Ogłoszenia parafialne

Kraków  2018.02.18

I NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłą niedzielę i tak rozpoczęli ten Wielki Post. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz kościół przez złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę. Na tacę zebraliśmy 3911 zł a imienni ofiarodawcy przekazali 2940zł. 

Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii. Na tacę w środę popielcową przedstawiciele Zespołu zebrali  3418,21zł. Zebrane środki są rozdzielane wśród potrzebujących przez Parafialny Zespół Caritas.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj pierwsza niedziela postu. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale o godz. 17.45
 • W czwartek święto Katedry świętego Piotra Apostoła
 • W piątek wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci i o 19.15 dla młodzieży i dorosłych.
 • W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale o 17.45

 

 1. Informujemy, że w okresie ferii zimowych aż do 24 lutego msza święta w naszym kościele odbywa się w porządku wakacyjnym. Rano o 7.00 we wtorki i Czwartki a w pozostałe dni wieczorem o 18.30.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do nas z propozycją zakupu Baranka z cukru na wielkanocny stół.

 

 1. Na półkach z prasą znajdziemy bezpłatny kwartalnik Hospicjum dla Dzieci im ks. Józefa Tischnera. Zachęcamy zainteresowane osoby aby zabrały ze sobą to pismo. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz pism dla dzieci. Nie zapominajmy, że czytanie prasy katolickiej jest bardzo ważnym sposobem religijnej formacji.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 16 i 18 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 20 i 22. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.02.11

VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii odwiedzamy chorych w I sobotę każdego miesiąca a Nadzwyczajni Szafarze zanoszą komunię świętą chorym w każdą niedzielę. Z racji II Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na kontynuację budowy naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym to dzieło oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do Imiennej Księgi Ofiarodawców.

Dzisiaj ostatnia Niedziela przed okresem Wielkiego Postu. Dlatego w ramach tzw Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa odprawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja przed południem pomiędzy mszami a po południu od godz. 15.00 do 18.30. W poniedziałek adoracja po wieczornej mszy świętej do godz. 20.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj rozpoczynamy także Nowennę miesięcy przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 • W środę Popielec. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Wszystkich którzy ukończyli 21 rok życia obowiązuje post ścisły. Możemy spoży tylko trzy bezmięsne posiłki w ciągu całego dnia. Msza święta w naszym kościele o 7.00 17.00 18.30 i 20.00. Podczas każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. Tacę jako jałmużnę wielkopostną będą zbierać wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas.
 • W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale o 17.45

 

 1. Na czas Wielkiego Postu proponujemy wszystkim podjęcie pracy nad sobą przy pomocy tzw Zdrapki Wiekopostnej. Rozdają ją ministranci przy wyjściu z kościoła.

Informujemy, że  w okresie ferii zimowych aż do 24 lutego msza święta w naszym kościele odbywa się w porządku wakacyjnym. Rano o 7.00 we wtorki i Czwartki a w pozostałe dni wieczorem o 18.30.

 

 1. Na półkach z prasą znajdziemy bezpłatny kwartalnik Hospicjum dla Dzieci im ks Józefa Tischnera. Zachęcamy zainteresowane osoby aby zabrały ze sobą to pismo. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz pism dla dzieci.

 

5. Dziękujemy serdecznie państwu Iskra i Muzyk z ul Wicherkiewicza 23 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę.  W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 16 i 18. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.01.28

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela zwykła. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Wspominamy św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W środę wspomnienie św Jana Bosko kapłana i patrona wychowawców
 • W piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w tym dniu o godz 7.00, 17.00 i 18.30. Na każdej mszy świetej poświęcać będziemy świece. Składkę zbieraną w tym dniu przekazujemy na wsparcie zakonów klauzurowych. Będzie to także Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadać będziemy od 17.00.
 • W sobotę wspomnienie św Błażeja.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy świetej o godz 8.00

 

3. Wizyta duszpasterska na ul Bartla 19 H i Bartla 19 I odbędzie się w czwartek 1 lutego od godz. 17.00. Natomiast na ul. Anny Szwed – Śniadowskiej odbędzie się 2 niedzielę 4 lutego od godz. 15.00.

 

4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 17i 19.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.01.21

III NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na rzecz dalszej budowy naszego kościoła. Na tacę zebraliśmy 4573zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2120zł.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Dzisiaj Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
 • W środę wspomnienie św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.
 • Od czwartku święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła.
 • W piątek wspomnienie św Tymoteusza i Tytusa biskupów
 • W sobotę wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Miedzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

 

3. Przypominamy wszystkim, że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament Bierzmowania, jest wolna od kar kościelnych oraz żyje w sakramentalnym związku małżeńskim lub jest osobą samotną.

 

4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Wicherkiewicza 12 i 14, oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 13 i 15.

 

5. W minionym dniach odeszła do Pana +Bronisława Sikora z ul Polarnej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz 13.00 w naszym kościele. Wieczne odpoczywanie …

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.01.14

II NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj druga Niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na dalszą budowę naszego kościoła. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W środę wspomnienie św Antoniego opata, w Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu.
 • Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W piątek wspomnienie św Józefa Pelczara biskupa. Ponieważ będzie to trzeci piątek miesiąca odprawimy o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nowennę do św Rafała Kalinowskiego. Wieczorna msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą niedzielę wspomnienie św Agnieszki dziewicy.

 

3. W przyszłą niedzielę Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej archidiecezji zaprasza na spotkanie poświęcone encyklice Humane Vitae, które odbędzie się w kościele Jana Kantego na os Widok w Krakowie. O 19.15 konferencja ks dr Roberta Skrzypczaka a o 20.00 msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego

 

4. W środę, 17 grudnia, Klub Kultury Kliny zaprasza na spotkanie z krakowskimi podróżnikami, Katarzyną Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem, którzy opowiedzą o swojej wyprawie do Indochin. Początek o godz. 18.45, wstęp wolny. Z kolei w piątek, 19 grudnia, o godz. 19.30, Klub zaprasza na wspólne kolędowanie z udziałem chóru parafialnego, uczestników zajęć i muzyków, pracujących w klubie na Klinach.

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Ketlinga nry parzyste i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 12 i 14.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp Marię Dziubę z ul Spacerowej. Wieczny…

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.01.07

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                    

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela nowego 2018 roku. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godz 8.00.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek msza święta wieczorna wotywna do Ducha Świętego.
 • W środę spotkanie grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji zmarłych
 • W sobotę wspomnienie św Hilarego biskupa i doktora Kościoła

 

3. W sobotę odbędzie się msza święta w intencji lotników a po niej koncert Leszka Wójtowicza i wernisaż wystawy poświęcony załodze b 17 Candie której samolot szczęśliwie wylądował w Boże Narodzenie 26  grudnia 1944 na terenie naszego osiedla.

 

4. Przypominamy że w styczniu i lutym msza święta we wtorki i czwartki odprawiana jest tylko o godzinie 7.00

Zabierzmy dzisiaj ze sobą najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc styczeń i luty.

Za tydzień będziemy zbierali ofiary na dalszą budowę naszego kościoła.

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Soroki nry parzyste i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Ketlinga n-ry parzyste.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2017.12.30

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 XII                         

 

 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za Rodzinę Nazaretańską i za nasze rodziny. Po każdej mszy świętej błogosławimy rodziny obecne w kościele. Jednocześnie w ostatnim dniu roku 2017 dziękujemy Bogu za czas, który otrzymujemy z woli Opatrzności. O godz 18.00 odprawimy Nieszpory z przebłagalnymi suplikacjami i dziękczynnym Te Deum.

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze święte w porządku niedzielnym.
 • We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.
 • W piątek udamy się do chorych z Komunią świętą od 9.30. Z racji I Piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej będzie od 17.00 do 18.20
 • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Ponieważ w tym dniu wypada I Sobota po porannej mszy świętej będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę chrztu Pańskiego. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy serdecznie wszystkich należących do parafialnych zespołów duszpasterskich na spotkanie opłatkowe. W sobotę o godz 15.00 spotakanie opłatkowe dla ministrantów scholistek lektorów i oazowiczów z rodzicami. O godzinie 17.00 Opłatek dla członków chóru parafialnego, Kręgu Rodzin, Grupy Modlitewnej, Rady Parafialnej i Róż Różańcowych.

4. Przypominamy że w styczniu i lutym msza święta we wtorki i czwartki odprawiana jest tylko o godzinie 7.00

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła panu Stanisławowi z ul Soroki. W najbliższy piątek sprzątać będziemy kościół po wieczornej mszy świętej. O pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Soroki nr-y parzyste.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2017.12.24

IV  NIEDZIELA ADWENTU   

 

1, Dzisiaj Wigilia przed Bożym Narodzeniem. Nie będzie mszy świętej o 18.30. Zapraszamy na Pasterkę o 24.00. Po mszy świętej o północy będziemy składać sobie życzenia i łamać się opłatkiem. Wszystkim składamy serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro Boże Narodzenie – msze święte w porządku niedzielnym podobnie we wtorek w Uroczystość św Szczepana. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej jako tzw Świętopietrze. Składka z uroczystości św Szczepana zbierana jest na rzecz Uniwersytetu papieskiego w Krakowie.
 • W środę święto św Jana Apostoła.
 • W czwartek święto świętych młodzianków męczenników
 • W Niedzielę święto św Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po każdej mszy świętej będziemy błogosławili małżeństwa i rodziny. Podczas mszy świętej o godzinie 12.00 obchodzić będziemy Jubileusze Małżeńskie. Jubilatów prosimy o zgłaszanie swej obecności na tej mszy świętej.
 1. Dzisiaj scholka rozprowadza sianko na stół wigilijny. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi nas o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
 2. Dzisiaj ks Adam obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy Mu serdeczne życzenia zdrowia i Bożego blogosławieństwa.

Dziękujemy serdecznie paniom z parafialnego Zespołu Caritas za przygotowywanie i sfinansowanie codziennego poczęstunku dla dzieci uczęszczających na roraty..

Dziękujemy rodzinie państwa Polus za ofiarowanie dużej choinki do naszego kościoła.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, którą organizujemy na wiosnę przyszłego roku.

 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła pani Anecie i Oldze z ul Wicherkiewicza 5. Szczególne podziękowania składamy młodzieży oazowej wraz z ks Adamem i panem kościelnym oraz dzieciom za dekoracje i budowę szopki. Za tydzień w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Soroki n-ry nieparzyste.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Andrzeja Wąsika z ul Soroki. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2017.12.17

III  NIEDZIELA ADWENTU   

 

1, W trzecią Niedzielę Adwentu Kościół raduje się bliskością świat Bożego Narodzenia. Od dzisiaj odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która wyznacza bezpośredni etap przygotowań do świat Bożego Narodzenia. Dołóżmy starań aby ostatnie dni Adwentu przeżywać gorliwie uczestnicząc w codziennych roratach odprawianych o 6.15. Skorzystajmy także z adwentowej spowiedzi, którą odprawimy w naszym kościele w czwartek od 17.00 do 20.30 z półgodzinną przerwą od 18.30.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Disiaj po wieczornej mszy świętej na wspólne uwielbienie zaprasza nas grupa modlitewna.
 • W piątek odwiedzać będziemy chorych z komunią i spowiedzią świętą od 9.30. Prosimy o zgłaszanie bliskich, którzy mają utrudnione korzystanie z sakramentów świętych.
 • W sobotę ostatnie roraty odprawimy o godzinie 8.00
 • W przyszłą IV Niedzielę adwentu obchodzimy wigilię świąt Bożego Narodzenia. Z tego względu nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30 gdyż jest to czas wigilijnej wieczerzy.

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzialnie oddali głosy w wyborach do nowej Rady Parafialnej. Po konsultacjach ze wskazanymi osobami w styczniu ogłosimy skład Rady Parafialnej.

Dziękujemy za złożone w ostatnią Niedzielę ofiary na rzecz budowy naszego kościoła. Na tacę zebraliśmy 3369zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2280zł. Serdeczne Bóg Zapłać kierujemy do tych, którzy wsparli ofiarą Kościoły na Wschodzie. Na ten cel złożono do skarbony 657,50zł.

 

4. W przyszłą niedzielę scholka będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Caritas Archidiezji Krakowskiej prosi nas o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

W Niedzielę świętej Rodziny 31 grudnia obchodzić będziemy w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie podczas mszy św o godz 12.00. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy obchodzili w tym roku kalendarzowym okrągłą rocznicę małżeństwa do udziału w tym jubileuszu. Prosimy wcześniej o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, którą organizujemy na wiosnę przyszłego roku.

W środę, 20 grudnia o godz. 18.45, Rada Dzielnicy X i Klub Kultury Kliny zaprasza na bezpłatne, rodzinne warsztaty florystyczne, podczas których będzie można wykonać stroiki na święta. Organizatorzy zapewniają fachową pomoc oraz wszystkie materiały i narzędzia. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.  

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul Wicherkiewicza 1 i 3  i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Wicherkiewicza 5 i 7.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz