PACZUSZKA DLA MALUSZKA

W naszej parafii ruszyła świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.
W nawie bocznej naszego kościoła znajduje się choinka z papierowymi bąbkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką w naszej parafii, zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Krakowie. Szczególnie potrzebne są:
– pampersy w rozmiarach od 1 do 4
– kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci
– mokre chusteczki
– sudokrem, bepanthen, linomag
– odzież w rozmiarach od 56 do 80
Zbiórka będzie trwała do 31 grudnia 2020 roku. Dziękujemy Oazie za patronowanie tej akcji.
Syn Boży, który stał się człowiekiem, został dwa razy skazany na śmierć: najpierw jako dziecko przez Heroda. Boże Narodzenie stawia nas wobec pytania o postawę dorosłych wobec dzieci.
Syn Boży po wcieleniu przeszedł wszystkie fazy rozwoju człowieka, począwszy od fazy prenatalnej, przez niemowlęctwo, dzieciństwo i lata wzrastania w łasce i mądrości. W swej publicznej działalności w sposób szczególny ostrzegał dorosłych przed krzywdzeniem dzieci.(https://www.gosc.pl/doc/1404617.Boze-Narodzenie-i-dzieci)