I komunia św.

I Komunia Święta 2020 w grupach
 
Szanowni Państwo Rodzice Dzieci Komunijnych
Nie ma większych nadziei na ustanie epidemii koronawirusa. W związku z tym  jest mało prawdopodobne, że uda nam się zorganizować wspólną uroczystość nawet we wrześniu.  Dlatego musimy zmienić nasze rozumienie i podejście do Pierwszej Komunii świętej. Proponujemy wszystkim przeżycie I Komunii w małych grupach 10 dzieci przyjmujących Komunię z rodzicami i chrzestnymi. Przygotowania liturgiczne i pastoralne będą miały miejsca w kościele z udziałem 10 osobowej grupy dzieci wraz z rodzicem.
Do tej pory zapisało się:
20 czerwca 12.00  – 10 osób. Próby we wtorki o 17.00 w kościele prowadzi ks Henryk
20 czerwca 14.00. 7 osób. Próby w Środy 0 17.00 w kościele prowadzi ks proboszcz
21 czerwca 14.00 10 osób. Próby w Piątki 0 17.00 w kościele prowadzi ks Henryk
27 czerwca 12.00 10 osób. Próby w Czwartki o 17.00 w kościele prowadzi ks proboszcz
27 czerwca 13.30. 0 osób
Prosimy aby w próbie uczestniczyło dziecko wraz z rodzicem.  Zapisujemy się telefonicznie u ks Henryka tel. 668 171208 lub email henio-72@teln.pl
 
WSZYSTKIE SAKRAMENTY PRZYJMUJEMY W KOŚCIELE PARAFIALNYM. DZIECI Z NASZEJ PARAFII PRZYGOTOWUJEMY W NASZYM KOŚCIELE DO PRZYJĘCIA I KOMUNII

            Ruszyły już przygotowania do I Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się 17 maja 2020 roku o godz. 12.00.

W ramach przygotowań raz w miesiącu , zazwyczaj w  I soboty miesiąca odbywają się spotkania.

Dzieci przychodzą na godz. 17.50 – spotkanie integracyjne połączone z katechez i przygotowaniem do Mszy świętej.

Następnie jest Msza Święta, w której uczestniczą dzieci wraz z rodzicami, w ramach możliwości dzieci oraz rodzice przygotowują Eucharystię.

Po Mszy odbywa się spotkanie dla rodziców, które składa się z dwu części: pierwsze jest katecheza sakramentalna, a następnie sprawy organizacyjne.

Próby, będą się odbywać w następujących terminach w kościele:

5 października (sobota) godz 17.30 spotkanie z dziećmi w kościele; 18.00 Różaniec; 18.30 Msza święta i spotkanie z rodzicami.

9 listopada (sobota) godz 17.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami  w kościele

10 listopada godz 12.00 Msza święta i poświęcenie książeczek

7 grudzień godz 17.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami w kościele

8 grudzień godz 12.00 msza święta i poświęcenie medalików

 

 

W kwietniu rozpoczną się również próby liturgiczne przed uroczystością I Komunii Świętej. Terminarz zostanie podany na kwietniowym spotkaniu. W maju w czasie nabożeństw majowych również będziemy modlili się za dzieci przystępujące pierwszy raz w tym roku do sakramentu pokuty i Eucharystii.

Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej w naszej parafii.

 

ikomKażde dziecko powinno przyjąć I Komunię świętą w kościele parafialnym. Niezależnie od tego gdzie chodzi do szkoły. Katecheza szkolna przygotowuje do tego sakramentu poprzez realizację programu edukacyjnego i odpowiednią wiedzę. Przygotowanie bezpośrednie odbywa się w parafii – u nas poprzez comiesięczne spotkania rodziców i dzieci w ramach przygotowań. Wszystkie sakramenty święte wierni powinni przyjmować w swoich kościołach. Żaden katecheta nie powinien wywierać nacisku na rodziców i dziecko aby przyjęło I Komunię w innym kościele niż ten do którego dziecko chodzi z rodzicami na niedzielną mszę świętą. Przyjmując sakramenty święte w kościele parafialnym przyczyniamy się do budowania parafialnej wspólnoty.

W naszym kościele I Komunia Święta, odbędzie się 20 maja 2018 roku o godz. 12.00.

W ramach przygotowań raz w miesiącu , odbywają się spotkania.

Dzieci przychodzą na godz. 17.45 – spotkanie integracyjne połączone z katechezą i przygotowaniem do Mszy świętej. Następnie jest Msza Święta, w której uczestniczą dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy w Domu Parafialnym odbywa się spotkanie dla rodziców, które składa się z dwu części: pierwsze jest katecheza sakramentalna, a następnie sprawy organizacyjne.

Poniżej są podamy terminy comiesięcznych spotkań

W kwietniu rozpoczną się również próby liturgiczne przed uroczystością

I Komunii Świętej. Terminarz zostanie podany na kwietniowym spotkaniu.
W maju w czasie nabożeństw majowych również będziemy modlili się za dzieci przystępujące pierwszy raz w tym roku do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

PRO MEMORIA:

 

  1. Jeśli dziecko zostało ochrzczone w naszym kościele rodzice nie dostarczają aktu chrztu świętego jedynie podają rok chrztu.
  2. Jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii, należy dostarczyć akt chrztu dziecka – wydawany w parafii chrztu, najpóźniej do Bożego Narodzenia
  3. Składka organizacyjna – różańce, medaliki, książeczki, obrazki, pielgrzymka dziękczynna (autokar) – 100 zł.