Ogłoszenia parafialne

Kraków 2021.09.19

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na wyposażenie naszego kościoła. Budujemy ławki do naw bocznych oraz konfesjonały. Bóg Zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą świątynię poprze ofiary składane na konto lub imienne ofiary przekazywane w kopertach na tacę.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek święto św Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 • W czwartek wspomnienie św Ojca Pio z Pietrelciny
 • W piątek o godz 18.00 odprawimy Nowennę do św Józefa Oblubieńca NMP
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli w ubiegłą Niedzielę Uchodźców z Afganistanu. Na ten cel zebraliśmy 1809 złotych. Ofiarę tę przekazaliśmy na konto Kurii Metropolitalnej.

 

 1. W przedsionku kościoła znajdziemy książki o Prymasie Tysiąclecia.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania odbywa się w ustalonych terminach dla poszczególnych grup.  

Prosimy rodziców o zgłaszanie swojego dziecka do przygotowań do I Komunii świętej w naszym kościele. W zakrystii można pobrać odpowiedni formularz do zgłoszenia.

 1. Wszystkim polecamy katolickie czasopisma i tygodniki. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalnych aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży w naszej Archidiecezji i naszej parafii. Jednocześnie ostatnia Niedziela września będzie dniem modlitwy za młodzież.

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.09.12

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Warszawie odbywa się uroczysta beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Zofii Czackiej. W sanktuarium św Jana Pawła II odbywa się transmisja wielkoekranowa o godz 12.00 z tej uroczystości. W naszym kościele udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świetej o godz 12.00 i poświęcamy przybory szkolne.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 msza święta a po niej różaniec fatimski i procesja maryjna.
 • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego.
 • W środę wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i naszego patrona św Rafała Kalinowskiego o godz 18.00. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę święto św Stanisława Kostki patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży.
 1. W przedsionku kościoła znajdziemy książki o Prymasie Tysiąclecia. Koszt 10 zł. Zachęcamy do nabywania tych wydań. Do skarbony przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla mieszkańców Afganistanu. Ofiary te przekażemy na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 2. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, służyć przy ołtarzu i zostać ministrantem.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej. Chcemy doświadczyć prawdziwej wspólnoty, przyjaźni, a przede wszystkim razem szukamy Boga przez wspólną modlitwę i formację i pragniemy, by Bóg przez te spotkania realnie zmienił nasze myślenie i nasze życie.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w przyszłą Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania odbędzie się w ustalonych terminach dla poszczególnych grup.  Natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w piątek o 19.15. Serdecznie zapraszamy rodziców.

 1. Wszystkim polecamy katolickie czasopisma i tygodniki. Jest także najnowszy numer miesięcznika dla dzieci _ „Jaś”. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

Kustosz Sanktuarium Krzyża świętego w Mogile zaprasza nas do udziału w uroczystościach odpustowych. Szczegóły odpustu na plakacie.

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp Helenę Łanochę z ul Polarnej. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.09.05

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę święto Narodzenia NMP.
 • W czwartek wspomnienie bł Anieli Salawy
 • W piątek modlitwa za zmarłych. O godz 18.00 Różaniec a następnie Msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich którzy będą w najbliższym miesiącu chrzcili dzieci oraz tych, którzy zamierzają pełnić funkcję ojca lub matki chrzestnej.
 • W przyszłą Niedzielę przypada wspomnienie Imienia NMP. Na mszy św o 12.00 będziemy poświęcać książki i przybory szkolne.

 

 1. Za tydzień w Warszawie odbędzie się Beatyfikacja Ks Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy wszystkich do bliższego zapoznania się z osobą Prymasa Tysiąclecia. W przedsionku kościoła znajdziemy specjalne wydania Gościa Niedzielnego poświęconą ks Prymasowi oraz Róży Czackiej oraz książkę wszystko o Prymasie Tysiąclecia. Koszt 10 zł. Zachęcamy do nabywania tych wydań.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, służyć przy ołtarzu i zostać ministrantem.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej. Chcemy doświadczyć prawdziwej wspólnoty, przyjaźni, a przede wszystkim razem szukamy Boga przez wspólną modlitwę i formację i pragniemy, by Bóg przez te spotkania realnie zmienił nasze myślenie i nasze życie.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w przyszłą Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania w sobotę o 9.00 w naszym kościele.

Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 11 września na “Dzień Otwarty w Klubie KLINY”. W programie spektakle dla dzieci, warsztaty kreatywne i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klubu.

 1. Czytajmy Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz inne tygodniki i miesięczniki katolickie. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

6.Zabierzmy dzisiaj do domu najnowszy numer naszego Biuletynu Parafialnego na miesiąc wrzesień

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.08.29

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w liturgii Kościoła wspominamy męczeństwo św Jana Chrzciciela. W ostatnią Niedzielę wakacji dziękujemy Panu Bogu za wszystkie doznane w tym czasie łaski. W naszym kościele witamy serdecznie ks Bartłomieja Skwarka, który od 26 sierpnia przejął obowiązki wikariusza naszej parafii. Ks Bartłomiejowi życzymy wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł Bronisławy Dziewicy. Jest to zarazem rocznica urodzin naszego patrona św Rafała Kalinowskiego(1835). Pamiętajmy także o naszej Ojczyź nie, gdyż w tym dniu przeżywamy bolesną rocznicę napaści Niemiec na Polskę.
 • W Piątek wspomnienie św Grzegorza Wielkiego, papieża. Ponieważ będzie to I Piątek miesiąca to wszystkich zachęcamy do Spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00. Niech każdy wierzący rozpocznie Nowy Rok Szkolny po Bożemu.
 • W Sobotę rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą w domach. Prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu osoby starszej lub chorej.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Pierwszego września w środę rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Tak się składa, że w tym roku rozpoczyna działalność Szkoła Podstawowa nr 14 znajdująca się na terenie naszej parafii. W związku z tym zapraszamy wszystkich, dzieci młodzież oraz nauczycieli i rodziców na mszę świętą o godz. 11.00 w naszym kościele. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w trudnym i odpowiedzialnym dziele wychowania i kształtowania postaw dzieci i młodzieży.

 

 1. W Niedzielę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Pielgrzymce. Parafia organizuje wyjazd i chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 

 1. Czytajmy dobre periodyki prasy katolickiej dostępne na półkach przy wyjściu z naszego kościoła. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.
 2. Od najbliższej środy msze święte w naszym kościele w dni powszednie odbywać się będą codziennie o 7.00 i 18.30.
 3. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp Leszka Trzeciaka z ul Braci Kiemliczów. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

 

Kraków 2021.08.15

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej mszy świętej poświęcamy kwiaty i zioła. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiarę na wyposażenie naszego kościoła

 

 1. Kalendarz likturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Stefana Węgierskiego
 • We wtorek wspomnienie św Jacka kapłana
 • W piątek wspomnienie św Bernarda Opata i doktora Kościoła. Z racji trzeciego piątku odprawimy o godz 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a wieczorna msza święta w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła. W związku z Nabożeństwem przypominamy, że dyżur w konfesjonale jest od 17.45
 • W sobotę wspomnienie św Piusa X papieża

 

3.W sobotę 28 sierpnia odbędzie się 49 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy do udziału młodzież oazową oraz ministrantów lektorów i dziewczynki ze scholii. Chętni zapisują się w zakrystii. Wyjazd o godz 8.00 przewidywany powrót o godz. 15.00

 

 1. W Niedzielę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Pielgrzymce. Parafia organizuje wyjazd i chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 

Wszystkim polecamy prasę katolicką. Czytanie dobrych artykułów religijnych poszerza naszą wiedzę religijną i przyczynia się do głębszej wiary. Pomóżmy przez prasę katolicką w naszym domu także naszym bliskim w religijnej formacji. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia

 

 1. W okresie wakacyjnym mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

 

 

 1. XIX Niedziela Zwykła

 W Dniu Pańskim przychodzimy na sprawowanie Najświętszej Eucharystii, aby zaczerpnąć ze źródła łaski. W Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jest ono stale dla nas otwarte.

 1. W tym tygodniu:
 • Dziś wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 • W poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 • We wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • W środę – św. Klary, dziewicy.
 • W piątek – Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. (13 dzień miesiąca jest to równocześnie DZIEŃ FATIMSKI) Msza św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych parafian. Po Mszy św. różaniec fatimski, zakończymy procesją wokół kościoła i apelem jasnogórskim.
 • W sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

(w sobotę przed wieczorną Msza św. odprawiamy Nowennę przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to trzecia niedziela miesiąca składka na wyposażenie naszego kościoła. 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy witać nasza parafiankę srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich Marysię Sajdak.
 2. Wszystkim polecamy prasę katolicką szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia.
 3. W okresie wakacyjnym Mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

Ks. Henryk Jurczasiak – wikariusz

Kraków 01.08.2021

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Kalendarz Liturgiczny
 • W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (patrona proboszczów)
 • W piątek święto Przemienia Pańskiego. Jednocześnie jest to I piątek miesiąca sierpnia zachęcamy do spowiedzi świętej i do udziału we Mszy świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. odprawiamy o 7.00 i o 18.30. Spowiedź rano i od godz. 17.00 do 18.20.
 • W I Sobotę miesiąca odprawiamy rano Mszę św. o 7.00 i nabożeństwo pierwszych sobót. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o potwierdzenie Komunii świętej u chorych. W sobotę o godz. 17.00 pouczenie dla rodziców i chrzestnych w kościele.
 • W przyszłą niedziele o godz. 12.00 będziemy uroczyście udzielać sakramentu chrztu świętego.
 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i Mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30. Wyjątkiem I Piątek i I Sobota miesiąca – Msza święta będzie o 7.00 i 18.30.
 2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. + Michał Stępski i + Krystyna Basista „Wieczne odpoczywanie racz im dać panie …..”

 

Ks. Henryk Jurczasiak – wikariusz

Kraków 2021.07.25

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy święto św Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św Krzysztofa patrona kierowców. Z tego powodu poświęcamy dzisiaj pojazdy mechaniczne, którymi na co dzień się poruszamy. Po każdej mszy świętej poświęcamy samochody przed naszym kościołem. Zachęcamy aby przy tej okazji złożyć ofiarę na rzecz środków transportu dla misjonarzy w wysokości 1 grosza za każdy przejechany szczęśliwie kilometr drogi. Ze stolika przed wyjściem z kościoła możemy zabrać do samochodu zapach lub naklejkę.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Joachima i Anny rodziców NMP
 • W środę wspomnienie św Szarbela Makhlufa kapłana.
 • W czwartek wspomnienie św Marty
 • W sobotę wspomnienie św Ignacego Loyoli
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. Czytanie dobrych artykułów religijnych poszerza naszą wiedzę religijną i przyczynia się do głębszej wiary. Pomóżmy przez prasę katolicką w naszym domu także naszym bliskim w religijnej formacji. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia

 

 1. W okresie wakacyjnym mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

 

 1. Poszukujemy nauczyciela religii do pracy w nowej szkole na naszym Osiedlu. Potrzeba osoby, która może uczyć młodsze klasy SP

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2021.07.18

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na wyposażenie naszego kościoła. W ostatnich dniach zawarliśmy umowę z panem stolarzem na wykonanie ławek wokół ścian naszego kościoła oraz konfesjonałów. Termin wykonania tych prac do października 2021 roku. W następnej kolejności wykonamy także ławki do naw bocznych. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj przypada wspomnienie św Szymona z Lipnicy
 • We wtorek wspomnienie bł Czesława kapłana.
 • W czwartek święto św Marii Magdaleny
 • W piątek święto św Brygidy zakonnicy i patronki Europy
 • W sobotę wspomnienie św Kingi
 • W przyszłą Niedzielę przypada święto św Jakuba Apostoła

 

 1. W najbliższy piątek odprawimy Nowennę do św Józefa Oblubieńca NMP. O godz 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna. W związku z Nowenną przypominamy, że dyżur w konfesjonale w piątki jest wcześniej od godz 17.45

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy odpowiedzieli na apel o przekazanie elektrośmieci. W ten sposób przyczyniamy się do wsparcia pracy polskich misjonarzy. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy poświęcać pojazdy mechaniczne, którymi na co dzień się posługujemy. Po każdej mszy świętej na placu kościelnym będziemy błogosławić pojazdy. Zachęcamy aby przy tej okazji złożyć ofiarę na rzecz środków transportu dla misjonarzy w wysokości 1 grosza za każdy przejechany szczęśliwie kilometr drogi.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o tym jak naprawdę wyglądała edukacja rdzennych mieszkańców Kanady i dlaczego naprawdę podpalane są kościoły w tym kraju. Polecamy także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

 

 1. W ostatnich dniach odeszła do Pana śp Aleksandra Strzelczyk z ul Korpala. Wieczny odpoczynek….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.07.11

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj wspominamy św Benedykta założyciela zakonu Benedyktynów, patrona Europy i Opata klasztoru na Monte Cassino. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się Nowenna przed Beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kościołach odmawiać ją będziemy w każdą sobotę przed rozpoczęciem mszy świętej wieczornej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Brunona z Kwerfurtu biskupa i męczennika
 • We wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 • W czwartek wspomnienie św Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej

 

 1. We wtorek przypada pięćsetna rocznica dzwonu Zygmunt. O 21.00 we wszystkich kościołach dźwięk dzwonów kościelnych będzie towarzyszył dzwonowi Zygmunt. ze względu na trzynasty dzień miesiąca odprawimy mszę świętą rano i wieczorem połączoną z Nabożeństwem Fatimskim i procesją Maryjną.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o pomocy udzielanej poszkodowanym, o pomocy i ratunku przed głodem jaki organizuje siostra Alicja Kaszczuk i o nowym nieładzie w Unii Europejskiej, która chce zmusić państwa członkowskie do uznania aborcji za prawo człowieka. . Są nowe numery Miłujcie się, oraz nowe miesięczniki dla dzieci w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.07.04

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie mieszkańców Nowej Białej w ubiegłą Niedzielę. Zebraliśmy w kościele 4289 zł. Sumę tę przekazaliśmy poprzez Wydział Charytatywny naszej Kurii na rzecz potrzebujących rodzin. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • We wtorek wspomnienie bł Marii Teresy Ledóchowskiej
 • W czwartek wspomnienie św Jana z Dukli kapłana
 • W piątek modlitwa za zmarłych parafian. Różaniec o godz 18.00 i msza święta. Po mszy możliwość spotkania w grupie osób zainteresowanych wspólnotą modlitwy za zmarłych
 • W przyszłą Niedzielę przypada święto św Benedykta Opata, patrona Europy. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu świetego

 

 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. Są nowe numery Miłujcie się, oraz nowe miesięczniki dla dzieci w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.27

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych przez pożar mieszkańców Nowej Białej. Ofiary składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Ireneusza bpa i męczennika
 • We wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
 • W środę wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego
 • W I Piątek miesiąca lipca zachęcamy do spowiedzi świętej i do udziału we mszy świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze odprawiamy o 7.00 i o 18.30. Spowiedź rano i od godziny 17.00 do 18.20.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca odprawiamy rano mszę świętą o 7.00 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o potwierdzenie Komunii świętej u chorych. W tym dniu jest święto św Tomasza Apostoła.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego na mszy świętej o godz 8.00
 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30. Wyjątkiem będzie w tym tygodniu wtorek – Uroczystość św Piotra i Pawła masza święta będzie o 7.00 i 18.30 oraz I Piątek i I Sobota – msza święta będzie o 7.00 i 18.30

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Konsul Honorowy Republiki Chorwacji Paweł Włodarczyk zapraszają na koncert w wykonaniu Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Chorwacji LADO, który odbędzie się 29 czerwca o godzinie 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację zabytków Zagrzebia uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 r. w Chorwacji. Wieczór uświetni występ jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów folklorystycznych Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer parafialnego Biuletynu, na czas wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.20

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Witamy w naszym kościele Ojca Leonarda z zakonu Braci Mniejszych, który głosi dzisiaj Słowo Boże. Dzisiaj z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na rzecz naszego kościoła. Obecnie zainstalowaliśmy pompę ciepła oraz klimatyzację wewnątrz kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Alojzego Gonzagi zakonnika
 • W czwartek Uroczystość Narodzenia św Jana Chrzciciela
 • W sobotę wspomnienie św Zygmunta Gorazdowskiego kapłana
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Cyryla Aleksandryjskiego

 

 1. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego odprawimy w Czwartek o godz 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, rodziców, dzieci i nauczycieli.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej XIV Pieszej Pielgrzymki do Czernej. Wszystkich uczestników było czterdziestu. Dziękujemy osobom zaangażowanym w tym wydarzeniu

 

 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie ulegnie zmianie od przyszłego tygodnia. Msze święte będą odprawiane od 30 czerwca we wtorki i czwartki rano a w pozostałe dni tygodnia wieczorem.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych
 2. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.
 3. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:
 4. a) osoby w wieku 65 lat i więcej,
 5. b) osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 6. c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.13

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj wspominamy św Antoniego Padewskiego. Po wieczornej mszy świętej odmówimy Fatimski Różaniec i odprawimy Maryjną procesję. Dzisiaj ostatni dzień dyspesny od uczestnictwa we mszy świętej z uwagi na pandemię. Od przyszłej Niedzieli dyspensa zostaje zniesiona i wszyscy mamy obowiązek udziału w niedzielnej Eucharystii

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie Błogosławionych Michała Kozala
 • W czwartek wspomnienie św Brata Alberta Chmielowskiego
 • W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz 18.00 a następnie msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła

 

 1. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jutro Ks Henryk obchodzi 24 rocznicę święeń z tej okazji składamy Mu gratulacje i otaczamy modlitwą.

 

 1. We wtorek spotkanie dla grupy Modlitewnej podsumowujące całoroczną pracę. W najbliższą sobotę 19 czerwca wyruszy 14 Piesza Pielgrzymka do Czernej. O godz 6.00 odprawimy mszę świętą w naszym kościele a następnie wyruszymy w drogę. Planowane przyjście do Czernej na godz 18.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 19 czerwca dzieci na spektakl “Świat księcia Albinka czyli planeta zagadek” na godz. 11.00, a dorosłych na “Czerwcowy kabaretowy zawrót głowy” na godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.06

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę miesiąca czerwca zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie Błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka kapłanów męczenników. Msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Jadwigi Królowej
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązują nas przepisy postne
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00. W związku z tym zapraszamy rodziców i chrzestnych na spotkanie przed chrztem w naszym kościele w sobotę o 17.00. Przypominamy że msze święte w niedzielę odprawiamy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Codziennie po wieczornej mszy świętej odprawiamy procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła. Zapraszamy na procesję rodziców, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, małych chłopców dzwoniących dzwoneczkami, młodzież i dorosłych niosących feretrony lub relikwiarze. W czwartek na zakończenie Oktawy będziemy błogosławić dzieci.

 

 1. W miesiącu czerwcu po wieczornej mszy świętej odmawiamy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.05.30

IX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NIEDZIELA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 5 rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego. Ks kardynał Dziwisz poświęcił nasz kościół w ostatnią Niedzielę maja 2016 roku. Witamy w naszym kościele ks kanonika Macieja Ścibora dyrektora Domu Rekolekcyjnego na Śnieżnicy, który obchodzi srebrny Jubileusz kapłaństwa i głosi w naszym kościele Słowo Boże.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie Nabożeństwo majowe o godz 18.00
 • We wtorek wspomnienie św Justyna męczennika
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele odprawimy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30. Po każdej mszy świętej udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu trasy procesji i budowę ołtarzy wszystkich chętnych. Prosimy aby dzieci sypiące kwiaty, oraz dzieci w strojach komunijnych wzięły udział w procesji o godz 12.00.
 • W I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. Spowiadać będziemy w środę i piątek od 17.30. Po mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na Godzinę Uwielbienia Najświętszego Sakramentu.
 • W I sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy świętej o godz 7.00. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. We wtorek spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Zapraszamy na godzinę 19.00

 

 1. Przypominamy że od czerwca nie ma mszy świętej o godzinie 11.00 w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać najnowszy numer dzielnicowego pisma „Dziesiątka” – w całości poświęcony Klinom.
 2. W ostatnich dniach odeszła z naszej wspólnoty śp Agata Wójtowicz z ul Ketlinga. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

 

 

Kraków 2021.05.23

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Codziennie w naszym kościele odprawiamy Nabożeństwo majowe o godz 18.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła
 • We wtorek wspomnienie św Grzegorza VII papieża
 • W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W IV piątek miesiąca będziemy się modlić do św. Józefa
 • W sobotę wspomnienie św Urszuli Ledóchowskiej dziewicy. Wizerunek św Urszuli znajduje się na jednym z naszych witraży.
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym kościele obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia świątyni. Msza dziękczynna w 5 rocz konsekracji o godz 12.00. Będzie jej przewodniczył ks kan Maciej Ścibor – dyrektor domu rekolekcyjnego na Śnieżnicy.
 1. W przyszłą Niedzielę rocznica I Komunii świętej o 13.30. Zapraszamy dzieci z klas IV wraz z rodzicami. W związku z tą rocznicą we wtorek po wieczornej mszy św odbędzie się konferencja dla rodziców i dzieci klas IV a w piątek o godz 17.00 odbędzie się próba liturgiczna. Spowiedź przed rocznicą odbędzie się w sobotę o 10.00
 2. Kończymy odprawianie mszy świętej o 11.00. Po raz ostatni odprawimy mszę świętą o godz. 11.00 w przyszłą Niedzielę. Od czerwca prosimy uczestników tej mszy świętej o udział we mszy świętej o 8.00; 10.00; 12.00 lub 18.30 Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu.
 3. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 29 maja na koncert akordeonowy pt. “Musette de Paris” na godz. 19.30. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.
 4. “Zainteresowanych nauką w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zapraszamy do udziału w DNIACH OTWARTYCH w sobotę 29 maja 2021 r. od 10:00 do 12:00”.
 5. W ostatnich dniach odeszła z naszej wspólnoty śp Anna Hanek z ul Komuny Paryskiej. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.05.16

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŚWIĘTO WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej. 28 dzieci przyjmie I Komunię podczas mszy świętej o godz 12.00 i 13.30. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na inwestycje w kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą świątynię. W ostatnich dniach zainstalowaliśmy przy drzwiach wejściowych bezdotykowe kropielnice. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie jednej z nich.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:

W poniedziałek początek Septenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas Nabożeństwa Majowego.

W czwartek wspomnienie św Bernardyna ze Sieny kapłana

W piątek wspomnienie św Jana Nepomucena. Ponieważ będzie to trzeci piątek miesiąca o godz 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i św Rafała Kalinowskiego a msza święta odprawiona zostanie w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.

W sobotę wspomnienie św Rity z Casci

W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed tą uroczystością odbędzie się czuwanie modlitewne w kościele w sobotę. Początek  od 21.00 do północy. Czuwanie zostanie zakończone mszą świętą o północy. Program czuwania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i podany w internecie.

 

 1. Przez cały tydzień po przyjęciu Komunii świętej zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do udziału w majówce i mszy świętej.

 

 1. Za dwa tygodnie w Niedzielę obchodzić będziemy 5 rocznicę konsekracji naszego kościoła. W tym dniu odbędzie się rocznica I Komunii świętej. Msza święta dla uczniów klas IV o godz 13.30.

 

 1. Klub Kultury Kliny informuje, że wznawia działalność kulturalno-edukacyjną od najbliższej soboty 22 maja. W związku z tym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami już 22 maja na spektakl teatralny “Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”. Szczegóły na plakatach i na stronie klubu.

 

 1. W przyszłą Niedzielę kończy się okres wielkanocny. Kto jeszcze nie przystąpił do spowiedzi świętej i nie przyjął w tym okresie Komunii świętej może to jeszcze uczynić do 30 maja.

 

 

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

z

Kraków 2021.05.08

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj druga Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o godz 12.00 sakrament chrztu świętego.  Codziennie odprawiamy Nabożeństwo majowe o godz 18.00. Z uwagi na majówkę dyżur w konfesjonale będzie miał miejsce przed Nabożeństwem majowym od 17.40
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie NMP z Fatimy . Po wieczornej mszy świętej odprawimy Fatimski Różaniec a następnie procesja wokół kościoła. Na procesję przynieśmy świece.
 • W piątek święto św Macieja Apostoła. Ponieważ będzie to drugi piątek miesiąca przed Nabożeństwem majowym odmówimy Różaniec za zmarłych o 17.30, a po mszy święte krótkie spotkanie dla zainteresowanych udziałem w grupie Modlitwy w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących.
 • W sobotę o godz 10.00 spowiedź święta dla uczniów klas III którzy przyjmą I Komunię w Niedzielę.
 • W przyszłą Niedzielę I Komunia święta. Pierwsza grupa przyjmie Komunię świętą na mszy o godz 12.00 a druga podczas mszy świętej o 13.30. Bardzo prosimy wszystkich parafian o udział w Niedzielnej mszy świętej o godz 8.00; 10.00; 11.00 i 18.30. Na mszę świętą o godz 12.00 i 13.30 przychodzą tylko rodzice i krewni dzieci komunijnych.
 1. W związku z I Komunią świętą w naszym kościele odbywać się będą próby w poniedziałek, wtorek i środę o godz 17.00.  
 2. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie Grupy Modlitewnej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej. Zapraszamy chętnych.
 3. W ostatnich dniach zainstalowaliśmy przy drzwiach wejściowych elektroniczne bezdotykowe aspersoria. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie jednej z kropielnic oraz Pani Krystynie Koniuszewskiej za ufundowanie drugiej kropielnicy.  Znak krzyża czyniony wodą święconą ma duże znaczenie duchowe. Korzystajmy z nowoczesnych urządzeń, które dają możliwość bezpiecznego korzystania z sakramentaliów do jakich należy woda święcona.
 4. Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Skawinie prowadzą zapisy dla nowych uczniów. Polecamy tę szkołę, która wychowuje w duchu wartości i miłości do Boga i Ojczyzny.
 5. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Niech pierwsze dni maja przyniosą nam Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. Szczęść Boże wszystkim..

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.05.02

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym z mszą świętą o godz00
 • We wtorek wspomnienie św Floriana
 • W środę wspomnienie św Stanisława Kazimierczyka
 • W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • W piątek wypada I Piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiedź od godz 17.00. Po wieczornej mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na godzinę uwielbienia.
 • W sobotę uroczystość św Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy Sakramentu Chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00.
 1. Codziennie odprawiamy Nabożeństwo majowe o godz 18.00. Z uwagi na majówkę dyżur w konfesjonale będzie miał miejsce przed Nabożeństwem majowym od 17.40

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją w przedsionku kościoła.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Niech pierwsze dni maja przyniosą nam Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. Szczęść Boże wszystkim..

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.04.25

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 

 1. W ostatnią Niedzielę kwietnia polecamy Bogu wraz z całym Kościołem prośby o powołania kapłańskie i zakonne. Z naszej parafii obecnie nie mamy żadnego kleryka w seminarium duchownym.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj święto św Marka Ewangelisty – imieniny obchodzi nasz metropolita ks Arcybiskup Marek Jędraszewski. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 • W czwartek święto św Katarzyny ze Sieny dziewicy patronki Europy i doktora Kościoła
 • W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane tradycyjnie o godz 18.00. Zapraszamy do udziału w kościele, ale z uwagi na pandemię, zachęcamy także do modlitewnej łączności i w rodzinach, za pomocą transmisji internetowej.
 • W sobotę wspomnienie św Józefa Rzemieślnika. Rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św o godz 7.00. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią świętą. Chorych w domu odwiedzamy tylko na specjalne zgłoszenie i zaproszenie rodziny. Miejmy na uwadze trwającą pandemie, ale także dobro duchowe chorych.. Kapłani zawsze na prośbę wiernych odwiedzają chorych, a szczególnie w sytuacjach trudnych i w sytuacji zagrożenia życia. Prosimy zgłaszać telefonicznie albo w zakrystii.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Przypominamy że spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbywają się w grupach w formie online i w terminach właściwych dla poszczególnych grup. Prosimy rodziców aby monitorowali czy ich dziecko uczestniczy w takich spotkaniach.

 

 1. Od 29 kwietnia, od czwartku, rozpoczyna się w Katedrze Wawelskiej Nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Modlitwę nowenny, będziemy też odmawiać w naszym kościele na nabożeństwie majowym.

 

 1. Polecamy wszystkim prasę katolicką, a szczególnie miesięcznik miłujcie się, Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla najmłodszych miesięczniki: Mały Gość Niedzielny, Staś i Promyk Dobra. Niech czytanie wartościowej prasy stanie się zwyczajem w naszych domach.

 

 1. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały, Dobry Pasterz, nam wszystkim błogosławi…Matka Najświętsza i św. Rafał Kalinowski nasz patron, niech wstawiają się za nami u Boga… Życzymy dobrej niedzieli i zdrowia w każdej rodzinie, a nam wszystkim cierpliwości i wytrwałości w pokonywaniu trudności związanych pandemią… Szczęść Boże..

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.04.18

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLINA

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Hasłem 13 Tygodnia Biblijnego są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania Pisma świętego. Przy pulpicie w zachodniej nawie naszego kościoła możemy pobrać kartkę ze wskazaniem tekstu biblijnego proponowanego do lektury.  Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na nowe konfesjonały oraz ławki wokół ścian kościoła. Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Anzelma biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek Uroczystość św Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie św Jerzego męczennika
 • W przyszłą Niedzielę święto św Marka Ewangelisty. Będzie to Niedziela Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Przypominamy że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która skończyła 16 lat, przyjęła sakrament Bierzmowania i żyje zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.
 2. Polecamy wszystkim prasę katolicką, a szczególnie miesięcznik miłujcie się, Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla najmłodszych miesięczniki: Mały Gość Niedzielny, Staś i Promyk Dobra. Niech czytanie wartościowej prasy stanie się zwyczajem w naszych domach.

 

 

 

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.04.11

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Druga Niedziela wielkanocna kończy oktawę świąt wielkanocnych. Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Po każdej mszy świętej odmawiamy zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W Łagiewnikach odpust. Ze względu na epidemię kustosz Sanktuarium prosi o udział w uroczystościach przez transmisje telewizyjne i internetowe. Dzisiaj każdy kto zdecydował się składać oszczędności do skarbonki wielkopostnej może ją złożyć przed naszym ołtarzem i w ten sposób przekazać na rzecz Caritas.

 

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego. Po mszy św adoracja Najświętszego Sakramentu do godz 20.00
 • W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00 a po nim msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę składka inwestycyjna na kościół

 

 1. Przypominamy że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić osoba, która skończyła 16 lat, przyjęła sakrament Bierzmowania i żyje zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.liceum.pijarzy.pl.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.04.04

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was Nadzieją i Miłość, niech pomnoży nasza Wiarę i da tyle siły, byśmy razem pokonali trudności związane z epidemią. Bądźmy zawsze pełni ufności w Boże Miłosierdzie, które w tajemnicy Zmartwychwstania, objawia nam Jezus Chrystus. Wszystkim życzymy zdrowia, radości i pokoju….

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym z dodatkową mszą o 11.00 W naszych kościołach wysłuchamy listu rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutrzejsza składka przeznaczona zostanie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • W oktawie wielkanocny odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie po wieczornej Mszy świętej.
 • W piątek o 18.00 różaniec za zmarłych a po nim Msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W Sanktuarium w Łagiewnikach odpust. W naszym kościele udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy o godz 12.00 W sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o 17.00 w naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy brali czynny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególny sposób dziękujemy chórowi parafialnemu, młodzieży za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego Szafarzom Najświętszego Sakramentu ministrantom i lektorom oraz wszystkim, którzy łączą się z nami poprzez transmisję internetową. .

 

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.28

 

VI NIEDZIELA POSTU NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy świętej poświęcamy palmy. Prosimy aby palmy poświęcone zachować w domu, nie wyrzucać do kosza na śmieci. W celu utylizacji należy je spalić lub przynieść do kościoła i zostawić w przedsionku.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorem o godzinie 20.00 odprawimy Drogę Krzyżową na placu przed kościołem. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie świec lub lampionów. Zgodnie z normami sanitarnymi na palcu przed kościołem może przebywać do 200 osób. Posługujący będą nieśli krzyż i pochodnie wokół kościoła a my przed świątynią będziemy odczytywać rozważania i rzucać rzutnikiem obrazy poszczególnych stacji.
 • Wielki Czwartek liturgia rozpocznie się o 18.30 i zakończy przeniesieniem Najśw Sakramentu do Ciemnicy. Po niej odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O 20.30 zapraszamy na adorację rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Na 21.30 zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Bierzmowania.
 • W Wielki piątek Adoracja Pana Jezusa będzie trwała od 8.00. O 15.00 odprawimy Nabożeństwo w godzinie śmierci Pana Jezusa. Liturgię adoracji Krzyża rozpoczniemy o 18.30. Po niej będziemy przez całą noc trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Prosimy aby przychodzić na wyznaczone godziny dla poszczególnych rejonów parafii.
 • W Wielką Sobotę rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 od Ciemnej Jutrzni. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się przed wejściem do kościoła od 10.00 – 13.00 w trybie ciągłym(co 10 minut). O godz 20.00 odprawimy Liturgię Wigilii Paschalnej z rezurekcyjną procesją.
 • W Wielką Niedzielę msze święte w porządku Niedzielnym. W mszach świętych w Niedzielę będzie mogło wziąć udział 30 wiernych razem z kapłanem. Prosimy wszystkich o wyjątkową ostrożność z uwagi na możliwość zarażenia się. Z uwagi na ograniczenie epidemiczne w kościele mogą w liturgii Triduum

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli Deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz tym, którzy ofiarowali żywność lub pieniądze dla potrzebujących.
 2. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.21

V NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej parafii ks Mirosława Cichonia, który głosi nam Słowo Boże. Na każdej mszy świętej kazanie z nauką ogólną a po wieczornej mszy świętej nauka rekolekcyjna dla małżonków do 10 lat po ślubie. W Poniedziałek wtorek i środę msza święta z nauką rekolekcyjną o 8.00 i 18.00. Jutro o 17.30 spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej a po wieczornej mszy świętej konferencja dla rodziców. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania. W środę na mszy świętej o 8.00 odbędzie się obrzęd sakramentu chorych. Spowiedź codziennie przed mszą rekolekcyjną oraz po zakończeniu rekolekcyjnego spotkania. W środę spowiadamy od 17.00 do 20.00. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać także w wielkim tygodniu Na zakończenie rekolekcji w środę będzie zbierana w kościele taca.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • W środę wspomnienie św Marka i Jerzego. Obchodzimy w tym dniu Narodowy Dzień Życia
 • W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień świętości życia. W tym dniu podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową mszę świętą o 17.00
 • W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą od 9.30
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Planujemy odprawienie Drogi Krzyżowej na placu kościelnym po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Niech dobre słowo zagości w naszych domach. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących.

 

 1. Klub Kultury Kliny wraz z Radą Dzielnicy X zaprasza w najbliższy piątek 26 marca na wielkanocne warsztaty stroikowe on-line, które odbędą się w dwóch grupach: o godz. 17.00 i 19.00. Odbiór materiałów w siedzibie klubu we wtorek i czwartek w godz. 18.00-20.00 lub w piątek od 14.00. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni z soboty na Niedzielę.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.14

IV NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj czwarta Niedziela Postu nazywana Niedzielą radości.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • W środę wspomnienie św Patryka biskupa
 • W piątek Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje as wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  W trzeci poiątek miesiąca modlimy się w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła podczas mszy świętej o godz 18.30. Przed mszą świętą odprawimy Drogę Krzyżową. Również po wieczornej mszy świętej zgromadzimy się na tym Nabożeństwie w naszym kościele.
 • W przyszłą Niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Na wszystkich mszach świętych kazanie rekolekcyjne a po wieczornej mszy świętej nauka stanowa dla małżonków do 10 lat po ślubie.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na inwestycje w naszym kościele. W ostatnim tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym ustaliliśmy, że będziemy budować konfesjonały i ławki wzdłuż ścian kościoła.

 

 1. Polecamy tygodniki katolickie. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 20 marca na spektakl dla dzieci pt. “Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” na godz. 17.00 oraz na koncert  “Musette de Paris” na godz. 19.30. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp Jerzego Wicherka, z ul Krymskiej, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz śp Józefę Lenik z ul Wicherkiewicza, której pogrzeb odbędzie się jutro o 13.40 na Cmentarzu batowickim. Wieczny odpoczynek….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.03.07

III NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj trzecia Niedziela Postu. Zachowujmy środki bezpieczeństwa z uwagi na szerzące się zakażenia koronawirusem. Msze święte niedzielne oraz wieczorne w poniedziałek, środę i piątek transmitujemy na Youtube. W niedzielę dodatkowa msza święta o godz 11.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • Jutro wspomnienie św Jana Bożego
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych zakończone Drogą Krzyżową o 18.00. Msza święta wieczorna w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę rocznica wyboru papieża Franciszka w 2013 roku. Obecnie Ojciec święty odwiedza Irak niosąc przesłanie pokoju i umacniając prześladowanych chrześcijan w tym kraju
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do nas z prośbą o wsparcie potrzebujących rodzin żywnością. W przedsionku będziemy do kosza zbierać długoterminową żywność dla potrzebujących. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotował jak co roku Baranki wielkanocne z cukru. Znajdują się w przedsionku naszego kościoła.

 

 1. We wtorek spotkanie grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godz 20.00

 

 1. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszym kościele za dwa tygodnie od Niedzieli 21 marca. Poprowadzi je ks Mirosław Cichoń.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.28

II NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy w ubiegłą Niedzielę zbierali ofiary na wsparcie żłóbka integracyjnego w Tacnie w Peru. Wolontariusze zebrali 3427zł i 100 euro. Dziękujemy także za wspieranie różnych inicjatyw charytatywnych. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazał 400 tys zł na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Dziękujemy za wspieranie naszego kościoła. Dzięki ofiarności parafian spłaciliśmy nasze organy, których koszt wyniósł ponad 200 tys zł. Obecnie przygotowujemy się do dalszych prac upiększających naszą świątynię.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi ks dr hab. Jan Klimek – rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu w Kobierzynie. Podczas nabożeństwa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 • Jutro Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza święta wieczorna do Ducha Świętego.
 • W czwartek święto św Kazimierza Królewicza
 • W Pierwszy Piątek miesiąca marca zachęcamy wszystkich do praktyki spowiedzi świętej i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie przed mszą świętą a w piątek po południu od 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca rano o 7.00 msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Z powodu pandemii bardzo prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu chorego.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godz 8.00. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tę wspólnotę modlitwy.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotował skarbonki na wielkopostną jałmużnę. Skarbonki przeznaczone są dla wszystkich. Możemy zabrać taką skarbonkę do domu i odkładając pieniądze wspierać potrzebujących w naszym otoczeniu.

 

 1. W sobotę o 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.21

I NIEDZIELA POSTU

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej jest możliwość nabycia materiałów misyjnychoraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Wsparcie na Starcie, gdzie celem jest pomoc w wykończeniu i wyposażeniu żłobka integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Tacnie w  
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.45. Kazania pasyjne głosi ks dr hab. Jan Klimek – rektor kościoła MB Częstochowskiej w Szpitalu w Kobierzynie
 • Jutro święto katedry św Piotra
 • We wtorek wspomnienie św Polikarpa biskupa i męczennika
 • W piątek Droga Krzyżowa o 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Ponadto książka wszystko o Dekalogu i o sakramencie Pokuty. Koszt każdej książki 6zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za wsparcie potrzebujących poprzez składkę zbieraną w Środę popielcową. Zebrano 3525zł

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w przyszłą niedzielę 28 lutego na spektakl dla dzieci pt. “Trąba słonia Salomona”. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.14

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto św Cyryla i Metodego patronów Europy oraz dzień św Walentego. Na mszy św o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte w naszym kościele odprawiamy w tym dniu o 7.00; 17.00; 18.30 i 20.00. Na każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje nas wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych od 18-tego do 60-tego roku życia post ilościowy.
 • W piątek odprawiamy w Wielkim Poście Drogę Krzyżową. O 18.00 dla dzieci a po wieczornej mszy świętej dla młodzieży i dorosłych
 • W przyszłą Niedzielę odprawimy Gorzkie Żale o 17.45. Tacę będziemy zbierać na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy modlitwę przed Środą popielcową w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od 15.00 i potrwa do wieczornej mszy świętej. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po wieczornej mszy świętej do godz 20.00.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł. Dzisiaj zabierzmy także najnowszy numer parafialnego Biuletynu na czas Wielkiego Postu

 

 1. “W najbliższą niedzielę, tj. 21 lutego będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnychoraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Wsparcie na Starcie, gdzie celem jest pomoc w wykończeniu i wyposażeniu żłobka integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Tacnie w  

 

 1. W ostatnich dniach odszedł z naszej parafii +Stefan Żywczak z ul Zaporoskiej. Jego pogrzeb odbył się w Krzeszowie. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.02.07

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Scholastyki dziewicy
 • W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Będziemy się modlić za tych co chorują i tych którzy im spieszą z pomocą
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Zapraszamy na godzinę 17.30 do modlitwy wypominkowej i różańcowej. O 18.30 msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00.
 • W przyszłą Niedzielę na mszy świętej o 12.00 będziemy udzielali uroczystego sakramentu chrztu świętego. Zgodnie z tradycją liturgiczną w przyszłą Niedzielę rozpoczniemy 40 godzinne Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Niedzielę o 15.00 i potrwa do wieczornej mszy świętej.

 

 1. Od dzisiaj wszystkie msze święte w tygodniu odprawiamy o 7.00 i 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VII i VIII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.31

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dni dzisiejszym wspominamy św Jana Bosko kapłana i wychowawcę młodzieży założyciela Salezjanów. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli poszkodowanych przez trzęsienie ziemi Chorwatów. Zebraliśmy do skarbony 2232zł. Ofiarę tę przekazaliśmy za pośrednictwem Caritas dla poszkodowanych.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu zachęcamy wszystkich do udziału we mszy świętej. Dodatkowo odprawimy mszę świętą o 7.00 17.00 i 18.30. Na każdej mszy świętej zbierać będziemy składkę, którą przekażemy na wsparcie klasztorów klauzurowych, ponieważ w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
 • W piątek I Piątek miesiąca. Spowiadamy rano i po południu od 17.00. Wszystkich zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków. Po Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza nas na godzinę Uwielbienia Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę rano msza święta a po niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Zachęcamy do udziału wszystkich, którym drogie są Objawienia Fatimskie oraz Rodziny spodziewające się dziecka. Od 9.30 kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą. Z powodu pandemii prosimy bardzo o indywidualne zgłoszenie chorych. W tym dniu odbędą się święcenia bpa Roberta w Sanktuarium Jana Pawła II o godz 10.00.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy świętej o godzinie 8.00

 

 1. W związku ze świętem Ofiarowania Pańskiego zachęcamy do nabycia gromnicy. Można gromnicę zakupić w Zakrystii. Ofiarowanie Pańskie kończy w naszym kraju okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Od dzisiaj wszystkie msze święte w tygodniu odprawiamy o 7.00 i 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VII i VIII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapisywali się drogę elektroniczną poprzez email lub w zakrystii.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego Promyk Dobra i inne. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.24

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Kościół pragnie zwrócić naszą uwagę na dar Słowa Bożego, który jest bezcenną pomocą na drodze zbawienia człowieka. Często bierzmy do ręki Boże Słowo i zachowujmy je w naszych sercach. Dzisiaj Dzień Solidarności z Chorwacją. Do skarbony wrzucamy datki na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w tym kraju.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj wspominamy św Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
 • Jutro święto Nawrócenia świętego Pawła
 • We wtorek wspomnienie św biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jednocześnie będzie to XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim
 • W czwartek wspomnienie św Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu przypada 4 rocznica ingresu abpa Marka Jędraszewskiego.
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Jana Bosko

 

 1. Papież Franciszek powołał nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji. Jest nim ks Robert Chrząszcz kapłan naszej diecezji który w ostatnich latach pracował w Brazylii w Rio de Janeiro. Święcenia bpa Roberta odbędą się 6 lutego w katedrze wawelskiej.

 

 1. W styczniu nie odprawiamy mszy świętej we wtorki i czwartki o 18.30. W Niedzielę podczas pandemii odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz 11.00. Przypominamy rodzicom, że spotkania przed Bierzmowaniem odbywają się poprzez internet w terminach które wybrali sobie uczniowie klas VI i VII.

 

 1. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu odbywać się będzie w naszej parafii przygotowanie do Bierzmowania dla osób od 20 roku życia w górę. Spotkania odbywać się będą w soboty o 19.30 do 21.00. Bardzo prosimy aby chętni zapiswali się drogę elektroniczną poprzez email.

 

 1. Korzystajmy z prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik Staś dla dzieci oraz Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy praktyczną podstawkę pod smartfon. Na półkach z gazetami znajdziemy także książkę: „Wszystko o św Józefie”, która jest dobrą lekturą na Rok poświęcony św Józefowi. Koszt książki 6zł.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł do Pana z naszej parafii śp. Igor Kuzyk z ul Zbaraskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz 12.00. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.17

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na organy naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Dzisiaj wspominamy św Antoniego Opata a w Kościele w Polsce przeżywamy 24 Dzień Judaizmu.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Józefa Sebastiana Pelczara biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Agnieszki dziewicy i męczennicy
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, których przedstawiciele uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej w intencji parafian jako kolędowej. Składamy także Bóg zapłać wszystkim, którzy z tej okazji złożyli kolędową ofiarę lub przesłali ją na parafialne konto. Ponieważ w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda zachęcamy wszystkich do zabrania kolędowego obrazka z ikoną Matki Bożej przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej ważnej intencji. W najbliższy wtorek ks Henryk obchodzi swoje imieniny. Składamy mu serdeczne życzenia i ogarniamy naszą modlitwą.

 

 1. Ks proboszcz z serca dziękuje wszystkim za modlitwę życzliwość i pomoc okazywaną mu podczas choroby i pobytu w szpitalu.

 

 1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. W naszym kościele ofiary będziemy zbierać do skarbony

 

 1. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

 

  

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.10

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszym kraju ze względu na szczególną oprawę świat Bożego Narodzenia, kolędy śpiewać będziemy do drugiego lutego. W drugą Niedzielę miesiąca udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Hilarego biskupa
 • W piątek odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z litanią do św Rafała o godz 18.00. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na rzecz naszego kościoła. Ciągle zbieramy na organy. W grudniu na ten cel zebraliśmy 14 tys zł. Do zebrania pozostało 12 tys zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przez lekturę dobrej prasy pogłębiamy naszą wiedzę religijną.

 

 1. Ze względu na rygory sanitarne nie odwiedzamy rodzin z wizytą duszpasterską. Zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy w kościele. Odprawiamy mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. I tak jutro na godzinę 18.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ul Mieczykowej. W środę 13 stycznia na godz 18.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z ul Anny Szwed Śniadowskiej. Na piątek 15 stycznia zapraszamy  na 18.00 przedstawicieli rodzin z ul Krymskiej i Zaporoskiej. W sobotę 16 stycznia na 18.30 prosimy rodziny z ul Albina Małysiaka. Podczas mszy świętej po wspólnej modlitwie otrzymamy pamiątkowy obrazek kolędowy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie w ubiegłym tygodniu. Serdeczne Bóg Zapłać składamy wszystkim, którzy z tej okazji złożyli ofiarę kolędową.  

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.01.03

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca z tej racji po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Porządek nabożeństw w styczniu:
 • Od 7 do 31 stycznia nie będzie w naszym kościele Mszy św. wieczornej we wtorki i czwartki.
 • Inne nabożeństwa i Msze św. będą odprawiane jak dotychczas.
 1. Od stycznia następuje zmiana funkcjonowania kancelarii parafialnej nie będzie czynna w piątki w zamian będzie w soboty.
 • Poniedziałek od 19.00 do 19.30
 • Środy od 19.15 do 20.00
 • Soboty od 8.15 do 9.00
 1. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.30. dodatkowo o 11.00. W tym dniu poświęcenie wody i kadzidła. Po Mszy św. ministranci rozprowadzają za dowolną ofiarę kolędową.
 2. W piątek o godz. 17.30 modlitwy za zmarłych, dusze w czyśćcu cierpiące o 18.00 różaniec i Msza św. o 18.30.
 3. W sobotę o 17.00 pouczenie dla rodziców przed chrztami.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego o godz. 12.00 na Mszy św. udzielamy chrztu św. (o 11.00 dodatkowa Msza św.)
 5. Zgodnie o ograniczeniami sanitarnymi tegoroczna kolęda nie będzie w tradycyjnej formie. Nie pójdziemy do domów, aby spotkać się z rodziną, błogosławić i modlić się. Od 4 stycznia będzie w naszym kościele odprawiana Msza św. w intencji parafian z wyznaczonego rejonu parafii. Na te Msze św. zapraszamy jednego przedstawiciela z rodziny. Podczas Mszy św. będziemy się wspólnie modlić o błog. Boże dla rodzin, rozdamy pamiątkowe obrazki kolędowe. Będzie także możliwość złożenia ofiary kolędowej. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.30 przedstawicieli rodzin według następującego porządku:
 • 4 stycznia – Działowskiego, Spacerowa, Babińskiego, Sidzińska, Orleańska, Braci Kiemliczów, Pawła z Krosna i Drozdowskich, Komuny Paryskiej.
 • 5 stycznia – Polarna, Arktyczna, Centkiewiczów, Galaktyczna, Czeppe, Geremka i Wicherkiewicza.
 • 8 stycznia – Korpala i Pod Dębami, Dęboroga, Kamieniecka, Zbaraska, Butrymów, Laudańska, Anusi, Billewiczów i Pod Strugą, Babinicza, Ketlinga i Soroki.
 • 9 stycznia – Bartla.
 • 11 stycznia – Mieczykowa.
 • 13 stycznia – Anny Szwed Śniadowskiej.
 • 15 stycznia – Krymska i Zaporoska.
 • 16 stycznia – Biskupa Albina Małysiaka.

 

 

 

Kraków 2020.12.27

 

Ogłoszenia Parafialne 27 grudnia 2020 Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. odnawiamy małżeńskie przyrzeczenia.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 • W czwartek ostatni dzień roku 2020.

Wspominamy św. Sylwestra papieża o godz. 18.00 odprawimy uroczyste Nieszpory z Suplikacjami i dziękczynnym Te Deum a po nich Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

 • W piątek Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2021.

Msze św. w porządku niedzielnym, 8.00, 10.00, 11,00, 12.00 i 18.30. Pamiętajmy że jest to święto obowiązkowe. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św.

 • W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy św. odmówimy różaniec i Nowennę do Niepokalanego Serca NMP. Ze względu na pandemie wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
 • Bóg zapłać za dekorowanie ubieranie choinek, szopki i sprzątanie kościoła Panu Kościelnemu, Oazie młodzieżowej, Młodzieży przygotowującej się do bierzmowanej i Ludziom dobrej woli.

Kraków 2020.12.20

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Adwentu. Z racji III niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na inwestycję w naszym kościele jaką są organy. Pozostało do zebrania 26 tys zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty odprawimy w czwartek o godz 8.00
 • W Boże Narodzenie odprawimy dwie pasterki. Pierwszą o 22.30 a drugą o północy. W ten sposób chcemy umożliwić jak największej ilości parafian udział w tej mszy świętej. Msze święte w ciągu dnia odbywać się będą o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.30. Składkę z pasterki przeznaczamy na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę świętej Rodziny. Na każdej mszy świętej odnawiać będziemy przyrzeczenia małżeńskie z małżonkami obecnymi na mszy świętej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na okres świąteczny każdy tygodnik przygotował wiele informacji o Bożym Narodzeniu.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli potrzebujących i ofiarowali żywność. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie tej akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł

 

 1. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie roznoszą opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Oaza rozprowadza za dobrowolną ofiarą sianko na stół wigilijny. Do wystroju naszego kościoła potrzebujemy choinki. Jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę prosimy o pomoc.

 

 1. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszym kościele odbywać się będzie w poniedziałek, wtorek i środę od 18.00 – 20.00. Niezależnie spowiadamy także codziennie pół godziny przed mszą świętą.

 

 1. We wtorek będziemy dekorować kościół na święta a w środę po wieczornej mszy świętej będziemy kościół sprzątać. Serdecznie prosimy o pomoc ludzi dobrej woli.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.12.13

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete. Różowy kolor szat wyraża radość z bliskości świąt Bożego Narodzenia.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj wspomnienie św Łucji dziewicy
 • Jutro wspomnienie św Jana od Krzyża
 • W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę organów naszego kościoła. Do spłaty pozostało 26 tys zł.

 

 1. Kupujmy prasę katolicką aby poszerzać nasza wiedzę religijną. Przynosząc do domu tygodnik katolicki dajemy okazję naszym domownikom do religijnej formacji. Szczególnie dzieciom kupmy Małego Gościa lub Stasia czy też Promyk Dobra..

 

 1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. W najbliższą środę Parafialny Zespół Caritas będzie rozdzielał zebraną żywność. Do tej pory zebraliśmy 120 kg żywności. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12

 

 1. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie będą roznosili opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Oaza rozprowadza za dobrowolną ofiarą sianko na stół wigilijny. Do wystroju naszego kościoła potrzebujemy choinki. Jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę prosimy o pomoc.

 

 1. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszym kościele odbywa się codziennie pół godziny przed mszą świętą a w przyszłym tygodniu będzie można wyspowiadać się przez pierwsze trzy dni wieczorem prze i po mszy świętej

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.12.06

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Czas Adwentu jest dla wierzących czasem szczególnego przygotowania duchowego i pogłębiania relacji z Bogiem. Uczyńmy wszystko co w naszej mocy aby nasza modlitwa i lektura Biblii stały się codzienną praktyką. Dzisiaj po mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy wszystkim gromadzącym się na porannej mszy świętej adwentowej zwanej roratami.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
 • We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to święto obowiązujące to zapraszamy do udziału we mszy świętej w tym dniu. Wszystkich dla których ważna jest NMP zapraszamy aby o godz 21.00 w swoich domach zapalili świecę i odmówili dziesiątek różańca w intencji całego Kościoła. Taką modlitwę odprawimy także w naszym kościele o godz. 21.00
 • W piątek dzień modlitwy za zmarłych parafian. Powstaje w naszej parafii nowa inicjatywa duszpasterska – grupa modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, która rozpocznie się o 17.30 w naszym kościele. Następnie odmówimy o 18.00 różaniec za zmarłych a potem msza święta w intencji zmarłych parafian. Informację o tej modlitwie znajdziemy w parafialnym Biuletynie
 • W sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe
 • W przyszłą Niedzielę wypadnie już trzecia Niedziela Adwentu. Zwykle w tym czasie odbywały się rekolekcje adwentowe. Prosimy wszystkich parafian aby skorzystać z licznych propozycji rekolekcji internetowych.
 1. Kupujmy prasę katolicką aby poszerzać nasza wiedzę religijną. Przynosząc do domu tygodnik katolicki dajemy okazję naszym domownikom do religijnej formacji. Szczególnie dzieciom kupmy Małego Gościa lub Stasia czy też Promyk Dobra..

 

 1. Dzisiaj wypada wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Z tej okazji naśladujemy dobroć św Mikołaja i obdarzamy się prezentami. Święty Mikołaj zostawił coś dla dzieci i dlatego po mszy świętej zapraszamy dzieci pod wejście do zakrystii w celu odebrania małego prezentu jaki święty dla nich zostawił.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12
 2. W tym roku pan kościelny wraz z panem organistą nie będą roznosili opłatków po naszych domach. Pobłogosławione opłatki prosimy odebrać od nich po każdej mszy świętej w zakrystii a w Niedzielę przy wyjściu z kościoła.
 3. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii śp Wiesława Sany z ul Korpala. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o 12.00 na Cmentarzu przy ul Zawiłej. Wieczny odpoczynek….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.29

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania na Przyjście Pana. Jezus przyszedł do nas rodząc się w Betlejem 2020 lat temu i przyjdzie podczas Paruzji na końcu czasów. Przychodzi jedna codziennie w swoim Słowie, w drugim człowieku i Eucharystii. Podczas porannej mszy świętej roratniej będziemy rozważać tematykę Eucharystii. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na 6.15. Prosimy aby dzieci przychodziły z rodzicami. Dzieciom będziemy tradycyjnie dawać obrazki i plansze.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Andrzeja Apostoła
 • We wtorek msza święta wieczorna wotywna do Ducha Świętego
 • W czwartek wspomnienie św Franciszka Ksawerego
 • W piątek wspomnienie świętej Barbary dziewicy. Ponieważ będzie to Pierwszy Piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi świętej. Spowiadać będziemy od 17.00. Rano spowiadamy 20 minut przed roratami
 • W Pierwszą Sobotę po porannej mszy świętej odmówimy różaniec i Nowennę do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych. Prosimy aby każdą wizytę potwierdzić gdyż nie możemy bez zaproszenia odwiedzać chorych z Komunią świętą.
 • W przyszłą niedzielę II Niedziela Adwentu a zarazem wspomnienie św Mikołaja Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

 

 1. Dziękujemy naszym parafianom za pomoc i zorganizowanie wystawy Jan Paweł II w obronie dziecka poczętego. Niech ta wystawa przypomni nam, że dla osoby wierzącej nie istnieje możliwość odebrania życia dziecku poczętemu, a obrona życia jest naszym podstawowym obowiązkiem.

 

 1. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W przedsionku kościoła znajduje się kosz przeznaczony na żywność długoterminową. Przyjdźmy z pomocą potrzebującym. W tym roku niemożliwa jest zbiórka żywności którą PZC przeprowadzał w sklepach na terenie naszego Osiedla.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele jest dodatkowa msza święta o godz 11.00. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.22

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Obchodzimy ostatnią Niedzielę roku kościelnego Poświęcona jest ona osobie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Katarzyny Aleksandryjskiej.
 • W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu.

 

 1. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się do na o nabywanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Świeca mała kosztuje 6zł a duża 12.

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele jest dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.15

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W przedostatnią Niedzielę roku kościelnego obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową. Ze względu na pandemię ma ona skromny charakter. Msze święte transmitujemy na kanale YouTube o 10.00 i 12.00. Mszy świętej o 12.00 będzie przewodniczył ks kanonik Andrzej Kot, proboszcz parafii św Grzegorza w Krakowie Ruszczy.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej
 • W środę wspomnienie św Karoliny Kózkówny
 • W piątek liturgiczne wspomnienie św Rafała Kalinowskiego. W tym dniu nawiedzając kościół możemy otrzymać łaskę odpustu zupełnego.
 • W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z pandemią informujemy, że w naszym kościele będzie dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W piątek zmarła nasza parafianka +Ewa Kwiatkowska. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek na Cmentarzu w Grębałowie. Wieczny odpoczynek…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.08

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Naszą tacą wesprzemy kościoły w Sudanie Południowym. O godz 18.00 ostatnie Nabożeństwo Różańca do granic Nieba. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tej modlitwie.  
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Rocznica Poświęcenia Bazyli Laterańskiej zwanej głową wszystkich kościołów świata.
 • We wtorek wspomnienie św Leona Wielkiego papieża
 • W środę Narodowe święto Niepodległości i wspomnienie św Marcina z Tours biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Jozafata biskupa i męczennika
 • W piątek wspomnienie pierwszych męczenników Polski
 • W przyszłą Niedzielę przypada dzień śmierci naszego patrona św Rafała Kalinowskiego. W tym dniu będziemy obchodzili zewnętrzną uroczystość odpustową. Mszę świętą o godz 12.00 odprawi ks Andrzej Kot proboszcz parafii św Grzegorza w Krakowie

 

 1. Codziennie aż do końca listopada modlimy się za zmarłych przed wieczorną mszą świętą. Odczytujemy wypominki listopadowe i odmawiamy dziesiątek różańca.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele będzie dodatkowa msza święta o godz 11.00. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 40 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Spotkania dla uczniów klas VII i VIII przygotowujące do Bierzmowania odbywać się będą w formie zdalnej. Uczniowie, którzy nie podali nr telefonu komórkowego proszeni są o uzupełnienie tego braku, gdyż informacja i link do spotkania otrzymają na sma. Zdalnie też odbywać się będą zbiórki dla ministrantów i lektorów.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Maria Łączka z ul Wicherkiewicza. Jej pogrzeb odbędzie się jutro na Cmentarzu przy ul Zawiłej o godz 14.00. Wieczny odpoczynek…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.11.01

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Wraz z całym Kościołem oddajemy dzisiaj cześć Bogu za wszystkich naszych braci i siostry, którzy osiągnęli już wieczne zbawienie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Dzień Zaduszny. Modlimy się za zmarłych. Wieczorem o 18.00 odprawimy w kościele nabożeństwo różańcowe za zmarłych, których imiona wypisujemy na kartkach wypominkowych.
 • We wtorek msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • W środę wspomnienie świętych Karola Boromeusza
 • W piątek przeżywać będziemy I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz 17.00.
 • W sobotę rano odprawiamy mszę świętą i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią i Spowiedzią świętą. Ze względu na pandemię prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu chorego.
 • W przyszłą Niedzielę wypada II Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego.

 

 1. Codziennie aż do 8 listopada odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe o godz  00 w intencji zmarłych z naszych rodzin. Po 8 listopada za zmarłych będziemy się modlić przed wieczorną mszą świętą.

 

 1. Stolica Apostolska z uwagi na ograniczenia sanitarne przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnych dni listopada.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele msze święte odbywają się normalnie. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 80 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Zofia Wilk z ul Szwed Śniadowskiej. Wieczny odpoczynek…..

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.25

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Ostatnia Niedziela października jest dniem w którym wiele parafii obchodzi pamiątkę poświęcenia świątyni. Nasza parafia obchodzi tę uroczystość w ostatnią Niedzielę maja.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie świętych Apostołów św. Szymona i Judy Tadeusza
 • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich świętych.

 

 1. Do 8 listopada odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe o godz  00. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła odmawiajmy różaniec w domu w gronie rodziny. Sakrament pokuty sprawujemy codziennie na pół godziny przed mszą poranną i od godz 17.30 przed Różańcem.

 

 1. W związku z epidemią informujemy, że w naszym kościele msze święte odbywają się normalnie. Jednorazowo w kościele może znajdować się do 80 osób. Prosimy wszystkich o bezpieczne zachowanie się, noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

 1. Jeśli znamy osoby starsze, które nie powinny wychodzić z domu starajmy się im pomóc osobiście lub zgłośmy to do parafii abyśmy w ten sposób mogli pomóc osobom poprzez wolontariuszy.

 

 1. Nasza parafia przystąpiła do akcji Różaniec do granic Nieba. Jest to modlitwa za zmarłych. Od pierwszego do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec o godz 18.00 za zmarłych.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych odczytujemy w każdą Niedzielę przed mszą świętą o godz 8.00 i 10.00. Na wypominki roczne powinno się złożyć ofiarę za każdą wypominaną osobę jak na mszę świętą. Za zmarłych odprawiamy mszę świętą w drugi piątek każdego miesiąca. Wypominki listopadowe odczytujemy w listopadzie przed wieczorną mszą świętą. Wypisy zmarłych napisane czytelnie wrzucamy do skarbony.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.18

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Szczególnym tematem misyjnej modlitwy są misje wśród Masajów w Afryce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą Niedzielę wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zebraliśmy ponad 1800 zł. Ofiarę przekazaliśmy na konto Fundacji. W związku z pandemią Metropolita Krakowski wydał dyspensę od udziału w niedzielnej mszy świętej.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł ks Jerzego Popiełuszki
 • We wtorek uroczystość św. Jana Kantego
 • W piątek wspomnienie św Józefa Bilczewskiego biskupa
 • W czwartek wspomnienie św Jana Pawła II

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. W dniu 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie stanowisko w sprawie zgodności z Konstytucją możliwości przerwania ciąży po stwierdzeniu poważnej choroby lub wady genetycznej płodu. Będziemy się modlić po różańcu do 22 października aby decyzja Trybunału Konstytucyjnego położyła kres odbieraniu życia dzieciom chorym.

 

 1. 22 października wypada wspomnienie św Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium przysłał do naszej parafii bilety wstępu na uroczystą celebrację oraz do wizyty w muzeum i wejścia na wieżę widokową. Karty wstępu są darmowe i można je zabrać z zakrystii.

 

 1. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej po wieczornej mszy świętej.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 24 października na “Bajkową sobotę w Klubie Kliny”. W programie spektakl teatralny dla dzieci oraz ciekawe warsztaty artystyczne. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp Andrzeja Juszczyka z ul Krymskiej. Wieczne odpoczywanie…

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.10.11

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W drugą niedzielę października obchodzimy Dzień Papieski. Do skarbony zbieramy ofiary na rzecz Żywego Pomnika Jana Pawła II jakim są stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim darczyńcom.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie bł Jana Beyzyma kapłana misjonarza
 • We wtorek wspomnienie bł Honorata Koźmińskiego kapłana
 • W środę wspomnienie św Małgorzaty Marii Alacoque
 • W czwartek wspomnienie św Teresy dziewicy i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie św Jadwigi Śląskiej a zarazem rocznica wyboru ks kardynała Karola Wojtyły na urząd papieża
 • W sobotę wspomnienie św Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na nasze organy.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. We wtorek 13 października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 odprawimy Różaniec a po mszy świętej procesję maryjną wokół naszego kościoła.

 

 1. W dniu 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie stanowisko w sprawie zgodności z Konstytucją możliwości przerwania ciąży po stwierdzeniu poważnej choroby lub wady genetycznej płodu. Będziemy się modlić od wtorku do 22 października aby decyzja Trybunału Konstytucyjnego położyła kres odbieraniu życia dzieciom chorym.

 

 1. 22 października wypada wspomnienie św Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium przysłał do naszej parafii bilety wstępu na uroczystą celebrację oraz do wizyty w muzeum i wejścia na wieżę widokową. Karty wstępu są darmowe i można je zabrać z zakrystii.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek o 17.00

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2020.10.04

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę października wspominamy św Franciszka z Asyżu gdyż dzisiaj wypada dzień jego liturgicznego wspomnienia a zarazem rocznica śmierci. Po mszy świętej o godz 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu październiku zbieramy chętnych do udziału w Róży Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Faustyny Kowalskiej dziewicy
 • W środę wspomnienie NMP Różańcowej
 • W piątek wspomnienie świętego Wincentego Kadłubka biskupa. Wieczorną mszę odprawiamy za zmarłych parafian
 • W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili po raz dwudziesty Dzień Papieski. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendium naukowe dla dwóch tysięcy zdolnych uczniów pochodzących z niezamożnych rodzin wiejskich. Jest to żywy pomnik naszego papieża. Ofiary ze względu na zagrożenie epidemiczne zbierać będziemy do skarbony.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku codziennie o 18.00 odmawiamy Różaniec. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego. Sakrament Pokuty sprawowany jest w tym czasie na pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym czyli od 17.30

 

 1. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym artykuł o życiu nowego kandydata na ołtarze, którym jest Carlo Acutis i wywiad z jego matką. Także w Gościu artykuł o świętym Franciszku z Asyżu, który żył w głębokim kryzysie Kościoła. Zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na październik. W Niedzieli artykuły o wartości Stworzenia i o ochronie przyrody. Także o nowych propozycjach rządu o gospodarowaniu śmieciami.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania. Dopilnujmy aby uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w tej formacji. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w piątek o 19.00 a dla kandydatów na ministrantów w piątek o 16.30. Spotkania dla lektorów odbywają się w piątki po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.27

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W ostatnią Niedzielę września zbieramy ofiary na rzecz uchodźców poszkodowanych przez pożar na wyspie Lesbos. Ofiary składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj o godz 13.00 I Komunia święta dla ostatniej grupy dzieci z obecnych klas czwartych. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza. Dzieci zapraszamy przez cały tydzień na mszę świętą w ramach białego tygodnia.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Wacława patrona katedry wawelskiej
 • We wtorek święto świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
 • W środę wspomnienie św Hieronima kapłana i doktora Kościoła
 • W czwartek wspomnienie św Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • W sobotę rano msza święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do udziału w tej mszy świętej gdyż ona jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej z Fatimy

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkich do udziału we mszy świętej wynagradzającej i wcześniejszej spowiedzi. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w październiku pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym. W Pierwszy Piątek spowiadamy rano i po południu od 17.00 Po wieczornej mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Ze względu na pandemię prosimy o wcześniejsze potwierdzenie wizyty. Kapłan przyjdzie tam gdzie zostanie zaproszony. W sobotę o godz 16.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej. W Niedzielę 4 X na mszy świętej o godz 12.00 zostaną poświęcone i rozdane różańce.

 

 1. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec odmawiamy codziennie o godz 18.00. Udział w Nabożeństwie lub odmówienie całej części różańca w domu związane jest łaską odpustu zupełnego.

 

 1. Czytajmy prasę religijną. Kto czyta prasę katolicką ten się rozwija religijnie.

 

 1. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.

 

 1. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tym tygodniu w spotkaniach przed Bierzmowaniem. Następne odbędą się za dwa tygodnie w wybranych dniach.

 

 1. Spotkania oazy odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy dzieci po szóstej klasie SP.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.20

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na spłacenie naszych organów, które rok temu zamontowaliśmy w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, którzy składając ofiarę wspierają dzieło powstawania i upiększania naszego kościoła. Jeśli ktoś chce złożyć imienną ofiarę może to zrobić przez przelew na konto bankowe lub bezpośrednio można włożyć ofiarę do podpisanej koperty i wrzucić na tacę lub do skarbony.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 • W środę wspomnienie św O. Pio z Pietrelciny
 • W piątek wspomnienie bł Władysława z Gielniowa
 • W przyszłą Niedzielę ostatnia grupa dzieci przyjmie I Komunię świętą podczas mszy świętej o godz 13.00
 1. W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci przyjmujących I Komunię oraz dla ich krewnych w kościele o godz 10.00
 2. Czytajmy prasę religijną. Mamy nowe tytuły skierowane przede wszystkim do dzieci. Pierwszym jest Promyczek Dobra a drugim miesięcznik Staś dla najmłodszych dzieci. Na półkach znajdziemy Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne tygodniki katolickie dla dorosłych. Kto czyta prasę katolicką ten się rozwija religijnie.
 3. Przypominamy wszystkim rodzicom o obowiązku uczestniczenia ich dzieci w katechezie szkolnej. Wypisanie się z religii jest rezygnacją z formacji religijnej a co za tym idzie zamyka drogę do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i uniemożliwia pełnienie innych funkcji kościelnych takich jak godność matki czy ojca chrzestnego. Prosimy także wszystkich rodziców aby ich dzieci przyjmowały sakramenty święte I Komunię czy Bierzmowanie w swoich parafiach.
 4. Rozpoczynają się przygotowania do Bierzmowania dla dzieci z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Każdy z uczniów zapisuje się do 20 osobowej grupy. Można się jeszcze zapisać do grupy środowej na godz 17.00 i grupy czwartkowej na godz 19.00. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania.
 5. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątki o 16.30. Spotkania dla lektorów w piątki o 19.00
 6. W związku z tragedią pożaru na wyspie Lesbos wielu uchodźców straciło możliwość godnego przetrwania w ośrodku dla uchodźców. Caritas Polska spieszy z pomocą wszystkim poszkodowanym. W przyszłą Niedzielę będziemy na ten cel zbierać ofiary do skarbony, które przekażemy poprzez Caritas poszkodowanym.

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.13

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj trzynastego dnia miesiąca odprawiamy Nabożeństwo Fatimskie. Po wieczornej mszy świętej odmówimy Różaniec Fatimski a następnie procesja maryjna wokół kościoła. Przynieśmy świece na procesję. W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto Podwyższenia Krzyża świętego
 • We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 • W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • W piątek święto św Stanisława Kostki patrona Polski. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów. Na mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i błogosławieństwo w posłudze Słowa dla nowych lektorów.

 

 1. W sobotę spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Młodzież ma się zapisać do mniejszych grup, w których odbywać się będzie dalsza formacja. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

 1. Czytajmy prasę religijną, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięczni ka Miłujcie się i innych.

 

 1. W sobotę 19 września po wieczornej mszy świętej ok 19.15 odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii świetej w roku 2021, celem omówienia przygotowań.

 

 1. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 17.00

 

 1. We wtorek spotkanie Grupy Modlitewnej po wieczornej mszy świętej. Przestrzegajmy w okresie epidemii rozporządzeń sanitarnych.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.09.06

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę września prosimy Boga o łaski i błogosławieństwo w przeżywaniu nowego roku szkolnego. Dziś po mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • We wtorek święto Narodzenia NMP
 • W środę wspomnienie bł Anieli Salawy
 • W piątek msza święta wieczorna za zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego podczas mszy świętej o godz 12.00. W związku z tym w sobotę odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele

 

 1. W przyszłą Niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 początek Drogi Krzyżowej a o 11.30 msza święta. Prosimy wszystkich chętnych o udanie się własnymi środkami transportu na tę Pielgrzymkę.

 

 1. Czytajmy prasę religijną, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięczni ka Miłujcie się i innych. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na wrzesień.

 

 1. Zapraszamy na spotkania wszystkich ministrantów. Zbiórka odbędzie się w piątek o 17.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 17.00 Informujemy także że rozpoczynają się przygotowania ostatniej grupy dzieci do przyjęcia I Komunii świętej. Spotkania będą odbywać się we wtorki o 19.00. Komunia święta odbędzie się w Niedzielę 27 września o godz 14.00

 

 1. Przestrzegajmy w okresie epidemii rozporządzeń sanitarnych.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę na Dzień Otwarty. W programie spektakl teatralny i ciekawe warsztaty dla dzieci, a wieczorem koncert pt. “Wieczór z Gwiazdą” na którym wystąpią Bożena Zawiślak-Dolny i Renata Żełobowska-Orzechowska. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W minionych dniach odszedł z naszej parafii śp Franciszek Łabuz z ul Komuny Paryskiej 3. Wieczny odpoczynek….

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.08.16

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj trzecia Niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na wypłacenie naszych organów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiarę imienną można złożyć w kopercie i ją podpisać wrzucając na tacę lub do skarbony.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Jacka kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
 • W czwartek wspomnienie św Bernarda opata i doktora Kościoła
 • W piątek wypada wspomnienie św Piusa X papieża. Ponieważ będzie to trzeci Piątek miesiąca o godz 18.00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św Rafała Kalinowskiego.
 • W sobotę wspomnienie NMP Królowej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli poszkodowanych wybuchem mieszkańców Bejrutu. W ubiegłą Niedzielę na ten cel zebraliśmy w kościele 1365zł.

 

 1. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.08.09

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj przypada święto Teresy Benedykty od Krzyża. W drugą niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro święto św Wawrzyńca diakona i męczennika
 • We wtorek wspomnienie św Klary
 • W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej. Ponieważ będzie to 13 dzień miesiąca odprawimy mszę świętą rano o 7.00 i wieczorem o 18.30 połączoną z różańcem fatimskim i procesją maryjną.
 • W piątek wypada wspomnienie św Maksymiliana kapłana i męczennika
 • W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej mszy świętej poświęcać będziemy kwiaty zioła i wianki.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów. W lipcu na ten cel zebraliśmy 9tys zł. Do spłaty pozostało 71 tys.
 1. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki z Krakowa do Częstochowy.
 2. Na wskutek wybuchu w Bejrucie w ostatnich dniach życie straciło wielu ludzi a kraj znalazł się w obliczu bankructwa. W Libanie żyje wielu chrześcijan. Dlatego dzisiaj jest możliwość wesprzeć mieszkańców Bejrutu ofiarą składaną do skarbony, która poprzez Caritas przekazana będzie potrzebującym.
 3. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.
 4. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.
 5. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Kraków 2020.08.02

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela sierpnia. Zmiana Tajemnic Różańcowych po mszy świętej o godz 8.00. W naszym kościele można dzisiaj uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św Jana Vianneya kapłana. Jest to także dzień trzeciej rocznicy śmierci ks Tadeusza Szarka
 • W czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
 • W piątek wypada I Piątek miesiąca. Zachęcamy do praktykowania komunii i mszy świętej wynagradzającej. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00 do 18.20.
 • W sobotę wspomnienie św Dominika kapłana.
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na spłatę naszych organów.

 

 1. Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Częstochowy wyrusza po raz 40 6 sierpnia na trasę. Chętni zapisują się poprzez stronę internetową. Więcej informacji na plakacie.

 

 1. Ojciec Beniamin dziękuje wszystkim za wsparcie misji w północnej Argentynie w której pracuje. Podczas kwesty zebrał ponad 6660 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Od 23 do 30 sierpnia Grupa Modlitewna organizuje rekolekcyjny wypoczynek dla Rodzin. Są jeszcze miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się jeszcze zapisać.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni  i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.26

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj witamy w naszym kościele Ojca Beniamina z zakonu Braci Mniejszych, który pracuje wśród biednych mieszkańców Argentyny. Ojciec dzieli się z nami swoim doświadczeniem z pracy misyjnej i zbiera ofiary na rzecz sierot, którymi opiekuje się jego misja. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Marty
 • W piątek wspomnienie św Ignacego z Loyoli kapłana
 • W sobotę wspomnienie św Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. Ponieważ będzie to Pierwsza Sobota msza święta w naszym kościele o 7.00 i 18.30. Po porannej mszy świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. To Nabożeństwo jest modlitwą o którą prosiła w Fatimie Matka Boża.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca

 

 1. W sobotę odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Ponieważ ciągle trwa epidemia prosimy aby potwierdzić wizytę kapłana w domu u chorej osoby. Można to zgłosić w zakrystii lub poprzez telefon.

 

 1. Dziękujemy rodzinom, które wzięły udział w akcji zbierania elektrośmieci.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 1. Klub Kultury Kliny informuje, że są jeszcze wolne miejsca na Letnie zajęcia wakacyjne w miesiącu sierpniu. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Szczegóły na plakatach i w biurze klubu.

 

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2020.07.19

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj składka na rzecz naszego kościoła na spłacenie organów zainstalowanych w ostatnich miesiącach.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie Bł Czesława kapłana
 • We wtorek wspomnienie św Wawrzyńca z Brindisi kapłana i doktora Kościoła
 • W środę święto św Marii Magdaleny
 • W czwartek wspomnienie św Brygidy zakonnicy patronki Europy
 • W piątek wspomnienie św Kingi dziewicy
 • W sobotę święto św Jakuba Apostoła
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Anny

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy błogosławić i poświęcać pojazdy mechaniczne z racji przypadającego w sobotę św Krzysztofa patrona kierowców. Przy okazji będzie można złożyć ofiarę na rzecz polskich misjonarzy pracujących w ubogich częściach świata. W naszym kościele będziemy gościć Ojca Beniamina Franciszkanina pracującego wśrób biednych mieszkańców Argentyny. Ojcie będzie opowiadał o swojej pracy, życiu swoich parafian oraz będzie zbierał ofiary przy wyjściu z kościoła na rzecz sierot, którymi opiekuje się jego misja.

 

 1. Przypominamy, że msze święte w wakacje w naszym kościele odbywają się codziennie o 18.30 za wyjątkiem wtorku i czwartku o 7.00Spowiedź odbywa się pół godziny przed mszą świętą.

 

 1. W piątek 24 lipca o godzinie 13.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci, którą przeprowadza firma Green Office wspierając polskich misjonarzy. Zużyte sprzęty AGD małe i duże należy złożyć do dnia 23 lipca i zostawić je pod bocznymi schodami wejściowymi do kościoła od strony zachodniej. Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym tę akcję.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp +Jana Marka z ul Bartla 19G. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.12

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W drugą Niedzielę lipca udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz. 12.00. Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich. Metropolita Krakowski zachęca nas wszystkich do odpowiedzialnego udziału w tych wyborach. W ten sposób spełniamy nasz obowiązek obywatelski i moralny.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta. Ponieważ będzie to 13 dzień lipca wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Początek o 18.30. Z powodu Nabożeństwa i procesji maryjnej nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • W środę wspomnienie św Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
 • W czwartek wspomnienie NMP z góry Karmel
 • W piątek msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła. O 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i naszego patrona świętego Rafała Kalinowskiego.
 • W sobotę wspomnienie św Szymona z Lipnicy kapłana
 • W przyszłą Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy naszego kościoła. Do tej pory nazbieraliśmy około 120 tysięcy zł brakuje nam jeszcze 80 tysięcy.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją ofiarą wsparli w ubiegłą Niedzielę poszkodowanych przez powodzie mieszkańców małopolski. Zebraliśmy do skarbony kwotę 1719 zł i 22 gr. Ofiarę tę przekazujemy na rzecz powodzian poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

 1. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele mamy adorację Najświętszego Sakramentu. Od wtorku do soboty o 18.00 a w poniedziałki po mszy wieczornej do godz 20.00. Spowiedź odbywa się pół godziny przed mszą świętą. W najbliższy piątek pół godziny przed Nabożeństwem.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przyjmując Komunię świętą na rękę pamiętajmy o odpowiednim złożeniu dłoni i spożyciu eucharystii w obecności kapłana przed ołtarzem. Wszyscy przyjmujący Komunię świętą w postawie stojącej powinni uklęknąć przed przystąpieniem do Komunii.

 

 1. W okresie letnim ubierajmy się stosownie przychodząc na mszę świętą. Nasze ubranie powinno zakrywać ramiona, nie powinno mieć dekoltu a jego długość powinna sięgać do kolan. Kościół jest miejscem świętym i należy to miejsce uszanować swoim strojem.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.07.05

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Lipca. Po mszy św o godz 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. Miesiąc lipiec poświęcony jest w kościele Najświętszej Krwi Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj po każdej mszy świętej odmówimy akt zawierzenia Najświętszemu Serca Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego na Jasnej Górze dokonał Przewodniczący Episkopatu Polski. Do odmówienia tego aktu zachęca nas Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Wspomnienie bł Matki Teresy Ledóchowskiej.
 • W środę wspomnienie św Jana z Dukli kapłana
 • W piątek msza święta za zmarłych parafian
 • W sobotę święto św Benedykta Opata i Patrona Europy
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świ,ętego na mszy świętej o godzinie 12.00

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek i skarbony na rzecz rodzin poszkodowanych przez ostatnie burze i powodzie.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.28

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dniu dzisiejszym odbywa się głosowanie w wyborach Prezydenta Polski. Odpowiedzialnie wypełnijmy naszą powinność wybierając najlepszego z kandydatów. Od jutra rozpoczyna się w naszej parafii okres wakacyjny. Msze święte w dni powszednie odbywać się będą we wtorki i czwartki o 7.00 a w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 18.30
 2. Wczoraj odbyła się I Komunia święta dla ostatniej grupy dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie i złożoną na rzecz naszego kościoła ofiarę. Przeznaczymy ją na wyposażenie liturgiczne dla naszego kościoła. Już zakupiliśmy nowe świece ołtarzowe i mszał. Dzieci zapraszamy na mszę święte w ramach Białego tygodnia do udziału we mszy świętej w poniedziałek, środę piątek i sobotę o 18.30

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro Uroczystość świętego Piotra i Pawła Apostołów.
 • We wtorek wspomnienie Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego
 • W piątek święto św Tomasza Apostoła. Ponieważ będzie to także I Piątek miesiąca odprawimy mszę święto o 7.00 i 18.30. Spowiedź od godziny 17.00 do 18.20
 • W sobotę rano msza święta z Nabożeństwem Pierwszych Sobót. Odwiedzamy chorych z Komunią świętą od 9.30. Bardzo prosimy zgłosić chorych do których kapłan ma przynieść Komunię.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych o godz 8.00
 1. Metropolita Krakowski prosi nas o wsparcie dla poszkodowanych przez powodzie w ostatnim czasie. Ucierpiało wiele miejscowości w małopolsce. W przyszłą Niedzielę na ten cel będziemy zbierać ofiary do puszek lub skarbony.

 

 1. Zabierzmy dzisiaj do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu na miesiąc lipiec i sierpień

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.21

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna na rzecz naszych organów. Bóg Zapłać wszystkim składającym ofiarę bezpośrednio i na konto parafii. Jeśli ktoś chce złożyć imienną ofiarę do Księgi Ofiarodawców może to zrobić przelewem na konto lub włożyć ofiarę do koperty i wrzucić na tacę lub do skarbony.
 2. Dzisiaj o 14.00 przyjmie I Komunię świętą trzecia grupa dzieci. Wczoraj odbyły się Komunie I i II grupy a w przyszłą sobotę odb edzie się komunia dla ostatniej czwartej grupy dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie i złożoną na rzecz naszego kościoła ofiarę. Przeznaczymy ją na wyposażenie liturgiczne dla naszego kościoła. Już zakupiliśmy nowe świece ołtarzowe.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę Uroczystość Narodzenia św Jana Chrzciciela. Z powodu uroczystości nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 • W sobotę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św. Ireneusza biskupa

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, paniom niosącym figurę Matki Bożej i panom noszącym Baldachim. Ministrantom i lektorom i wszystkim angażującym się w te piękne procesje.

 

 1. Prosimy wszystkich aby w okresie epidemii przestrzegać rozporządzeń sanitarnych. Przede wszystkim zachowajmy odpowiedni dystans, nośmy maseczki ze względu na bliźnich. Jeśli przyjmujemy komunię świętą do ust pozwólmy w pierwszej kolejności przyjąć tym którzy przyjmują na rękę. Przypominamy że w naszym kościele po prawej stronie ołtarza rozdajemy komunię na rękę a po lewej do ust. Ci którzy przyjmują komunię świętą na rękę proszeni są o odpowiednie zachowanie. Dłonie muszą być złożone jedna na drugiej i wyciągnięte w stronę kapłana. Po przyjęciu należy w obecności kapłana spożyć komunię świętą biorąc ją ręką podtrzymującą i wkładając do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić od ołtarza z komunią świętą na ręce.

 

 1. Przez cały tydzień zapraszamy rodziców z dziećmi, które przyjęły Komunię świętą do udziału we mszy świętej o 18.30

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.13

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielamy sakramentu chrztu świętego. Dzisiaj obchodzi 23 rocznicę święceń kapłańskich ks Henryk nasz wikariusz. Życzymy mu wszelkich łask Bożych.
 2. Przypominamy, że msze święte w niedziele odprawiamy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św Alberta Chmielowskiego – Brata Alberta
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji trzeciego Piątku odprawiamy mszę świętą w intencji Dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. O 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do św Rafała Kalinowskiego. Z racji Uroczystości nie obowiązują nas przepisy postne.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszła Niedzielę zbierać będziemy ofiary na organy naszego kościoła.

 

 1. Wczoraj odbyła się XIII Piesza Pielgrzymka do Czernej. Uczestniczyło w niej 25 osób. Dziękujemy serdecznie wszystkim pątnikom, na czele z ks Adamem Kurdasem którzy z niemałym trudem wzięli udział w tej Pielgrzymce.

 

 1. W sobotę 20 czerwca i w Niedzielę 21 czerwca odbędzie się w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej o godz 12 i 14.00.Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w ostatnich próbach. Spowiedź dla dzieci będzie miała miejsce w piątek od godz 17.00.

 

 1. W najbliższy czwartek odbędzie się po wieczornej mszy świętej w naszym kościele recital organowy w wykonaniu organisty Diecezjalnej Szkoły Muzycznej.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.06.07

X NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Niedziela poświęcona Trójcy Przenajświętszej kieruje naszą uwagę na wpaniałą Tajemnicę Boga, który nieustannie obdarza miłością Boskie osoby a także stworzonego człowieka. W naszym ołtarzu znajduje się ikona trzech Aniołów symbol Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj po raz ostatni odprawiamy mszę świętą o godz. 11.00. Ponieważ kończą się ograniczenia dla przychodzących na mszę święta. Wracamy do naszego stałego programu mszy świętych niedzielnych o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku będziemy je obchodzić inaczej niż zwykle. Po każdej mszy świętej odprawimy procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy chętnych do pomocy w budowaniu ołtarzy. Ponieważ odbędą się nie jedna lecz cztery procesje zwracamy się do parafian o włączenie się w tę uroczystość. Będą potrzebni panowie do niesienia Baldachimu, Panie do niesienia feretronów i relikwii oraz dzieci i młodzież. Mile widziane będą także dzieci sypiące kwiaty. Każda procesja jest wydarzeniem bardzo uroczystym.
 • W piątek odprawimy mszę świętą za zmarłych parafian.
 • W sobotę wspomnienie św Antoniego z Padwy. O 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych dla wszystkich, którzy w miesiącu czerwcu a także na początku lipca będą chrzcili swoje dzieci.

 

 1. W sobotę odbędzie się trzynasta Piesza Pielgrzymka do Czernej do św Rafała Kalinowskiego. O 6.00 msza święta w naszym kościele a po niej wyjście na trasę. Planowane przybycie około godz. 18.00 do Czernej. Wieczorem o 18.30 w naszym kościele msza święta połączona z różańcem i procesją fatimską.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca.

 

 1. Wychodząc z kościoła zabierzmy dzisiaj najnowszy numer naszego Biuletynu parafialnego na miesiąc czerwiec

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.31

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Radosną Uroczystość Pięćdziesiątnicy, kończącą okres wielkanocny. W naszym kościele dziękujemy Bogu za dar świątyni obchodząc czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 2. Zgodnie z najnowszym dekretem rządu nie ma już ograniczeń liczbowych dla osób biorących udział we mszy świętej. Konieczne jest jednak zakładanie maseczki w kościele i zachowywanie bezpiecznego dystansu oraz dezynfekcja rąk. Także metropolita krakowski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnej mszy świętej za wyjątkiem osób powyżej 65 roku życia, osób chorych i tych którzy się boją zakażenia.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt święto NMP Matki Kościoła a zarazem Dzień Dziecka
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana
 • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00.
 • W sobotę rano msza święta do Niepokalanego Serca NMP z Nabożeństwem. Od 9.00 odwiedzać będziemy chorych z komunią i spowiedzią świętą w domach.
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. . Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich aby wypełnić ten podstawowy obowiązek wierzącego chrześcijanina.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy chodzili na majowe Nabożeństwa oraz uczestniczyli we wczorajszym Czuwaniu wigilijnym. W związku z odwołaniem restrykcji w piątek odbędzie się zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz 17.00 w Sali Domu Parafialnego. We wtorek o 19.30 odbędzie się próba parafialnego chóru.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca. Prosimy aby na próbę przychodziło dziecko z jednym z rodziców. W środę po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodziców w kościele.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za materialne wspieranie naszej parafii w trudnym okresie ograniczeń sanitarnych. Informujemy że na naszej stronie internetowej założyliśmy elektroniczną wtyczkę ułatwiającą przekazanie ofiary na nasz kościół.

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2020.05.24

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus otwierający niebo przed człowiekiem wzywa nas do postępowania godnego mieszkańców nieba.
 2. Ze względu na ograniczenia sanitarne w naszej świątyni może modlić się razem 60 osób. Pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu od siebie i przestrzeganiu zasad sanitarnych a więc noszeniu maseczki i dezynfekcji rąk w kościele. Zróbmy wszystko aby od zakażenia uchronić siebie i naszych bliźnich. Prosimy wszystkich o bezpieczne przyjmowanie Komunii świętej. Miech osoby, które przyjmują komunię na rękę podchodzą w pierwszej kolejności a przyjmujący do ust w kolejności drugiej. Przyjmując komunię na rękę pamiętajmy aby wysoko podnieść ręce a następnie spożyć komunię w obecności kapłana i nie odchodzić z komunią do ławki.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Grzegorza VII papieża
 • We wtorek wspomnienie św Filipa Neri kapłana
 • W środę wspomnienie św Augustyna z Canterbury
 • W piątek wspomnienie św Urszuli Ledóchowskiej i św Pawła VI
 • W sobotę wspomnienie św Jana Sarkandra kapłana i męczennika
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a my będziemy dziękowali Bogu za 4 rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 1. Nabożeństwa majowe o godz 18.00. Pozostałe Nabożeństwa bez zmian. Dyżur w konfesjonale na pół godziny przed mszą świętą a wieczorem przed Nabożeństwem majowym.

 

 1. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne. Początek w sobotę o 21.00 Nieszpory, następnie Lucernarium i około 23.00 msza święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które należą do parafialnych grup.

 

 1. Od wtorku do piątku odbywają się w naszym kościele próby przed I Komunią świętą dla poszczególnych grup dzieci. I Komunia święta odbędzie się w naszym kościele w dniach 20, 21 i 27 czerwca. Prosimy aby na próbę przychodziło dziecko z jednym z rodziców.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej parafii. Na tacę w zeszła Niedzielę zebraliśmy 2976zł a imienni Ofiarodawcy przekazali 1350zł

 

 

Ks. Jan Jarco- proboszcz