Ogłoszenia parafialne

Kraków 2019.10.20

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św Jana Kantego głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. W naszym kościele zbieramy dzisiaj ofiary na zainstalowane organy piszczałkowe. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Pawła II. W sanktuarium św Jana Pawła w Krakowie uroczystość odpustowa.
 • W środę wspomnienie św Józefa Bilczewskiego biskupa

 

 1. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o 17.00. Spotkanie dla ministrantów w piątki o 17.00. Spotkanie dla chórzystów w czwartek o 20.15. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej po wieczornej mszy świętej.

 

 1. W tym tygodniu odbędzie się pierwsza próba przed Bierzmowaniem w czwartek po wieczornej mszy świętej. Następna we wtorek w przyszłym tygodniu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolnych uczniów poprzez fundowanie im stypendium. Młodzież zebrała na ten cel do puszek 1852zł. Sumę tę przekazujemy na konto Fundacji.

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższą sobotę na koncert, podczas którego usłyszymy niezapomniane przeboje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Marcina Pokorskiego i jego zespołu. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny. 

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom którzy pomogli w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Bartla 16 i 18

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.10.13

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Młodzież zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta nazywana żywym pomnikiem św Jana Pawła II wspiera poprzez stypendia 40 tys uczniów z niezamożnych rodzin. Dzisiaj także ostatnie Nabożeństwo Fatimskie o godz 18.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Kaliksta papieża i męczennika. Ponieważ jest to dzień Nauczyciela wszystkim pedagogom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Różaniec w ich intencji.
 • We wtorek wspomnienie św Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła
 • W środę wspomnienie św Jadwigi Śląskiej i 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra
 • W czwartek wspomnienie św Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika
 • W piątek święto św Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia. Lekarzy pielęgniarki i wszystkich pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do modlitwy różańcem, i życzymy Bożego błogosławieństwa. Wieczorną mszę świętą odprawimy w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W sobotę wspomnienie bł Jerzego Popiełuszki. Dla ministrantów i scholki organizujemy wycieczkę na Śnieżnicę. O godz 9.00 spotkanie dla uczniów klasy VI i VII SP w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Sali parafialnej.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy jakie sprowadziliśmy do naszego kościoła. Pełny koszt zakupu transportu i montażu wyniósł ponad 200 tys złotych.

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej. Młodzież z 8 kl SP i I LO spotyka się we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej w salce w domu parafialnym w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie dla chórzystów w czwartek o 20.15.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Różaniec i mszę świętą wszystkich rodziców którzy przedwcześnie pożegnali swoje dziecko. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele dla rodziców ministrantów i lektorów.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Fryderykowi, który pomógł sprzątać kościół w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 17, 19 i 23

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.10.06

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Miesiąc październik jest z woli Ojca świętego Franciszka miesiącem misyjnym. Modlimy się i wspieramy dzieło misyjne całego Kościoła. Witamy w naszym kościele ojca Macieja Kombonianina, który dzieło misyjne przedstawi nam wszystkim.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie NMP Różańcowej
 • W piątek wspomnienie św Jana XXIII papieża. Wieczorna msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie św Jana Beyzyma kapłana
 • W przyszłą Niedzielę wypada 13 dzień października. Przyszła Niedziela jest Dniem Papieskim związanym ze zbiórką funduszy na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież będzie zbierać do puszek ofiary w tym dniu przed naszym kościołem. Będzie to także dzień wyborów parlamentarnych a także dzień zakończenia Nabożeństw Fatimskich. Po wieczornej mszy świętej odprawimy procesję maryjną. Różaniec fatimski o 18.00.

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej. Młodzież z 8 kl SP i I LO spotyka się we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej w salce w domu parafialnym w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie dla chórzystów w czwartek o 20.15. Spotkanie Grupy Modlitewnej odbędzie się we wtorek po wieczornej mszy świętej w Sali nad zakrystią.

 

 1. W czwartek spotkanie dla rodziców których dzieci przystąpią do sakramentu Bierzmowania w listopadzie w naszym kościele. Spotkanie odbędzie się w kościele o 19.30. Wszystkich zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy o godz 18.00

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym: pani Teresie, Elżbiecie i Justynie z ul Wicherkiewicza. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 13 i 15

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.09.29

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj możemy w naszym kościele zobaczyć już w pełni wygląd naszych organów. Dzięki pracy zespołu w ostatnim tygodniu zamontowano piszczałki znajdujące się na przedniej ścianie szafy organowej. Wraz z całym kościołem oddajemy dzisiaj cześć świętym Archaniołom Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie świętego Hieronima legendarnego tłumacza Pisma świętego na język łaciński.
 • We wtorek wspomnienie św Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Ponieważ będzie to dzień 1 października zapraszamy serdecznie wszystkich na Nabożeństwo Różańcowe o godz 18.00
 • W środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • W piątek wspominamy św Franciszka z Asyżu. Ponieważ będzie to I Piątek miesiąca zachęcamy wszystkich do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy rano przed mszą świętą i wieczorem od 17.00. W miesiącu październiku spowiadamy codziennie 15 minut przed rozpoczęciem Nabożeństwa.
 • W sobotę wspomnienie św Faustyny Kowalskiej
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej. Młodzież z 8 kl SP i I LO spotyka się we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej w salce w domu parafialnym w ramach przygotowań do Bierzmowania.
 2. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc październik. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w Różańcu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym: Państwu Głownia z ul Wicherkiewicza 15. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 17 i 19

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.09.22

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli nasz kościół składką inwestycyjną. Składka na tacę wyniosła 3905 zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 1420zł. Wszystkie środki przeznaczamy na pokrycie kosztów witraży. W miesiącu październiku będziemy zbierać ofiary na montowane i grające już w naszym kościele nowe organy.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie świętego Ojca Pio. W Krakowie w Kinie Kijów wyświetlany będzie najnowszy film o tym świętym także w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 17-tej oraz o 19-tej, odbędą się dwa specjalne seanse najnowszego biograficznego filmu: „Tajemnica Ojca Pio”. Na pokazach gościem specjalnym będzie hiszpański reżyser tego dzieła, który podzieli się z widzami wieloma ciekawymi refleksjami dotyczącymi Ojca Pio, odkrytymi podczas tworzenia filmu.
 • W piątek wspomnienie św Wincentego a Paulo kapłana.
 • W sobotę wspomnienie św Wacława męczennika patrona katedry wawelskiej
 • W przyszłą Niedzielę święto świętych Archaniołów Rafała Gabriela i Michała. Przez wszystkie dni tego tygodnia będziemy odmawiać nowennę do św Michała Archanioła po wieczornej mszy świętej

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej. Młodzież z 8 kl SP i I LO spotyka się we wtorek lub czwartek po wieczornej mszy świętej w salce w domu parafialnym w ramach przygotowań do Bierzmowania.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 13 i 15

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.09.15

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy składkę na dalsze inwestycje w naszej świątyni.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • We wtorek wspomnienie św Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa
 • W środę wspomnienie św Stanisława Kostki zakonnika patrona Polski
 • W sobotę wspomnienie św Mateusza apostoła i ewangelisty

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej.

 

 1. W Sobotę odbędzie się spotkanie dla dzieci, które przyjmą I Komunię świętą w tym roku szkolnym. Zapraszamy dzieci i rodziców na mszę świętą o 18.30 a po niej na spotkanie w kościele.

 

 1. Zapraszamy także na spotkanie uczniów klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie w sobotę o 9.30

 

 1. Rada Rodziców SP 97 przy ul Judyma serdecznie zaprasza wszystkich na piknik szkolny w sobotę od 12.00 – 15.00. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższą sobotę o godz. 11 na spektakl dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie z Rabki. Również w tę sobotę, o godz. 19.30, w Klubie Kliny z koncertem pt. “Serialowe” wystąpi Magdalena Steczkowska. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 9 i 11.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2019.09.08

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Rodzin naszej archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł Anieli Salawy
 • W czwartek wspomnienie najświętszego Imienia Maryi
 • W piątek wspomnienie św Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. Jedenaście lat temu w tym dniu poświęciliśmy plac pod budowę naszego kościoła
 • W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać składkę na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich. Kandydatów na ministrantów w środę o 17.00. Ministrantów w piątek o 17.00. Dziewczynki ze scholki spotykają się w Niedzielę o 11.00. Oaza w piątki po wieczornej mszy świętej.

 

 1. We wtorek spotkanie grupy Modlitewnej w Sali nad zakrystią po wieczornej mszy świętej. Spotkanie grupy młodzieżowej przygotowującej się do Bierzmowania nie odbędzie się w ten czwartek.

 

 1. W najbliższą sobotę odbędą się w całej Polsce spotkania i modlitwa w ramach akcji Polska pod Krzyżem. W naszej diecezji takie spotkanie odbędzie się w Zakopanem w sobotę 14 września. Rozpocznie się ono o godz 14.00 na równi Krupowej i potrwa aż do późnego wieczora. Chętnych prosimy o zorganizowanie wyjazdu.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 5 i 7.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.09.01

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca września. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj rocznica urodzin naszego patrona św Rafała Kalinowskiego, który urodził się 1 września 1835 roku w Wilnie
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła
 • W I piątek zachęcamy wszystkich do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. Spowiedź od 17.00 msza święta o 18.30
 • W sobotę wspomnienie św Melchiora Grodzieckiego kapłana. W pierwszą sobotę rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a o godz 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą i spowiedzią.
 • W przyszłą Niedzielę w naszym kościele poświęcamy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy dzieci na mszę świętą o godz 12.00.

 

 1. Jutro w pierwszy dzień nowego roku szkolnego zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli i dzieci na mszę świętą w intencji wszystkich rozpoczynających kolejny rok edukacji

 

 1. Jutro rozpoczynamy montaż ostatnich pięciu witraży w naszym kościele oraz wznawiamy prace przy montowaniu organów.

 

 1. W Niedzielę 8 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie prosimy parafian o udział w tej pięknej Pielgrzymce.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj zabierzmy także do domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc wrzesień.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Wicherkiewicza 1 i 3.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp Aleksandrę Patron z ul Komuny Paryskiej 27. Wieczne odpoczywanie…..

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.08.25

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli naszą parafię ofiarą na rzecz dalszych inwestycji w świątyni. Na tacę zebraliśmy 2803zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 750zł.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj odpust w kaplicy szpitalnej. Msza święta o godz. 11.00
 • Jutro liturgiczna uroczystość NMP Częstochowskiej. Po wieczornej mszy świętej odnowimy zawierzenie narodu polskiego Matce Bożej
 • We wtorek wspomnienie św Moniki
 • W środę wspomnienie św Augustyna biskupa i doktora Kościoła
 • W czwartek wspomnienie męczeństwa św Jana Chrzciciela.
 • W przyszłą Niedzielę pierwsza Niedziela miesiąca września. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W sobotę Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy ministrantów, Lektorów i oazowiczów do wspólnego wyjazdu. Autokar odjedzie sprzed kościoła o godz 8.00. Wcześniej trzeba się zapisać a osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców.

 

 1. Dzisiaj ojcowie Kombonianie zapraszają wszystkich na zorganizowany festyn przy swoim ośrodku przy ul Skośnej.

 

 1. W Niedzielę 8 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie prosimy parafian o udział w tej pięknej Pielgrzymce.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Soroki numery parzyste.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.08.04

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. Miesiąc sierpień jest w naszej tradycji narodowej miesiącem szczególnych rocznic i świąt kościelnych. Po mszy św o 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim kierowcom, za wsparcie organizacji misyjnych z okazji poświęcenia pojazdów mechanicznych. Złożyliśmy na ten cel 2200zł. Pieniądze te przekazujemy na rzecz misji.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele rano o 7.00 i wieczorem o 18.30.
 • W czwartek wspomnienie św Dominika kapłana założyciela Zakonu Kaznodziejskiego
 • W piątek święto św Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein, dziewicy męczennicy i patronki Europy
 • W sobotę święto św Wawrzyńca diakona i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Klary

 

 1. W piątek msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian

 

 1. Pomimo wysokich temperatur nie zapominajmy o właściwym ubiorze przychodząc do świątyni. Pamiętajmy też aby na mszę świętą przychodzić wcześniej aby mieć czas na wyciszenie się i osobistą modlitwę.

 

 1. Miesiąc sierpień jest okazją do dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek podejmowanej z miłości do bliźniego zniewolonego nałogiem. Zachęcamy wszystkich do takiej ofiarnej abstynencji i polecamy wszystkim wpisanie się do Księgi Sierpniowej Abstynencji wyłożonej na pulpicie w prawej nawie naszego kościoła.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy pomogli sprzątać kościół w dniu wczorajszym i za ofiarę złożoną na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Ketlinga numery nieparzyste.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.07.28

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli nasz kościół ofiarą na rzecz dalszych inwestycji. Na tacę zebraliśmy 3209 zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2590zł. W naszym kościele trwają prace związane z budową organów piszczałkowych oraz wykonanie witraży. Dzisiaj po każdej mszy świętej na parkingu przed kościołem poświęcamy pojazdy mechaniczne. Składamy Bóg Zapłać wszystkim, którzy przekażą z tej okazji ofiarę na rzecz środków transportu dla misjonarzy. Ofiarę składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Marty.
 • W środę wspomnienie św Ignacego z Loyoli kapłana
 • W czwartek wspomnienie św Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek I Piątek miesiąca. W tym dniu mszę świętą odprawimy wieczorem o 18.30 a od 17.00 będzie spowiedź. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty przed I piątkiem. Spowiadamy pół godziny przed mszą świętą.
 • W sobotę odprawimy mszę świętą rano o 7.00 połączoną z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Pomimo wysokich temperatur nie zapominajmy o właściwym ubiorze przychodząc do świątyni. Pamiętajmy też aby na mszę świętą przychodzić wcześniej aby mieć czas na wyciszenie się i osobistą modlitwę.

 

 1. Miesiąc sierpień jest okazją do dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek podejmowanej z miłości do bliźniego zniewolonego nałogiem. Zachęcamy wszystkich do takiej ofiarnej abstynencji i polecamy wszystkim wpisanie się do Księgi Sierpniowej Abstynencji wyłożonej na pulpicie w prawej nawie naszego kościoła.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela znajdziemy o powstańcach warszawskich o ważnych krokach które mogą zmienić życie uzależnionego. Dobry tygodnik lub periodyk katolicki jest formą współczesnej katechezy rodzinnej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie pani Wandzie z ul Babinicza oraz pani Dorocie i Wiktorii pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Babinicza n-ry nieparzyste.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.07.21

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. W trzecią Niedzielę lipca zbieramy ofiary na dalsze inwestycje w naszym kościele. Od poniedziałku rozpoczęliśmy montaż organów piszczałkowych, które w czerwcu zakupiliśmy w Stuttgarcie. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zbierają ofiary do Księgi Ofiarodawców.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Marii Magdaleny.
 • We wtorek święto św Brygidy zakonnicy i patronki Europy
 • W środę wspomnienie św Kingi dziewicy
 • W czwartek wspomnienie św Jakuba Apostoła
 • W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP
 • W przyszłą Niedzielę po każdej mszy świętej będziemy poświęcali na parkingu przed kościołem pojazdy, którymi na co dzień się poruszamy. Z tej okazji prosimy wszystkich kierowców o przekazanie ofiary za szczęśliwie przejechane kilometry, które będą wsparciem dla misjonarzy pracujących w trudnych warunkach.

 

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali na rzecz organizacji wspierającej misjonarzy elektrośmieci.

 

 1. Prosimy wszystkich uczestniczących we mszach świętych o wcześniejsze przychodzenie do kościoła. Nie powinniśmy się spóźniać na mszę świętą.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Dobry tygodnik lub periodyk katolicki jest formą współczesnej katechezy rodzinnej. Na półkach z prasą znajdziemy kilka dobrych czasopism katolickich.

 

 1. Dziękujemy serdecznie pani Ewie i Michałowi z ul Bilewiczów oraz gimnazjalistom Arturowi Aleksandrowi za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Babinicza n-ry parzyste.

 

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp Ryszarda Krajanowskiego z ul Krymskiej. Wieczny odpoczynek…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.07.014

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. Dzisiaj w naszym kościele Niedziela chrzcielna.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
 • W czwartek wspomnienie św Szymona z Lipnicy kapłana
 • W piątek modlimy się za Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. O 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św Rafała.
 • W sobotę wspomnienie bł Czesława kapłana
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na dalsze prace i wyposażenie naszego kościoła.

 

 1. W najbliższą środę odbędzie się przy naszym kościele zbiórka elektrośmieci. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w parafialnym Biuletynie. Prosimy wszystkich, którzy chcą przekazać zużyty sprzęt agd lub elektroniczny a przywiezienie go we wtorek i złożenie pod schodami bocznymi kościoła od strony zachodniej. Śmieci zostaną zabrane w środę o 11.00.

 

 1. Prosimy wszystkich uczestniczących we mszach świętych o wcześniejsze przychodzenie do kościoła. Nie powinniśmy się spóźniać na mszę świętą.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Dobry tygodnik lub periodyk katolicki jest formą współczesnej katechezy rodzinnej. Na półkach z prasą znajdziemy kilka dobrych czasopism katolickich.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Anusi za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Bilewiczów i Pod Strugą.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2019.07.07

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. W pierwszą Niedzielę miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu po każdej mszy świętej. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Jana z Dukli kapłana.
 • W czwartek święto św Benedykta opata patrona Europy
 • W piątek wspomnienie św Brunona z Kwerfurtu biskupa i męczennika na ziemiach polskich. Wieczorna msza święta w intencji zmarłych parafian
 • W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramenty chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 17.00 w kościele

 

 1. Przypominamy, że godność Ojca lub Matki chrzestnej może pełnić katolik praktykujący i wierzący, którego postępowanie nie sprzeciwia się zasadom kościoła.

 

 1. Jeśli ktoś nie zabrał w ubiegłą niedzielę najnowszego numeru parafialnego Biuletynu na czas wakacji możecie to uczynić dzisiaj. Znajdziemy w nim najnowsze informacje o funkcjonowaniu naszego kościoła w najbliższym czasie.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Laudańskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Anusi.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.06.30

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. W tę ostatnią Niedzielę czerwca łączymy się duchowo z Kościołem w Polsce i podejmujemy modlitwę przebłagalną, prze odśpiewanie Suplikacji po każdej mszy świętej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • W środę święto św Tomasza Apostoła
 • W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
 • W piątek wypada I Piątek miesiąca. Msza święta w naszym kościele odbędzie się po południu o 18.30. Spowiedź od 17.00 do 18.20. Ponieważ jestem sam proszę aby wszyscy skorzystali z sakramentu Pokuty odpowiednio wcześniej. Zachęcam do spowiedzi także wcześniej w poniedziałek lub środę pół godziny przed każdą mszą świętą
 • W sobotę msza święta rano o 7 połączona z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Różańca świętego po mszy o 8.00

 

 1. Od jutra msze święte w naszym kościele odprawiamy wg porządku wakacyjnego. W poniedziałki, środy piątki i soboty o 18.30. We wtorek i Czwartki rano o 7.00. Wyjątkiem będzie Pierwsza Sobota podczas której będzie także msza święta o 7.00.

 

 1. Zabierzmy dzisiaj do domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na czas wakacji. Znajdziemy w nim najnowsze informacje o funkcjonowaniu naszego kościoła w najbliższym czasie.

 

 1. Dziękujemy serdecznie uczniom Gimnazjum i panu kościelnemu za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Laudańskiej

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.06.23

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli naszą parafię i złożyli ofiarę na prace związane z witrażami. Na ten cel złożyliśmy na tacę 3633zł a imienni Ofiarodawcy przekazali 2400 zł. W piątek przywieźliśmy do kościoła zakupione w Stuttgarcie organy piszczałkowe, które złożyliśmy na chórze oraz z tyłu kościoła. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, którzy bardzo szybko i sprawnie rozładowali ten transport. Organy zaczniemy składać w lipcu i ten proces może potrwać pół roku.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro uroczystość Narodzin św Jana Chrzciciela
 • W środę wspomnienie św Zygmunta Gorazdowskiego kapłana
 • W czwartek wspomnienie św Cyryla Aleksandryjskiego biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązują przepisy postne
 • W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy brali udział w Procesji Bożego Ciała, tym którzy budowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom w strojach komunijnych, scholce oazie ministrantom i parafialnemu chórowi. Aż do czwartku codziennie po wieczornej mszy świętej odprawiamy procesję eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Prosimy dzieci rodziców do udziału w tych procesjach. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w Czwartek po procesji odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

 

 

 1. Dziękujemy serdecznie uczniom Gimnazjum i panu kościelnemu za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Butrymów

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2019.06.16

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Dzisiaj W trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na wyposażenie naszego kościoła w witraże. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom a zwłaszcza tym, którzy postanowili ufundować cały witraż.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Alberta Chmielowskiego
 • W czwartek Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Pójdziemy ul Komuny Paryskiej, Korpala, Pod Dębami, Butrymów i Kamieniecką i ul Wicherkiewicza. . Prosimy mieszkańców ulic o pomoc w budowie ołtarzy. Potrzebne są kwiaty oraz zwykła pomoc w budowaniu ołtarzy. Zapraszamy chętnych w środę po wieczornej mszy świętej do pracy. Prosimy dzieci do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o 17.00. Prosimy wszystkich o udekorowanie mieszkań. Po skończonej procesji zostanie odprawiona msza święta w kościele około godz 12.00.
 • W piątek wspomnienie św Alojzego Gonzagi

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy brali udział w XII Pieszej Pielgrzymce do Czernej w dniu wczorajszym.

 

 1. W piątek po Bożym Ciele zostaną przywiezione organy, które zakupiliśmy do naszego kościoła. Bardzo prosimy chętnych parafian do pomocy w rozładowaniu transportu. Potrzebujemy dziesięciu panów w godzinach południowych. W Boże Ciało podamy dokładniejszy czas rozładunku.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Korpala i Pod Dębami za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Dęboroga Kamienieckiej i Zbaraskiej

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2019.06.09

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA  

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończymy okres wielkanocny. Kończy się też czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. Jeśli ktoś tego obowiązku jeszcze nie dopełnił ma na to czas do przyszłej Niedzieli

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto NMP Matki Kościoła
 • We wtorek wspomnienie św Barnaby Apostoła
 • W środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W piątek wspomnienie bł Michała Kozala biskupa i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na witraże do naszego kościoła.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy brali udział w parafialnym festynie a przede wszystkim tym, którzy wzięli udział w wigilijnym czuwaniu przed dzisiejszym świętem.

W najbliższą sobotę po raz dwunasty wyruszamy z Pieszą Pielgrzymką do Czernej. Wyjście o 5.45. Planowany czas przyjścia do Czernej godz 18.00. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii a także zgłaszanie ile osób mogą zabrać środkiem transportu z Czernej do Krakowa.

 

 1. 20 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W tym roku pójdziemy nieco inną trasą. Zapraszamy chętnych do budowania ołtarzy i ich dekoracji. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Geremka 32 oraz młodzieży pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Korpala i Pod Dębami.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.06.02

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA  

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj witamy w naszym kościele wolontariusz Hospicjum ALMA SPEI, którzy kwestują po mszach świętych na rzecz opieki nad leczeniem chorych dzieci. Kilka lat temu hospicjum przychodziło z pomocą jednemu z naszych parafian.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • W środę wspomnienie św Bonifacego biskupa i męczennika
 • W piątek wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Ponieważ będzie to I piątek miesiąca zachęcamy wszystkich z zwłaszcza dzieci po pierwszej komunii do praktykowania Pierwszych Piątków miesiąca. Spowiedź w naszym kościele od 17.00. Spowiadamy także codziennie pół godziny przed mszą świętą.
 • W sobotę wspomnienie św Jadwigi Królowej
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W najbliższą sobotę 8 czerwca odbędzie się przy naszym kościele święto parafii i osiedla. Początek o godz 14.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do licznych konkursów i atrakcji.Wieczorem w sobotę w naszym kościele czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek czuwania o 21.00. Czuwanie zakończymy mszą świętą o 23.00. Za dwa tygodnie w sobotę 15 czerwca wyrusza Piesza Pielgrzymka do Czernej z naszej parafii. Zapraszamy chętnych do udziału w tej Pielgrzymce.

 

 1. Zabierzmy dzisiaj do domy najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc czerwiec. Znajdziemy w nim wiele informacji o nadchodzących wydarzeniach. 20 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W tym roku pójdziemy nieco inną trasą. Zapraszamy chętnych do budowania ołtarzy i ich dekoracji. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Geremka 28.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.26

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  

3 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

 

 1. Dzisiaj w ostatnią Niedzielę maja obchodzimy trzecią rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Podczas mszy świętej o godz 12.00 uczniowie klas czwartych obchodzą rocznicę I Komunii świętej.
 2. Grupa Modlitewna zaprasza nas dzisiaj do modlitwy uwielbienia po wieczornej mszy świętej.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Urszuli Ledóchowskie
 • W piątek święto Nawiedzenia NMP zakończenie Nabożeństw majowych.
 • W sobotę wspomnienie św Justyna i Dzień Dziecka. Z racji pierwszej Soboty miesiąca odprawimy rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą Niedzielę odbędzie się w naszym kościele zmiana tajemnic różańcowych po mszy św o godz 8.00. Po każdej mszy świętej zbierać będą ofiary wolontariusze Hospicjum dla dzieci Alma Spei na opiekę nad dziećmi terminalnie chorymi.
 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w Biuletynie parafialnym.
 2. Za dwa tygodnie w sobotę 8 czerwca odbędzie się przy naszym kościele święto parafii i osiedla. Prosimy wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu różnego rodzaju nagród, które będą losowane podczas tego wydarzenia.
 3. Za trzy tygodnie w sobotę 15 czerwca wyrusza Piesza Pielgrzymka do Czernej z naszej parafii. Zapraszamy chętnych do udziału w tej Pielgrzymce.
 4. Klub Kultury KLINY zaprasza w najbliższy piątek na premierowy recital znakomitego krakowskiego śpiewającego aktora Andrzeja Roga. W koncercie pt. “Moje ukochane” artyście będzie towarzyszyć zespół MOLO. Początek o godz.19.30. Wstęp wolny. 
 5. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul Geremka 28.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.19

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej podczas mszy świętej o godz 12.00. Z racji trzeciej Niedzieli zbieramy także ofiary na inwestycje w naszej świątyni

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Nepomucena
 • W środę wspomnienie św Rity z Casci.
 • W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 • W sobotę Pielgrzymka dzieci po Komunii świętej do Czernej. Wyjazd o godz 8.45 od kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy trzecią rocznicę konsekracji naszego kościoła. Podczas mszy świętej o godz 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii świętej z rodzicami i uczniami klasy IV. Próba przed tą rocznicą odbędzie się w środę o 19.00 a spowiedź w sobotę o 17.00.

 

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym.

 

 1. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych oraz rodzinie państwa Terleckich za ufundowanie witraża św Stanisława Kostki do naszego kościoła. Przez cały tydzień będziemy przeżywać radość I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i rodziców codziennie na 18.00

 

 1. W najbliższy wtorek Klub Kultury KLINY organizuje warsztaty rękodzieła artystycznego, których uczestnicy wykonają oryginalne wyroby z wikliny papierowej. Początek zajęć o godz. 17.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Z kolei w czwartek o godz. 12.15 Klub Kliny zaprasza młode mamy na spotkanie z dietetyczką. Jego tematem będzie rozszerzanie diety niemowląt. 

 

 1. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za dekorację i posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę kościół będą sprzątać rodzice dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.12

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj Kościół wzywa nas do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W Krakowie coroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku uczczeniu św Stanisława.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie NMP z Fatimy. Wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 majówka następnie msza święta a po niej różaniec fatimski i maryjna procesja. Przynieśmy świece lub lampiony procesyjne. Z powodu nabożeństwa nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • We wtorek święto św Macieja Apostoła.
 • W czwartek święto św Andrzeja Boboli kapłana i męczennika głównego patrona Polski.
 • W piątek msza święta w intencji Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę uroczystość I Komunii świętej na mszy świętej o godz 12.00.

 

 1. Próby przed I Komunią świętą odbędą się we wtorek, środę i czwartek o 19.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz 10.00

 

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym. Polecamy także zainteresowanym Pielgrzymkę do Rzymu i Włoch jaką organizujemy we wrześniu tego roku.

 

 1. Klub Kultury KLINY zaprasza dzisiaj wieczorem na recital Karoliny Rutowskiej. Artystce, mieszkance Klinów, będą towarzyszyć znakomici muzycy: Adam Jarzmik (fortepian) oraz Osmar Pegudo (instrumenty perkusyjne). Początek koncertu o godz. 19.30. Wstęp wolny.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę kościół będą sprzątać rodzice dzieci komunijnych.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2019.05.05

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – XI TYDZIEŃ BIBLIJNY  

 

 1. W pierwszą Niedzielę miesiąca maja kościół raduje się przeżywając czas wielkanocny. Niedziela obecna rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto świętych Apostołów Jakuba i Filipa.
 • We wtorek msza święta wotywna do Ducha Świętego.
 • W środę Uroczystość św Stanisława biskupa i męczennika patrona Archidiecezji Krakowskiej. Przed południem abp Marek Jędraszewski udzieli święceń diakonatu w katedrze wawelskiej.
 • W piątek msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we wtorek lub czwartek o 19.00

Spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy IV w sprawie rocznicy I Komunii świętej odbędzie się w środę po wieczornej mszy świętej.

W sobotę próba spowiedzi świętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o godz 10.00

 1. Zachęcamy parafian do udziału w Rekolekcjach jakie nasza Grupa Modlitewna organizuje na Bachledówce koło Zakopanego w czasie wakacji. Informacje znajdziemy w najnowszym Biuletynie parafialnym. Zabierzmy go dzisiaj ze sobą do domu

Polecamy także zainteresowanym Pielgrzymkę do Rzymu i Włoch jaką organizujemy we wrześniu tego roku.

 1. Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła a parafianom z ul Czeppe za złożoną ofiarę. W Najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Geremka 26. Kościół sprzątamy 0 9.00.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

        

Kraków 2019.04.28 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości odpustowe. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła zbieramy dzisiaj ofiary na ratowanie życia dla ciężko chorego Marcina mieszkańca starych klinów. Ofiarę zbierają wolontariusze z parafii św Jadwigi.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro liturgiczna uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika.
 • W środę wspomnienie św Józefa Robotnika
 • W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Ponieważ będzie to pierwszy piątek miesiąca maja będziemy spowiadać pół godziny przed każdą mszą świętą. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie św Floriana Męczennika. Będzie to pierwsza sobota miesiąca z tej racji rano o 7.00 msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy na tę mszę matki spodziewające się dziecka oraz tych którzy podjęli się Dzieła Duchowej Adopcji. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy św o godz 8.00.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się maj miesiąc Nabożeństw majowych. Pierwsze Nabożeństwo odprawimy we wtorek 30 kwietnia o godz 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców. Dyżur w konfesjonale będzie w tym miesiącu 15minut przed Nabożeństwem Majowym.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza dzisiaj o godz. 19.30 na koncert zespołu Tango Trio, podczas którego usłyszymy najsłynniejsze przedwojenne polskie tanga w nowych aranżacjach i interpretacjach. Wstęp wolny.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Karolinie i Łukaszowi za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z  ul. Czeppe o pomoc w  sprzątaniu kościoła.

 

 1. Jan Jarco proboszcz

          

  Kraków  2019.04.21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Niech Wielkanocna Niedziela przyniesie nam wszystkim radość i nadzieję Zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia świąteczne prosząc Boga o łaskę zdrowia i wszelkiego dobra potrzebnego w życiu codziennym. Dzisiaj o godzinie 18.00 odprawimy nieszpory i uroczyście zakończymy Triduum paschalne. Ponieważ dziś mamy trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na inwestycje w postaci witraży w naszym kościele.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości odpustowe. Prosimy wszystkie dzieci, które zbierały wielkopostną jałmużnę do skarbonek Caritas i chcą ją przekazać potrzebującym aby je przyniosły i złożyły w procesji z darami podczas mszy świętej o 12.00
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne Bóg Zapłać kierujemy w stronę parafialnych zespołów. Do grupy modlitewnej, do parafialnego chóru na czele z panem Arturem Bienią, dziękujemy młodzieży z oazy i scholce, ministrantom, lektorom za aktywny i pobożny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania składamy panom wykonującym Pasję, panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, panu organiście i wszystkim osobom angażującym się w śpiew psalmów i pieśni kościelnych. Dziękujemy panu kościelnemu i młodzieży za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego ułożenie kwiatów i dekoracji. Księdzu Henrykowi oraz starszym lektorom za przygotowanie służby liturgicznej.
 2. W najbliższą sobotę odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie z panią Barbarą Bubulą i panem Dominikiem Tarczyńskim o godz 18.00.

Za tydzień w Niedzielę odbędzie się przy naszym kościele zbiórka charytatywna na operację dla chorego mieszkańca Klinów pana Marcina Krajewskiego.    

 1. Dziękujemy serdecznie ludziom dobrej woli za pomoc w sprzątaniu kościoła na święta i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc naszych parafian z ul. Geremka nr 27

 

 1. Jan Jarco proboszcz

Kraków 2018.04.14

VI NIEDZIELA POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45. Potem Msza święta a po niej około 19.15 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Pójdziemy ulicą Wicherkiewicza, Bartla aż na osiedle przy ul. Anny Szwed Śniadowskiej z naszym prostym krzyżem wykonanym z materiałów budowlanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym. Przynieśmy ze sobą świece.

 

Kalendarz Liturgiczny:

  • W poniedziałek Wtorek i Środę w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi świętej od godz 18.00 do 20.00
  • W  Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o 18.30 Po uroczystej Mszy świętej odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O 20.30 na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej a o 21.30 adoracja młodzieży z klas Gimnazjalnych i rodziców.
  • W Wielki Piątek od 8.00 trwać będziemy na adoracji przy Najśw. Sakramentu. O 15.00 w godzinie śmierci Chrystusa odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 18.30 uroczysta Liturgia Adoracji Krzyża, po niej śpiewamy II i III część Gorzkich Żali a następnie całonocna adoracja Najść. Sakramentu w Grobie Pańskim. Najpierw czuwanie dla młodzieży o 21.00 następnie Droga Krzyżowa a o 23.00 czuwanie grupy modlitewnej. Od północy adoracja poszczególnych rejonów parafii. Niech nas nie zabraknie w wyznaczonym dla nas terminie.  Program szczegółowy znajdziemy w parafialnym Biuletynie i na naszej stronie internetowej.
  • W Wielką sobotę grupa modlitewna zaprasza na Ciemną Jutrznię o godzinie 8.00 na godz. 9.00 zapraszamy do czuwania członków Żywego Różańca a dzieci zapraszamy na adorację o 11.00.

 

 • Święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 13.00 co pół godziny a ostatnie poświęcenie o 14.00 i 15.00. Przed ołtarzem wystawimy kosz na żywność dla najbardziej potrzebujących. Zebrane w ten sposób produkty rozdzielimy o godzinie 15.00 potrzebującym. Najbardziej uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 a po niej odprawimy procesję rezurekcyjną – prosimy o przyniesienie świec i lampionów procesyjnych.

 

 • Triduum Paschalne zakończymy w przyszłą niedzielę nieszporami o godz 18.00.
 • Z uwagi na spowiedź wielkanocną nie będzie czynna kancelaria parafialna w poniedziałek wieczorem.

 

Nasza Parafia cieszy się z nowego Szafarza Najświętszego Sakramentu. W dniu wczorajszym ks Bp Janusz Mastalski pobłogosławił do tej funkcji pana Roberta Piskorza. Dzięki Szafarzom możemy w naszym kościele rozdawać Komunię świętą pod dwiema postaciami w Wielki Czwartek o raz w Niedzielę Wielkanocną o 10.00. Szafarze zanoszą Komunię świętą naszym chorym.

 

Dziękujemy serdecznie panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. Przed świętami będziemy i złożoną ofiarę.  W najbliższą środę sprzątać będziemy kościół na święta. Prosimy o pomoc parafian z ul Centkiewiczów oraz ludzi dobrej woli. Kościół sprzątać będziemy o 19.15.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

 

          

  Kraków  2019.04.07

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz 8.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek i piątek odbędzie się próba Ciemnej Jutrzni. Zapraszamy chętnych.
 • W piątek wieczorem msza święta za zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę Niedziela Palmowa. Na każdej mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Przed mszą świętą o godz 12.00 procesja z palmami wokół kościoła. Po niej konkurs palm na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Wieczorem pójdziemy ulicami naszego osiedla z krzyżem i będziemy rozważali stacje Drogi Krzyżowej. Pójdziemy ulicami: Wicherkiewicza, Bartla i Anny Szwed Śniadowskiej. Prosimy wszystkich mieszkańców o zapalenie świecy w oknie a uczestników Drogi Krzyżowej prosimy o przyniesienie lampionów lub świec.
 1. Parafialny Zespół Caritas rozdzieli żywność zebraną przed tygodniem wśród potrzebujących. Żywność będzie rozdzielona w środę 10 kwietnia od 17.00 – 18.00 w Domu Parafialnym.
 2. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich do głębszego zaangażowania się w liturgię tych dni. Poszukiwani są chętni do wykonania Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz osoby biorące udział w liturgii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Dzisiaj zabierzmy ze sobą najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc kwiecień z programem Triduum Paschalnego. Do kupienia jest też album o sakramencie pokuty.

We wrześniu współorganizujemy Pielgrzymkę do Rzymu. Prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się w zakrystii i zapisywanie się.

Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższy wtorek na warsztaty rękodzieła artystycznego, w środę, w ramach Klubu Rodziców, na spotkanie na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach i na rowerach, a w sobotę na VI Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klubu.   

 

 1. Dziękujemy pani Zuzannie i pani Stanisławie za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Arktycznej.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

            Kraków  2019.03.31

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. W ostatnią Niedzielę marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie ks kanonika Tadeusza Krzyżaka proboszcza parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej. Przez kolejne dni będziemy się gromadzić w naszym kościele o godz 8.00 i 18.30 na masach świętych z nauką ogólną. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci z klas IV – VIII SP w poniedziałek i wtorek o 17.30. Młodzież zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne we wtorek po wieczornej mszy świętej o 19.30. Dzisiaj po wieczornej mszy świętej konferencja dla małżonków do 10 lat po ślubie, jutro konferencja dla wszystkich małżonków połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W środę zakończymy rekolekcje o 8.00 msza święta z udzieleniem sakramentu chorych a od 9.30 udamy się do chorych z komunią świętą. W środę możliwość spowiedzi świętej od 17.00 do 20.00 będzie spowiadać 4 kapłanów. Przerwa w spowiedzi od 18.30 do 19.15. Bardzo prosimy wszystkich parafian o udział w rekolekcjach, gdyż jest to nasz obowiązek religijny.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie od godz 17.00.
 • W pierwszą sobotę modlimy się rano Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy serdecznie na tę modlitwę wszystkich, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz matki spodziewające się dziecka.
 • W przyszłą Niedzielę ulicami Miasta Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Początek o 20.30 w kościele św. Anny. Jednocześnie informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla przejdzie w Niedzielę 14 kwietnia po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki żywności w miniony piątek i sobotę. Zebrano prawie pół tony żywności, która będzie rozdzielona pomiędzy potrzebujące rodziny w środę 10 kwietnia od 17.00 – 18.00. Szczególne podziękowania składamy właścicielom i pracownikom sklepów AVITA i RENETA a umożliwienie tej zbiórki.

 

 1. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich do głębszego zaangażowania się w liturgię tych dni. Poszukiwani są chętni do wykonania Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz osoby biorące udział w liturgii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

 1. Dziękujemy parafianom z ul Komuny Paryskiej 4 4A i 4B za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Polarnej i Komuny Paryskiej domy prywatne.  

Raz jeszcze zapraszamy do udziału w rekolekcjach życzymy wielu łask Bożych w tych dniach.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2019.03.24

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu przypomina nam o Bogu obecnym w życiu każdego człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ostatnią Niedzielę wsparli naszą parafię finansowo. Na tacę zebraliśmy 4474 zł a imienni Ofiarodawcy złożyli 2640zł. Obecnie wykonujemy witraże do naszego kościoła przedstawiające polskich świętych. Na początku kwietnia pierwsze cztery witraże zostaną zainstalowane. Prowadzimy także poszukiwania organów piszczałkowych w które chcielibyśmy wyposażyć naszą świątynię, W tym celu w ostatnich dniach udaliśmy się do Niemiec gdzie oglądaliśmy organy przeznaczone do sprzedaży. Oczekujemy na decyzję drugiej strony.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień świętości Życia. Zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła i złożyć ją jutro na wieczornej mszy świętej.
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci a o 19.00 po wieczornej mszy świętej dla dorosłych i młodzieży.
 • We wtorek i czwartek spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania

 

 1. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji, który znajduje się w Biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Na godzinę 10.00 zapraszamy młodzież z klas Gimnazjalnych i Licealnych na godz 12.00 zapraszamy dzieci ze SP a na 18.30 małżonków do 10 roku po ślubie. Rekolekcje potrwają do środy 3 kwietnia.

 

 1. W piątek i sobotę odbędzie się Zbiórka Żywności przed sklepami Avita i Reneta. Prosimy o pomoc w tej zbiórce chętnych wolontariuszy o zapisanie się w zakrystii.
 2. W najbliższą sobotę, 30 marca, Klub Kultury KLINY zaprasza na koncert akordeonowy w wykonaniu wirtuoza tego instrumentu, Wacława Turka. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

Dzieciom polecamy skarbonki wielkopostne, które możemy otrzymać w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 4, 4A i 4B.

Wszystkich zachęcamy do wypełniania dobrych postanowień i  życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków  2019.03.17

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj trzecia  Niedziela miesiąca marca. W naszym kościele zbieramy dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy je zbierają. W pierwszych dniach kwietnia wprawimy w naszym kościele cztery nowe witraże. Gorzkie Żale odprawiamy o 17.45. Udział w Gorzkich Żalach związany jest z uzyskaniem odpustu zupełnego

2. Kalendarz Liturgiczny:

 • We wtorek Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim osobom, które noszą to piękne imię składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki św patrona.
 • W środę wspomnienie św Józefa Bilczewskiego
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla dorosłych i młodzieży.
 • We wtorek i czwartek spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania

3. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

4. Czytajmy prasę religijną. W każdą niedzielę na półkach z prasą znajdziemy nowe tygodniki katolickie. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę czasopisma Miłujcie się i Misje. Zabierzmy także ze sobą gazetę HiT leżącą na stoliku z prasą.

Dzieciom polecamy skarbonki wielkopostne, które możemy otrzymać w zakrystii.

5.  Dziękujemy panu kościelnemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 6, 6A, 6B i 6C.

Wszystkich zachęcamy do wypełniania dobrych postanowień i  życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

     

       Kraków  2019.03.10

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Postu. Gorzkie Żale odprawiamy o 17.45. Udział w Gorzkich Żalach związany jest z uzyskaniem odpustu zupełnego

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.
 • W środę rocznica wyboru papieża Franciszka.
 • W piątek wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na nasz kościół

 

 1. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Pierwsze spotkanie w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 18.00 a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej mszy świętej. Za trzy tygodnie przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks Tadeusz Krzyżak proboszcz parafii w Bystrej Krakowskiej..

Zwróćmy też naszą uwagę na katolicką prasę a zwłaszcza na Gościa Niedzielnego Niedzielę oraz miesięcznik Miłujcie się i najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i  zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00.

 

 1. Dziękujemy parafianom z ul Drozdowskich  za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o pomoc sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Komuny Paryskiej numery 8 12 i 14

Wszystkim życzymy pokoju i radości w przeżywaniu wielkopostnego okresu.

 

Ks. Jan Jarco    –   proboszcz

Kraków  2019.03.03

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę miesiąca marca przeżywamy jednocześnie ostatnie dni okresu zwykłego poprzedzającego czas postu. Po mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. W naszym kościele odprawiamy dzisiaj Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Adoracja będzie trwała dzisiaj pomiędzy mszami świętymi przed południem i po południu od 15.00 do wieczornej mszy świętej. O 15.00 godzina Miłosierdzia a następnie Adoracja poszczególnych rejonów parafii. Na 16.00 prosimy mieszkańców ul Komuny Paryskiej. Na 17.00 prosimy wszystkich parafian z ul Anny Szwed Śniadowskiej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Kazimierza Królewicza
 • W środę Popielec. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Msza święta w naszym kościele o 7.00 17.00 i 18.30. Podczas każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. Tacę jako jałmużnę wielkopostną będą zbierać wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas na rzecz potrzebujących.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 18.00 a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą Niedzielę wypada Niedziela chrztów. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 17.00 w naszym kościele. Po południu odprawimy Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks Jan Klimek Rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu.

 

 1. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Pierwsze spotkanie w sobotę o 16.00 w kancelarii parafialnej

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej rozdajemy zdrapkę wielkopostną. Jest to propozycja skierowana do dorosłych jako forma pracy nad sobą na każdy dzień Wielkiego Postu. Odbierzmy ją od ministrantów a także zabierzmy do domów najnowszy numer parafialnego Biuletynu na miesiąc marzec.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Tomaszowi ul Pawła z Krosna za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Drozdowskich. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.24

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela lutego. Słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii niech nas mobilizują do wielkoduszności wobec bliźnich. Od jutra w naszym kościele będziemy sprawować w tygodniu mszę świętą codziennie o 7.00 i 18.30
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy rano i po południu od 17.00. Zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków miesiąca. Przypominamy, że integralną częścią Pierwszego Piątku jest udział we mszy świętej wynagradzającej i przyjęcie Komunii świętej
 • W Sobotę odprawiamy rano mszę święto o 7.00 a po niej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Z komunią świętą do chorych udajemy się w sobotę o 9.30. W sobotę o 17.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
 • W najbliższą Niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego po mszy św. o godz 8.00. Zachęcamy dzieci do odmawiania Różańca. Po mszy św o 12.00 dajemy dzieciom odmawiającym Różaniec tajemnice różańcowe.
 • W przyszłą Niedzielę odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po mszach przed południem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu a po południu będziemy trwać na Adoracji od godziny 15.00 do wieczornej mszy świętej. W okresie wielkiego postu organizujemy przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych 20+. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Spotkania będą się odbywać w soboty od 16.00 – 18.00.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wspólne śpiewanie podczas Triduum Paschalnego. Poszukujemy zarówno wokalistów jak i instrumentalistów. Chcemy stworzyć grupę, która ubogaci przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pierwsza próba odbędzie się 10 marca o godzinie 11.00. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy na spotkania w ramach przygotowań do Bierzmowania we wtorek lub czwartek o 19.00.

 

 1. W Tłusty Czwartek, 28 lutego, Klub Kultury KLINY zaprasza na pączki i koncert największych przebojów musicalowych w wykonaniu artystów scen śląskich. Początek o godz. 19.30.

 

 1. Zachęcamy rodziców aby po przyjęciu Komunii świętej błogosławili swoje dzieci robiąc im krzyżyk na czole. Kapłani udzielają błogosławieństwa dzieciom po mszy św dla dzieci o godz 12.00

 

 1. Dziękujemy serdecznie pani Hannie z ul Braci Kiemliczów za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Pawła z Krosna. Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.10

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   V  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Słowo dzisiejszej Ewangelii „Wypłyń na głębię” niech nas motywują do pogłębiania naszej relacji do Pana Boga. Dzisiaj wspominamy św Scholastykę, która była siostrą św Benedykta.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem światowy Dzień Chorego. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia Metropolita krakowski odprawi mszę świętą w intencji chorych o godz 12.00
 • W czwartek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy
 • W piątek odprawimy mszę świętą w intencji Dobrodziejów i Budowniczych kościoła o 18.30 Przed mszą świętą o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św. Rafała Kalinowskiego

 

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana z wiarą i życzliwością. Poprzez te odwiedziny nasza wspólnota parafialna umacnia się we wzajemnej jedności. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Zostaną one przeznaczone na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji, działalności charytatywnej, na utrzymanie Seminarium Duchownego wsparcie kapłanów pracujących na misjach oraz na osobiste potrzeby kapłanów.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do Bierzmowania w Czwartek o 19.00

 

 1. W środę po wieczornej mszy świętej odbędzie się Spotkanie Grupy Modlitewnej. Podczas spotkania rozważamy List do Rzymian. Zapraszamy zainteresowanych

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Spacerowej i Babińskiego za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Sidzińskiej i Orleańskiej . Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.02.03

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   IV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Hymn o miłości jaki czyta nam Kościół w pierwszą Niedzielę Lutego niech będzie dla nas natchnieniem i źródłem naszych codziennych przemyśleń dotyczących naszej relacji do Boga i Bliźnich. Po mszy św. o 8.00 zmiana Tajemnic Różańca świętego oraz po 12.00 dla dzieci.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Agaty dziewicy i męczennicy
 • W środę wspomnienie św męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 • W piątek wspomnienie św Józefiny Bakhity dziewicy
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Scholastyki dziewicy. Na mszy święte o 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego.

 

 1. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. We wtorek odbędzie się ona na ul Mieczykowej 7, 9 i 11, w czwartek na ul Mieczykowej 13 i 15 a w sobotę na ul Mieczykowej 22 i 26 oraz na Bartla 19H. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą i przeżywają ją z wiarą. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki do końca lutego nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 3 oraz ludziom dobrej woli za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Działowskiego Spacerowej i Babińskiego . Kościół sprzątamy w sobotę o 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.27

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   III  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła. W tę ostatnią Niedzielę miesiąca na wieczornej mszy świętej będziemy gościć Parafialny Chór z Zabierzowa Voci san Francesco. Msza święta odprawiona zostanie w intencji naszej parafii od grupy Modlitewnej.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
 • W czwartek wspomnienie św Jana Bosko kapłana
 • W piątek zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Spowiadać będziemy od 17.00.
 • W Sobotę rano odprawiamy mszę świętą wraz z Nabożeństwem Pierwszych Sobót. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią świętą. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w tym dniu o godz 7.00, i 18.30. Na każdej mszy świętej poświęcać będziemy świece. Składkę zbieraną w tym dniu przekazujemy na wsparcie zakonów klauzurowych
 • W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po mszy świętej o godz 8.00.

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej. Kolęda, którą musieliśmy odwołać zostanie odprawiona w przyszłym tygodniu.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 134 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 3. Kościół sprzątamy wyjątkowo w piątek po wieczornej mszy świętej z uwagi na sobotnie święto.

 

 1. Ks Proboszcz składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie jego Mamy śp Marii w dniu wczorajszym. Za wszystkich uczestników pogrzebu zostanie odprawiona msza święta w najbliższym czasie. Za wszelkie kondolencje, wyrazy pamięci i modlitwę jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.20

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   II  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela okresu zwykłego. W naszym kościele zbieramy ofiary na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy serdecznie przedstawicielom Rady Parafialnej zbierającym ofiary do imiennej Księgi Ofiarodawców oraz wszystkim Darczyńcom. Wielką wdzięczność wyrażamy także parafianom, którzy wspierają nasz kościół poprzez wpłatę na konto parafialne. Do piątku włącznie przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 • W czwartek wspomnienie św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • W sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa i Dzień Islamu w kościele Katolickim.
 • W przyszłą Niedzielę Grupa Modlitewna zaprasza na wieczorną mszę świętą a po niej na modlitwę uwielbienia

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. Przypominamy, że we wtorki i czwartki nie ma w naszym kościele mszy świętej wieczornej.

 

 1. Ks Henrykowi składamy serdeczne życzenia i polecamy go w naszych modlitwach z racji wczorajszych imienin.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panu Łukaszowi z ul Komuny Paryskiej 78 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 134. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł z naszej wspólnoty parafialnej pan prof. Mieczysław Tomaszewski z ul Soroki. Pan profesor był jednym z naszych najstarszych parafian. Jego pogrzeb odprawiony zostanie jutro o godz 11.00 msza święta w Kolegiacie św Anny a o 13.00 odprowadzenie do grobu od bramy cmentarza Rakowickiego. Wieczne odpoczywanie…..

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.13

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszym kraju ze względu na szczególną oprawę świat Bożego Narodzenia, kolędy śpiewać będziemy do drugiego lutego. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W najbliższy czwartek przeżywamy w kościele Dzień Judaizmu.
 • W piątek o godzinie 18.00 odprawiamy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św Rafała. Msza święta o 18.30 w intencji wszystkich Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św Józefa Sebastiana Pelczara biskupa
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na dalsze inwestycje w kościele.

 

 1. Mimo zimowych ferii kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie wszystkim wierzącym, którzy przyjmują kapłana z kolędą. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. Od piątku przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do 25 stycznia. Przypominamy, że msza święta w naszym kościele odbywa się codziennie o 7.00 i po południu o 18.30 za wyjątkiem wtorku i czwartku.

 

 1. Miło nam poinformować, że w dniu wczorajszym nasza parafia otrzymała medal Memoriam od Towarzystwa Tadeusza Kościuszki za zaangażowanie i propagowanie postawy patriotyzmu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 56 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej domy od numeru 66 – 112. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz

Kraków  2019.01.06

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   OBJAWIENIE PAŃSKIE

 

 1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich mszach poświęcamy kredę i kadzidło. Ofiarę dzisiaj składaną przekazujemy na wsparcie kościoła misyjnego. Po mszy świętej o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W przyszłą niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godzinie 12.00. W związku z tym w sobotę 12 stycznia odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w kościele

 

 1. Po południu zapraszamy na spotkania opłatkowe. Dzieci ze scholki oazy i ministrantów na 15.00 a wszystkich dorosłych należących do Rady Parafialnej, Chóru Parafialnego, Róż Różańcowych, Kręgów Rodzin, Grupy Modlitewnej oraz Parafialnego Zespołu Caritas na godz 17.00 do naszego Domu Parafialnego

 

 1. Od czwartku rozpoczęliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszych domach. Kapłan w asyście 2 ministrantów odwiedza domy i mieszkania parafian aby udzielić błogosławieństwa i wspólnie się pomodlić oraz krótko porozmawiać. Prosimy ułatwmy ministrantom i kapłanowi tę wizytę. Przeżywajmy ją w duchu wiary. Uczyńmy wyraźny znak po którym ministranci poznają że przyjmujemy kolędę. Za ofiary składane zwyczajowo kapłanowi i ministrantom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajdziemy go na naszej stronie internetowej.

 

 1. W najbliższy piątek, 11 stycznia o godz. 19.30 Klub Kultury KLINY zaprasza na wspólne kolędowanie z udziałem młodych uczestników zajęć, instruktorów oraz chóru parafialnego. Klub informuje również, że są jeszcze wolne miejsca na atrakcyjne Ferie w Klubie KLINY. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul Komuny Paryskiej 54 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z ul Komuny Paryskiej 56. Kościół sprzątamy w sobotę od 9.00.

 

Ks Jan Jarco – proboszcz