Ogłoszenia parafialne

         Kraków  2018.04.22

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

 

 1. W czwartą Niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza ą Kościół modli się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro uroczystość św Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski
 • We wtorek wspomnienie św. Jerzego
 • W środę święto św Marka Ewangelisty
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

 1. W sobotę Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Odbędzie się ona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jeśli możemy znajdźmy czas aby przeżywać tę uroczystość wraz z legatem papieża Franciszka w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

Polecamy wszystkim Pielgrzymkę do Rzymu, którą organizuje nasza parafia we wrześniu. Wszystkie szczegóły znajdziemy w Biuletynie Parafialnym i na naszej stronie internetowej.

 

 1. W ostatnią sobotę maja odbędzie się przy naszym kościele wspólne święto osiedla i parafii. Parafialny Zespół Caritas poszukuje na to święto różnorodnych nagród, które mogłyby być losowane w loterii wspierającej młodzież i dzieci z naszej parafii. Jeśli ktokolwiek mógłby ofiarować coś na ten cel prosimy o kontakt lub ofiarowanie takiego przedmiotu na ten cel.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Bartla 19 E za pomoc w sprzątaniu kościoła na i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z ul. Bartla 19G.

 

 1. Jan Jarco proboszcz

Kraków  2018.04.15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA

 

 1. Dzisiaj w III Niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Biblijną Kościół zachęca nas do gruntownego czytania Pisma świętego a zwłaszcza Listu do Rzymian. Dzisiaj także udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz. 12.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wieczorna msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • We wtorek i czwartek spotkania dla młodzieży w ramach przygotowań do Bierzmowania.
 1. Zbliża się Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Odbędzie się ona 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jeśli jakieś osoby chore chciały by wziąć udział w tej uroczystości proszone są o zgłoszenie do zakrystii.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do tej wspólnoty modlitwy w obronie nienarodzonych prosimy o wypełnienie deklaracji znajdującej się na stoliku przed ołtarzem.

Polecamy wszystkim Pielgrzymkę do Rzymu, którą organizuje nasza parafia we wrześniu. Wszystkie szczegóły znajdziemy w Biuletynie Parafialnym i na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy dzieciom za złożoną ofiarę z wielkanocnych skarbonek, którą przekazujemy do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli dzieło budowy naszego kościoła. W ostatnią Niedzielę na ten cel zebraliśmy na tacę 3500 zł a do imiennej Księgi Ofiarodawców 2460zł.

Ojcowie Kombonianie dziękują za wsparcie ich Misji w Afryce. Podczas ostatniej kwesty ojciec Teofil zebrała na ten cel 2743zł.

 

 

 1. W najbliższy wtorek Klub Kultury Kliny zaprasza na warsztaty, których uczestnicy samodzielnie wykonają atrakcyjne, naturalne kosmetyki. Początek o godz. 18.30. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Bartla 19 D za pomoc w sprzątaniu kościoła na i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z ul. Bartla 19E.

Jan Jarco proboszcz

 

Kraków  2018.04.08

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. Dzisiaj w II Niedzielę wielkanocną witamy w naszym kościele ks Teofila misjonarza ze zgromadzenia księży Kombonianów, który głosi Słowo Boże i kwestuje po mszach świętych na misje w Kamerunie.  W naszym kościele zbieramy także ofiary na budowę wieży.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Dzisiaj uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele o godz. 10.00 odprawiamy mszę świętą w intencji Ojczyzny. Na mszy świętej o 12.00 będzie uroczyste złożenie skarbonek wielkopostnych. Jeśli dzieci zbierały wielkopostną jałmużnę mogą ją złożyć jak dar dla potrzebujących.
 • Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Niedzieli Palmowej 25 marca. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje podjęcia takiej Adopcji znajdują się na stoliku z Księgą Ofiarodawców przy wyjściu z kościoła. Wypełnione deklaracje złożymy jutro podczas mszy świętej o 7.00 lub 18.30
 • W środę spotkanie grupy Modlitewnej w Sali nad zakrystią poświęcone czytaniu i rozumieniu Księgi Apokalipsy.
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji zmarłych.
 • W przyszłą Niedzielę rozpoczyna na się Tydzień Biblijny. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego

 

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do spowiedzi świętej z okazji świat w wyznaczonym terminie. Pomogło nam to dużo lepiej przygotować się do przeżywania tych świąt.

 

4. Dzisiaj o godz. 19.30. Klub Kultury Kliny zaprasza na koncert muzyki dawnej, wykonywanej na niezwykłych instrumentach: lutni renesansowej i teorbie. Wystąpią artyści z Warszawy i włoskiego Palermo: Hanna Kłosińska oraz Alessio Pardo. Wstęp wolny.

 

5. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Bartla 19 C za pomoc w sprzątaniu kościoła na i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z  ul. Bartla 19D.

 

 1. Jan Jarco- proboszcz

 

 

 

Kraków  2018.04.01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Niech Wielkanocna Niedziela przyniesie nam wszystkim radość i nadzieję Zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia świąteczne prosząc Boga o łaskę zdrowia i wszelkiego dobra potrzebnego w życiu codziennym.  Dzisiaj o godzinie 18.00 odprawimy nieszpory i uroczyście zakończymy Triduum paschalne.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W czwartek spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości odpustowe. Prosimy wszystkie dzieci, które zbierały wielkopostną jałmużnę do skarbonek Caritas i chcą ją przekazać potrzebującym aby je przyniosły i złożyły w procesji z darami podczas mszy świętej o 12.00

 

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do spowiedzi świętej z okazji świat w wyznaczonym terminie. Pomogło nam to dużo lepiej przygotować się do przeżywania tych świąt.

 

4. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne Bóg Zapłać kierujemy w stronę parafialnych zespołów. Do grupy modlitewnej, do Kręgu Rodzin, do parafialnego chóru na czele z panem Arturem Bienią, dziękujemy młodzieży z oazy, ministrantom, lektorom za aktywny i pobożny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania składamy panom wykonującym Pasję, panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, panu organiście i wszystkim osobom angażującym się w śpiew psalmów i pieśni kościelnych. Księdzu Adamowi dziękujemy za wielką pracę, którą włożył wraz z grupą oazową w przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu pańskiego oraz przygotowanie służby liturgicznej. Panu kościelnemu dziękujemy za posługę przy budowaniu ołtarzy oraz za ułożone kwiaty i dekorację naszego kościoła. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc kwiecień.

 

5. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Bartla 19 B ze szczególnym podziękowaniem dla dzieci które wraz z rodzicami pomagały w sprzątaniu kościoła na święta i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z  ul. Bartla 19C.

 

 1. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.03.25

VI NIEDZIELA POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45. Potem Msza święta a po niej około 19.15 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Pójdziemy ulicą Wicherkiewicza, Bartla aż na osiedle przy ul. Mieczykowej z naszym prostym krzyżem wykonanym z materiałów budowlanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym. Przynieśmy ze sobą świece.

 

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek w naszym kościele będzie spowiedź wielkanocna. Spowiadamy od 17.00 do 20.30 z przerwą od 18.30 do 19.00. We wtorek i środę spowiadać będziemy  pół godziny przed mszą świętą.
 • W  Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o 18.30 Po uroczystej Mszy świętej odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O 20.30 na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej a o 21.30 adoracja młodzieży z klas Gimnazjalnych i rodziców.
 • W Wielki Piątek od 8.00 trwać będziemy na adoracji przy Najśw. Sakramentu. O 15.00 w godzinie śmierci Chrystusa odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 18.30 uroczysta Liturgia Adoracji Krzyża, po niej śpiewamy II i III część Gorzkich Żali a następnie całonocna adoracja Najść. Sakramentu w Grobie Pańskim. Najpierw czuwanie dla młodzieży o 21.00 następnie Droga Krzyżowa a o 23.00 czuwanie grupy modlitewnej. Od północy adoracja poszczególnych rejonów parafii. Niech nas nie zabraknie w wyznaczonym dla nas terminie.  Program szczegółowy znajdziemy w parafialnym Biuletynie i na naszej stronie internetowej.
 • W Wielką sobotę grupa modlitewna zaprasza na Ciemną Jutrznię o godzinie 8.00 na godz. 9.00 zapraszamy do czuwania członków Żywego Różańca a dzieci zapraszamy na adorację o 11.00.
 • Święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 13.00 co pół godziny a ostatnie poświęcenie o 14.00 i 15.00. Przed ołtarzem wystawimy kosz na żywność dla najbardziej potrzebujących. Zebrane w ten sposób produkty rozdzielimy o godzinie 15.00 potrzebującym. Najbardziej uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 a po niej odprawimy procesję rezurekcyjną – prosimy o przyniesienie świec i lampionów procesyjnych.
 • Triduum Paschalne zakończymy w przyszłą niedzielę nieszporami o godz 18.00.
 • Z uwagi na spowiedź wielkanocną nie będzie czynna kancelaria parafialna w poniedziałek wieczorem.

Pan Maciej Nazimek wraz z radnymi z Klin, oraz z mieszkańcami osiedla zbierają podpisy pod petycją do władz Krakowa przeciw zbyt intensywnej zabudowie Klinów oraz o zabezpieczenie na naszym osiedlu infrastruktury drogowej i edukacyjnej. Petycję można podpisać również w naszym kościele, po mszy świętej przy stoliku obok wyjścia z kościoła.

 

Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 19A za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę.  W najbliższą środę sprzątać będziemy kościół na święta. Prosimy o pomoc parafian z ul Bartla 19B oraz ludzi dobrej woli. Kościół sprzątać będziemy o 19.15.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

Kraków  2018.03.18

V NIEDZIELA POSTU

 

 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu otwiera przed nami ostatni okres Męki Pańskiej. Tym bardziej uczyńmy wszystko aby ten czas przeżywać gorliwie bliżej Chrystusowego Krzyża. Ks Adam posługuje dzisiaj w parafii Krzywaczka gdzie głosi wielkopostne rekolekcje. W naszym kościele pomaga nam dzisiaj ks Marcin Szydłowski.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj trzecia Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego.
 • Jutro uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP
 • We wtorek wspomnienie św Józefa Bilczewskiego. Ponieważ mamy relikwie tego świętego po mszach świętych będziemy mogli oddać im cześć.
 • W środę kapłani naszej parafii uczestniczą w wielka nocnej spowiedzi w parafii Łagiewniki. Dlatego nie będzie w tym dniu czynna kancelaria parafialna.
 • W sobotę Narodowy Dzień Życia.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej mszy świętej poświęcać będziemy palmy. A podczas mszy świętej o godz 12.00 będzie procesja z palmami. Na końcu mszy świętej konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Wieczorem o 19.15 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Pójdziemy z krzyżem zrobionym z materiałów budowlanych ulicą Wicherkiewicza, Bartla na osiedle przy ul Mieczykowej a następnie wrócimy ulicą Bartla do naszego kościoła. Przyjdźmy na to Nabożeństwo ze świecami lub lampionami.

 

 1. Spotkanie grupy modlitewnej poświęcone analizie Apokalipsy św Jana odbędzie się w środę o 19.15 w Sali obok zakrystii. Zapraszamy także wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych o 19.15.

 

 1. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Odpowiednie gazety znajdziemy przy wyjściu z kościoła. Nie zapomnijmy że z soboty na Niedzielę następuje zmiana czasu. Śpimy o godzinę krócej.
 2. Pan Maciej Nazimek przewodniczący Rady Dzielnicy X oraz pozostali radni z Klin, uprzejmie informują, że trwa zbiórka podpisów pod petycją do władz Krakowa przeciw zbyt intensywnej zabudowie Klinów oraz o zabezpieczenie na naszym osiedlu infrastruktury drogowej, edukacyjnej, rekreacyjnej i terenów zielonych. Nie jest ona sprzeciwem wobec wszelkiej zabudowy lecz jest wnioskiem o zrównoważony, dobry rozwój os. Kliny. Petycję można podpisać również w naszym kościele, po mszy świętej przy stoliku obok wyjścia z kościoła.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 19 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 19A. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.03.11

IV NIEDZIELA POSTU       

 1. Witamy w naszej parafii ks dr Dariusza Guziaka z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, który będzie naszym przewodnikiem w trakcie rekolekcyjnych rozważań. Wszystkich zapraszamy na rekolekcyjne spotkania. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej konferencja dla małżonków do 15 roku od ślubu połączona ze świadectwem. Prosimy wszystkich młodszych małżonków. Jutro spotkanie rekolekcyjne dla dzieci o 17.30 a po wieczornej mszy świętej konferencja dla małżonków z odnowieniem małżeńskich przyrzeczeń. W środę na zakończenie rekolekcji msza święta z udzieleniem sakramentu chorych o 8.00. Podczas rekolekcji msza święta codziennie o 8.00 i 18.30. Zakończenie rekolekcji w środę o 18.30. Spowiedź przed świętami będzie w naszym kościele w Wielki Poniedziałek 26 marca. Dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na inwestycje w kościele.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj druga Nowenna Miesięcy przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Na ścianie wschodniej fragment wystawy obrazującej odzyskanie Niepodległości. Dziękujemy panu Robertowi Springwaldowi, który przygotował tę wystawę.
 • We wtorek rocznica piąta wyboru papieża Franciszka
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła
 • W sobotę wspomnienie św Patryka
 • W przyszłą Niedzielę grupa Modlitewna zaprasza na modlitwę po wieczornej mszy świętej. Ulicami miasta przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapraszamy także wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych o 19.15. W piątek i sobotę Parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami uczestniczył w zbiórce żywności dla potrzebujących rodzin. Żywność była zbierana przed sklepami Avita, Reneta i Masarnia u Suchana. W sumie zebrano 446kg żywności. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zbiórce a przede wszystkim Parafialnemu Zespołowi Caritas i licznej grupie wolontariuszy spośród młodzieży. Zebrana żywność będzie rozdzielana 21 marca w środę od 17.00 do 18.00.

 

 1. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Odpowiednie gazety znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 25 i 27 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 19. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

Kraków  2018.03.04

III NIEDZIELA POSTU      

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Postu a zarazem pierwsza Niedziela miesiąca marca. Po mszy świętej o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi ks kanonik Józef Czerwiński proboszcz parafii w Skotnikach.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W kalendarzu liturgicznym przypada dzisiaj święto św Kazimierza Królewicza.
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego o godz 18.30
 • W środę wspomnienie męczennic św Perpetuy i Felicyty
 • W czwartek wspomnienie św Jana Bożego
 • W piątek wspomnienie św Franciszki Rzymianki.
 • W przyszłą Niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy serdecznie wszystkich parafian o udział we wszystkich rekolekcyjnych spotkaniach. Pamiętajmy, że jest to ważny obowiązek człowieka wierzącego. Dokładny plan rekolekcji znajdziemy w parafialnym Biuletynie oraz jest wywieszony na gablocie ogłoszeń i stronie internetowej. W przyszłą niedzielę będziemy także zbierać składkę na budowę naszego kościoła.

 

 1. Przypominamy o spotkaniach dla młodzieży w ramach przygotowań do Bierzmowania. Uczniowie z II i III klasy Gimnazjum spotykają się odpowiednio we wtorek i czwartek po mszy świętej wieczornej.

Zapraszamy także wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych o 18.15. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi w naszym kościele ewangelizacyjny zespół Talitha Kum wraz z duszpasterzem ze zgromadzenia księży misjonarzy.

Po Drodze Krzyżowej odbędzie się Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

W piątek i sobotę Parafialny Zespół Caritas będzie uczestniczył w zbiórce żywności dla potrzebujących rodzin. Żywność będzie zbierana przed sklepami Avita, Reneta i Masarnia u Suchana.

 

 1. Zachęcamy do czytania katolickich tygodników i miesięczników. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, kwartalnik Miłujcie się oraz inne pisma zwłaszcza dla dzieci. Pamiętajmy, że to podstawowy sposób kształtowania chrześcijańskiej postawy i religijnej wiedzy. Dzisiaj zabierzmy ze sobą do domu nasz parafialny Biuletyn na miesiąc marzec.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 21 i 23 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 25 i 27. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.02.25

II NIEDZIELA POSTU        

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.45. Po wieczornej mszy świętej grupa modlitewna zaprasza nas na spontaniczną modlitwę prośby i przeproszenia oraz uwielbienia Krzyża Chrystusowego.

 

2.Kalendarz Liturgiczny:

 • Ponieważ skończył się czas ferii zimowych od jutra msza święta w naszym kościele odbywa się w tygodniu codziennie o 7.00 i 18.30
 • W tym tygodniu wypada pierwszy Piątek miesiąca. Zachęcamy wszystkich do praktykowania Pierwszych Piątków. Spowiadamy rano i po południu od 17.00
 • W Sobotę poranna msza święta z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Chorych odwiedzać będziemy z Komunią świętą w domach od 9.30
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 8.00.

 

3.W tym tygodniu odbędą się spotkania:

Dla uczniów kl VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do Bierzmowania w sobotę o 10.30

Dla uczniów z II i III klas Gimnazjum odpowiednio we wtorek i czwartek po mszy świętej wieczornej.

Dla uczniów z kl III Szkoły Podstawowej w czwartek o 17.45 a po mszy świętej dla rodziców

Zapraszamy także wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych o 18.15

 

 1. Na półkach z prasą znajdziemy bezpłatny kwartalnik Miłość nas rozumie. Wydany przez Hospicjum dla Dzieci im ks Józefa Tischnera. Zachęcamy zainteresowane osoby aby zabrały ze sobą to pismo. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli dwumiesięcznika Miłujcie się oraz pism dla dzieci. Nie zapominajmy, że czytanie prasy katolickiej jest bardzo ważnym sposobem religijnej formacji.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 20 i 22 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 21 i 23. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.02.18

I NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłą niedzielę i tak rozpoczęli ten Wielki Post. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz kościół przez złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę. Na tacę zebraliśmy 3911 zł a imienni ofiarodawcy przekazali 2940zł. 

Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii. Na tacę w środę popielcową przedstawiciele Zespołu zebrali  3418,21zł. Zebrane środki są rozdzielane wśród potrzebujących przez Parafialny Zespół Caritas.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj pierwsza niedziela postu. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale o godz. 17.45
 • W czwartek święto Katedry świętego Piotra Apostoła
 • W piątek wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci i o 19.15 dla młodzieży i dorosłych.
 • W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale o 17.45

 

 1. Informujemy, że w okresie ferii zimowych aż do 24 lutego msza święta w naszym kościele odbywa się w porządku wakacyjnym. Rano o 7.00 we wtorki i Czwartki a w pozostałe dni wieczorem o 18.30.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do nas z propozycją zakupu Baranka z cukru na wielkanocny stół.

 

 1. Na półkach z prasą znajdziemy bezpłatny kwartalnik Hospicjum dla Dzieci im ks. Józefa Tischnera. Zachęcamy zainteresowane osoby aby zabrały ze sobą to pismo. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz pism dla dzieci. Nie zapominajmy, że czytanie prasy katolickiej jest bardzo ważnym sposobem religijnej formacji.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom ul. Bartla 16 i 18 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 20 i 22. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.02.11

VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii odwiedzamy chorych w I sobotę każdego miesiąca a Nadzwyczajni Szafarze zanoszą komunię świętą chorym w każdą niedzielę. Z racji II Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na kontynuację budowy naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym to dzieło oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do Imiennej Księgi Ofiarodawców.

Dzisiaj ostatnia Niedziela przed okresem Wielkiego Postu. Dlatego w ramach tzw Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa odprawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja przed południem pomiędzy mszami a po południu od godz. 15.00 do 18.30. W poniedziałek adoracja po wieczornej mszy świętej do godz. 20.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj rozpoczynamy także Nowennę miesięcy przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 • W środę Popielec. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Wszystkich którzy ukończyli 21 rok życia obowiązuje post ścisły. Możemy spoży tylko trzy bezmięsne posiłki w ciągu całego dnia. Msza święta w naszym kościele o 7.00 17.00 18.30 i 20.00. Podczas każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. Tacę jako jałmużnę wielkopostną będą zbierać wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas.
 • W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale o 17.45

 

 1. Na czas Wielkiego Postu proponujemy wszystkim podjęcie pracy nad sobą przy pomocy tzw Zdrapki Wiekopostnej. Rozdają ją ministranci przy wyjściu z kościoła.

Informujemy, że  w okresie ferii zimowych aż do 24 lutego msza święta w naszym kościele odbywa się w porządku wakacyjnym. Rano o 7.00 we wtorki i Czwartki a w pozostałe dni wieczorem o 18.30.

 

 1. Na półkach z prasą znajdziemy bezpłatny kwartalnik Hospicjum dla Dzieci im ks Józefa Tischnera. Zachęcamy zainteresowane osoby aby zabrały ze sobą to pismo. Pamiętajmy o czytaniu prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz pism dla dzieci.

 

5. Dziękujemy serdecznie państwu Iskra i Muzyk z ul Wicherkiewicza 23 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę.  W najbliższą sobotę o pomoc prosimy parafian z ul Bartla 16 i 18. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.01.28

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela zwykła. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Wspominamy św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W środę wspomnienie św Jana Bosko kapłana i patrona wychowawców
 • W piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w tym dniu o godz 7.00, 17.00 i 18.30. Na każdej mszy świetej poświęcać będziemy świece. Składkę zbieraną w tym dniu przekazujemy na wsparcie zakonów klauzurowych. Będzie to także Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadać będziemy od 17.00.
 • W sobotę wspomnienie św Błażeja.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy świetej o godz 8.00

 

3. Wizyta duszpasterska na ul Bartla 19 H i Bartla 19 I odbędzie się w czwartek 1 lutego od godz. 17.00. Natomiast na ul. Anny Szwed – Śniadowskiej odbędzie się 2 niedzielę 4 lutego od godz. 15.00.

 

4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 17i 19.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków  2018.01.21

III NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na rzecz dalszej budowy naszego kościoła. Na tacę zebraliśmy 4573zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2120zł.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Dzisiaj Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
 • W środę wspomnienie św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.
 • Od czwartku święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła.
 • W piątek wspomnienie św Tymoteusza i Tytusa biskupów
 • W sobotę wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Miedzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

 

3. Przypominamy wszystkim, że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament Bierzmowania, jest wolna od kar kościelnych oraz żyje w sakramentalnym związku małżeńskim lub jest osobą samotną.

 

4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Wicherkiewicza 12 i 14, oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 13 i 15.

 

5. W minionym dniach odeszła do Pana +Bronisława Sikora z ul Polarnej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz 13.00 w naszym kościele. Wieczne odpoczywanie …

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.01.14

II NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj druga Niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na dalszą budowę naszego kościoła. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W środę wspomnienie św Antoniego opata, w Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu.
 • Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W piątek wspomnienie św Józefa Pelczara biskupa. Ponieważ będzie to trzeci piątek miesiąca odprawimy o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nowennę do św Rafała Kalinowskiego. Wieczorna msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą niedzielę wspomnienie św Agnieszki dziewicy.

 

3. W przyszłą niedzielę Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej archidiecezji zaprasza na spotkanie poświęcone encyklice Humane Vitae, które odbędzie się w kościele Jana Kantego na os Widok w Krakowie. O 19.15 konferencja ks dr Roberta Skrzypczaka a o 20.00 msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego

 

4. W środę, 17 grudnia, Klub Kultury Kliny zaprasza na spotkanie z krakowskimi podróżnikami, Katarzyną Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem, którzy opowiedzą o swojej wyprawie do Indochin. Początek o godz. 18.45, wstęp wolny. Z kolei w piątek, 19 grudnia, o godz. 19.30, Klub zaprasza na wspólne kolędowanie z udziałem chóru parafialnego, uczestników zajęć i muzyków, pracujących w klubie na Klinach.

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Ketlinga nry parzyste i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Wicherkiewicza 12 i 14.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp Marię Dziubę z ul Spacerowej. Wieczny…

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2018.01.07

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                    

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela nowego 2018 roku. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godz 8.00.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek msza święta wieczorna wotywna do Ducha Świętego.
 • W środę spotkanie grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji zmarłych
 • W sobotę wspomnienie św Hilarego biskupa i doktora Kościoła

 

3. W sobotę odbędzie się msza święta w intencji lotników a po niej koncert Leszka Wójtowicza i wernisaż wystawy poświęcony załodze b 17 Candie której samolot szczęśliwie wylądował w Boże Narodzenie 26  grudnia 1944 na terenie naszego osiedla.

 

4. Przypominamy że w styczniu i lutym msza święta we wtorki i czwartki odprawiana jest tylko o godzinie 7.00

Zabierzmy dzisiaj ze sobą najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc styczeń i luty.

Za tydzień będziemy zbierali ofiary na dalszą budowę naszego kościoła.

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ulicy Soroki nry parzyste i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Ketlinga n-ry parzyste.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2017.12.30

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 XII                         

 

 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za Rodzinę Nazaretańską i za nasze rodziny. Po każdej mszy świętej błogosławimy rodziny obecne w kościele. Jednocześnie w ostatnim dniu roku 2017 dziękujemy Bogu za czas, który otrzymujemy z woli Opatrzności. O godz 18.00 odprawimy Nieszpory z przebłagalnymi suplikacjami i dziękczynnym Te Deum.

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze święte w porządku niedzielnym.
 • We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.
 • W piątek udamy się do chorych z Komunią świętą od 9.30. Z racji I Piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej będzie od 17.00 do 18.20
 • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Ponieważ w tym dniu wypada I Sobota po porannej mszy świętej będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę chrztu Pańskiego. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy serdecznie wszystkich należących do parafialnych zespołów duszpasterskich na spotkanie opłatkowe. W sobotę o godz 15.00 spotakanie opłatkowe dla ministrantów scholistek lektorów i oazowiczów z rodzicami. O godzinie 17.00 Opłatek dla członków chóru parafialnego, Kręgu Rodzin, Grupy Modlitewnej, Rady Parafialnej i Róż Różańcowych.

4. Przypominamy że w styczniu i lutym msza święta we wtorki i czwartki odprawiana jest tylko o godzinie 7.00

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła panu Stanisławowi z ul Soroki. W najbliższy piątek sprzątać będziemy kościół po wieczornej mszy świętej. O pomoc w sprzątaniu kościoła zwracamy się do parafian z ul. Soroki nr-y parzyste.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2017.12.24

IV  NIEDZIELA ADWENTU   

 

1, Dzisiaj Wigilia przed Bożym Narodzeniem. Nie będzie mszy świętej o 18.30. Zapraszamy na Pasterkę o 24.00. Po mszy świętej o północy będziemy składać sobie życzenia i łamać się opłatkiem. Wszystkim składamy serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Jutro Boże Narodzenie – msze święte w porządku niedzielnym podobnie we wtorek w Uroczystość św Szczepana. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej jako tzw Świętopietrze. Składka z uroczystości św Szczepana zbierana jest na rzecz Uniwersytetu papieskiego w Krakowie.
 • W środę święto św Jana Apostoła.
 • W czwartek święto świętych młodzianków męczenników
 • W Niedzielę święto św Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po każdej mszy świętej będziemy błogosławili małżeństwa i rodziny. Podczas mszy świętej o godzinie 12.00 obchodzić będziemy Jubileusze Małżeńskie. Jubilatów prosimy o zgłaszanie swej obecności na tej mszy świętej.
 1. Dzisiaj scholka rozprowadza sianko na stół wigilijny. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi nas o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
 2. Dzisiaj ks Adam obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy Mu serdeczne życzenia zdrowia i Bożego blogosławieństwa.

Dziękujemy serdecznie paniom z parafialnego Zespołu Caritas za przygotowywanie i sfinansowanie codziennego poczęstunku dla dzieci uczęszczających na roraty..

Dziękujemy rodzinie państwa Polus za ofiarowanie dużej choinki do naszego kościoła.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, którą organizujemy na wiosnę przyszłego roku.

 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła pani Anecie i Oldze z ul Wicherkiewicza 5. Szczególne podziękowania składamy młodzieży oazowej wraz z ks Adamem i panem kościelnym oraz dzieciom za dekoracje i budowę szopki. Za tydzień w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Soroki n-ry nieparzyste.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Andrzeja Wąsika z ul Soroki. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2017.12.17

III  NIEDZIELA ADWENTU   

 

1, W trzecią Niedzielę Adwentu Kościół raduje się bliskością świat Bożego Narodzenia. Od dzisiaj odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która wyznacza bezpośredni etap przygotowań do świat Bożego Narodzenia. Dołóżmy starań aby ostatnie dni Adwentu przeżywać gorliwie uczestnicząc w codziennych roratach odprawianych o 6.15. Skorzystajmy także z adwentowej spowiedzi, którą odprawimy w naszym kościele w czwartek od 17.00 do 20.30 z półgodzinną przerwą od 18.30.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • Disiaj po wieczornej mszy świętej na wspólne uwielbienie zaprasza nas grupa modlitewna.
 • W piątek odwiedzać będziemy chorych z komunią i spowiedzią świętą od 9.30. Prosimy o zgłaszanie bliskich, którzy mają utrudnione korzystanie z sakramentów świętych.
 • W sobotę ostatnie roraty odprawimy o godzinie 8.00
 • W przyszłą IV Niedzielę adwentu obchodzimy wigilię świąt Bożego Narodzenia. Z tego względu nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30 gdyż jest to czas wigilijnej wieczerzy.

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzialnie oddali głosy w wyborach do nowej Rady Parafialnej. Po konsultacjach ze wskazanymi osobami w styczniu ogłosimy skład Rady Parafialnej.

Dziękujemy za złożone w ostatnią Niedzielę ofiary na rzecz budowy naszego kościoła. Na tacę zebraliśmy 3369zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2280zł. Serdeczne Bóg Zapłać kierujemy do tych, którzy wsparli ofiarą Kościoły na Wschodzie. Na ten cel złożono do skarbony 657,50zł.

 

4. W przyszłą niedzielę scholka będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Caritas Archidiezji Krakowskiej prosi nas o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

W Niedzielę świętej Rodziny 31 grudnia obchodzić będziemy w naszym kościele Jubileusze Małżeńskie podczas mszy św o godz 12.00. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy obchodzili w tym roku kalendarzowym okrągłą rocznicę małżeństwa do udziału w tym jubileuszu. Prosimy wcześniej o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, którą organizujemy na wiosnę przyszłego roku.

W środę, 20 grudnia o godz. 18.45, Rada Dzielnicy X i Klub Kultury Kliny zaprasza na bezpłatne, rodzinne warsztaty florystyczne, podczas których będzie można wykonać stroiki na święta. Organizatorzy zapewniają fachową pomoc oraz wszystkie materiały i narzędzia. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.  

 

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul Wicherkiewicza 1 i 3  i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Wicherkiewicza 5 i 7.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz