów odbywają się we wtorki o 19.30 w Domu parafialnym
 2. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

Pan kościelny i pan organista roznoszą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

W Niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzili w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywali w tym roku okrągłą rocznicę małżeństwa do wspólnego dziękczynienia.

Zabierzmy dzisiaj do naszych domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc grudzień.

 1. W najbliższą sobotę Klub Kultury zaprasza na spotkanie ze świętym Mikołajem. Początek o godz. 15.00. Szczegóły na plakatach
 2. Niestety nikt z ul Bartla 19A nie pomógł w sprzątaniu kościoła. Za tę pracę dziękujemy panu kościelnemu. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19B W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp Bogusława Luzarowskiego z ul Anny Szwed Śniadowskiej Wieczny odpoczynek….

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2019.11.24

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Obchodzimy ostatnią Niedzielę roku kościelnego Poświęcona jest ona osobie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza święta wieczorna a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 • W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła
 • W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

Od dnia dzisiejszego pan kościelny i pan organista roznosić będą opłatki do naszych domów. Przyjmijmy te opłatki jako znak jedności z naszą parafią. Ofiara, którą z tej okazji składamy jest częścią wynagrodzenia za ich pracę w naszym kościele.

W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej po wieczornej mszy świętej w Sali nad kaplicą.

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższą sobotę na recital Ewy Jurkowskiej, półfinalistki programu “Mam Talent”, która rozpoczynała swoją karierę artystyczną w Klubie Kliny. Początek koncertu o godz. 19.30, wstęp wolny. 

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Bartla 19, 25 i 27 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Bartla 19A

 Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

Kraków 2019.11.17

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Przeżywamy dzisiaj zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci św Rafała Kalinowskiego. Jednocześnie w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na spłatę zainstalowanych w naszym kościele organów.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy
 • We wtorek wspomnienie bł Salomei zakonnicy
 • W środę liturgiczne wspomnienie św Rafała Kalinowskiego. W naszej parafii zyskujemy w tym dniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W piątek wspomnienie św Cecylii dziewicy i męczennicy patronki kościelnego śpiewu. Dziękujemy naszemu panu organiście, chórzystom z panem Arturem na czele, scholii parafialnej i młodzieży oazowej za troskę o śpiew w naszym kościele.

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkania ministrantów w piątki o 17.00. Spotkania dla chórzystów odbywają się we wtorki o 19.30 w Domu parafialnym

 

 1. Na Wypominki listopadowe składamy karty do skarbony przy wyjściu z kościoła, na roczne prosimy o zapisanie w zakrystii. Codziennie przez cały miesiąc Listopad modlimy się i odczytujemy imiona zmarłych z wypominek listopadowych na 10 min przed mszą świętą. Wypominki roczne odczytujemy w Niedzielę przed mszą o godz 8.00 i 10.00

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższą sobotę na III Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Tenisie Stołowym. Turniej będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów.  Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Radę Dzielnicy X. Zapisy zawodników w Klubie Kliny lub w dniu turnieju od godziny 9.00. Mile widziani są także kibice. Wstęp wolny.  
 2. Dziękujemy rodzicom i młodzieży Bierzmowanej za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła kupione kwiaty oraz złożony dar dla naszego kościoła w postaci 2 kropielnic zainstalowanych przy wyjściu z kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul. Bartla 19, 25 i 27 W minionym tygodniu odeszła do Pana śp Dorota Żurawiecka z ul Komuny Paryskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o 11.00 na cmentarzu przy ul Zawiłej. Wieczny odpoczynek….

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.11.10

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Kościół wspiera modlitwą i ofiarą prześladowanych chrześcijan południowego Sudanu. My także przekażemy na ten cel część dzisiejszej składki. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli Kręgu Rodzin, którzy pragną nas zachęcić do głębszego udziału w życiu Kościoła. Wieczorem po mszy świętej około 19.20 w Domu Parafialnym odbędzie się projekcja filmu poświęconego pani Józefie Bryg z naszej parafii. Projekcję poprzedzi spotkanie z reżyserem oraz panią Józefą

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro narodowe święto Niepodległości. W liturgii Kościoła wspominamy św Marcina z Tours
 • We wtorek wspomnienie św Jozafata biskupa i męczennika
 • W środę wspomnienie pierwszych męczenników Polski
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji budowniczych i Dobrodziejów kościoła. Wspominamy św Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VI i VII SP w ramach przygotowań do Bierzmowania. W tym dniu odwiedzi naszą parafię abp Marek Jędraszewski. Udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży podczas mszy świętej o godz 18.00. Poświęci także nasze organy i witraże. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej Liturgii.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy parafialny odpust na mszy świętej o godz. 12.00. Sumie przewodniczyć będzie ojciec Mirosław Lipowicz. Z racji trzeciej Niedzieli zbierać będziemy ofiary na zainstalowane organy.

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkania ministrantów w piątki o 17.00. W tym tygodniu odbędzie się próba przed Bierzmowaniem we orek i Czwartek o 19.00. Spowiedź dla młodzieży odbędzie się w piątek o 17.30

 

 1. Na Wypominki listopadowe składamy karty do skarbony przy wyjściu z kościoła, na roczne prosimy o zapisanie w zakrystii. Codziennie przez cały miesiąc Listopad modlimy się i odczytujemy imiona zmarłych z wypominek listopadowych na 10 min przed mszą świętą. Wypominki roczne odczytujemy w Niedzielę przed mszą o godz 8.00 i 10.00

 

 1. Zgodnie z dekretem abpa Marka Jędraszewskiego w dni powszednie od wtorku do soboty wieczorną mszę świętą poprzedzi półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałku adorację odprawiamy po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Sprzątanie kościoła przed Bierzmowaniem odbędzie się w sobotę o 9.00. Prosimy o pomoc rodziców i młodzież.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.11.03

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca odprawimy po mszy świętej Adorację Najświętszego Sakramentu. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Karola Boromeusza biskupa
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji zmarłych.
 • W sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godzinie 12.00. W związku z tym spotkanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz 17.00 w kościele.

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkania ministrantów w piątki o 17.00. W tym tygodniu odbędzie się próba przed Bierzmowaniem w Czwartek o 19.00.

 

 1. Na Wypominki listopadowe składamy karty do skarbony przy wyjściu z kościoła, na roczne prosimy o zapisanie w zakrystii. Codziennie przez cały miesiąc Listopad modlimy się i odczytujemy imiona zmarłych z wypominek listopadowych na 10 min przed mszą świętą. Wypominki roczne odczytujemy w Niedzielę przed mszą o godz 8.00 i 10.00

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Duszpasterstwa Rodzin, którzy zachęcą nas do zainteresowania się tym rodzajem duszpasterstwa. Po wieczornej mszy świętej odbędzie się projekcja filmu nagrodzonego na ostatnim festiwalu filmów w Gdyni poświęconego naszej parafiance pani Józefie Bryg i wydarzeniom tzw rzezi Wołyńskiej. Film zobaczymy w Domu Parafialnym o 19.20 i poprzedzi go spotkanie z główną bohaterką i reżyserem.
 2. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele odbiór instrumentu piszczałkowego czyli organów. Komisja ds. Muzyki sakralnej zaakceptowała sprowadzony instrument i wydała na jego temat bardzo dobrą opinię. Od wtorku zgodnie z dekretem abpa Marka Jędraszewskiego w dni powszednie wieczorną mszę świętą poprzedzi półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałku adorację odprawiamy po wieczornej mszy świętej.
 3. Dziękujemy serdecznie rodzinie Dacko za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pani Beacie dziękujemy za ofiarowane do kościoła kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Bartla 25 i 27.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.10.27

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W ostatnią Niedzielę października wszystkie kościoły konsekrowane obchodzą rocznicę poświęcenia świątyni o ile nie pamiętają właściwej daty poświęcenia. My obchodzimy rocznicę poświęcenia w ostatnią Niedzielę maja.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Ponieważ w tym dniu wypada I piątek miesiąca prosimy wszystkich o skorzystanie ze spowiedzi w dni poprzedzające codziennie od 17.30. W czwartek spowiadać będziemy od 17.00
 • W sobotę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Będziemy się modlić za zmarłych przez cały miesiąc listopad 10 min przed wieczorną mszą świętą. W sobotę wieczorem o godzinie 18.00 odprawimy procesję za zmarłych połączoną z różańcem. Rano odprawimy Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy świętej o godz 8.00. Zachęcamy parafian do tworzenia grup Żywego Różańca zarówno dorosłych jak i dzieci.

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Dzisiaj oraz w Święto Wszystkich Świętych, po każdej mszy świętej młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać znicze, które możemy zapalić na grobach naszych bliskich zmarłych. Można je będzie nabyć za dobrowolną ofiarą.
 2. W tym tygodniu odbędzie się druga próba przed Bierzmowaniem we wtorek po wieczornej mszy świętej. Następna będzie w Czwartek po Wszystkich Świętych.
 3. Dziękujemy serdecznie wszystkim, za wsparcie naszej parafii i ofiarę przekazaną na organy. Na tacę złożyliśmy na ten cel 4661zł a Ofiarodawcy Imienni przekazali 5980zł. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc listopad wraz z kartami wypominkowymi. Na Wypominki listopadowe składamy karty do skarbony przy wyjściu z kościoła, na roczne prosimy o zapisanie w zakrystii.
 4. Dziękujemy serdecznie panu Andrzejowi i Katarzynie za pomoc w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Bartla 21 i 23. W ostatnich dniach odszedł do Pana nasz parafianin Marek Dobrowolski z ul Babińskiego. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek na Rakowicach o 12.20. Wieczny odpoczynek….

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.10.20

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św Jana Kantego głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. W naszym kościele zbieramy dzisiaj ofiary na zainstalowane organy piszczałkowe. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Pawła II. W sanktuarium św Jana Pawła w Krakowie uroczystość odpustowa.
 • W środę wspomnienie św Józefa Bilczewskiego biskupa

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkanie dla ministrantów w piątki o 17.00. Spotkanie dla chórzystów w czwartek o 20.15. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej po wieczornej mszy świętej.

 

 1. W tym tygodniu odbędzie się pierwsza próba przed Bierzmowaniem w czwartek po wieczornej mszy świętej. Następna we wtorek w przyszłym tygodniu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolnych uczniów poprzez fundowanie im stypendium. Młodzież zebrała na ten cel do puszek 1852zł. Sumę tę przekazujemy na konto Fundacji.

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższą sobotę na koncert, podczas którego usłyszymy niezapomniane przeboje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Marcina Pokorskiego i jego zespołu. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny. 

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom którzy pomogli w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Bartla 16 i 18

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.10.13

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Młodzież zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta nazywana żywym pomnikiem św Jana Pawła II wspiera poprzez stypendia 40 tys uczniów z niezamożnych rodzin. Dzisiaj także ostatnie Nabożeństwo Fatimskie o godz 18.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Kaliksta papieża i męczennika. Ponieważ jest to dzień Nauczyciela wszystkim pedagogom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Różaniec w ich intencji.
 • We wtorek wspomnienie św Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła
 • W środę wspomnienie św Jadwigi Śląskiej i 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra
 • W czwartek wspomnienie św Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika
 • W piątek święto św Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia. Lekarzy pielęgniarki i wszystkich pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do modlitwy różańcem, i życzymy Bożego błogosławieństwa. Wieczorną mszę świętą odprawimy w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W sobotę wspomnienie bł Jerzego Popiełuszki. Dla ministrantów i scholki organizujemy wycieczkę na Śnieżnicę. O godz 9.00 spotkanie dla uczniów klasy VI i VII SP w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Sali parafialnej.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy jakie sprowadziliśmy do naszego kościoła. Pełny koszt zakupu transportu i montażu wyniósł ponad 200 tys złotych.

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej. Młodzież z 8 kl SP i I LO spotyka się we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej w salce w domu parafialnym w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie dla chórzystów w czwartek o 20.15.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Różaniec i mszę świętą wszystkich rodziców którzy przedwcześnie pożegnali swoje dziecko. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele dla rodziców ministrantów i lektorów.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Fryderykowi, który pomógł sprzątać kościół w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 17, 19 i 23

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz