OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Kraków 2021.09.19

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na wyposażenie naszego kościoła. Budujemy ławki do naw bocznych oraz konfesjonały. Bóg Zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą świątynię poprze ofiary składane na konto lub imienne ofiary przekazywane w kopertach na tacę.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek święto św Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 • W czwartek wspomnienie św Ojca Pio z Pietrelciny
 • W piątek o godz 18.00 odprawimy Nowennę do św Józefa Oblubieńca NMP
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli w ubiegłą Niedzielę Uchodźców z Afganistanu. Na ten cel zebraliśmy 1809 złotych. Ofiarę tę przekazaliśmy na konto Kurii Metropolitalnej.

 

 1. W przedsionku kościoła znajdziemy książki o Prymasie Tysiąclecia.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania odbywa się w ustalonych terminach dla poszczególnych grup.  

Prosimy rodziców o zgłaszanie swojego dziecka do przygotowań do I Komunii świętej w naszym kościele. W zakrystii można pobrać odpowiedni formularz do zgłoszenia.

 1. Wszystkim polecamy katolickie czasopisma i tygodniki. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalnych aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży w naszej Archidiecezji i naszej parafii. Jednocześnie ostatnia Niedziela września będzie dniem modlitwy za młodzież.

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.09.12

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Warszawie odbywa się uroczysta beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Zofii Czackiej. W sanktuarium św Jana Pawła II odbywa się transmisja wielkoekranowa o godz 12.00 z tej uroczystości. W naszym kościele udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świetej o godz 12.00 i poświęcamy przybory szkolne.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Wieczorem odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 msza święta a po niej różaniec fatimski i procesja maryjna.
 • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego.
 • W środę wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i naszego patrona św Rafała Kalinowskiego o godz 18.00. Wieczorna msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła.
 • W przyszłą Niedzielę święto św Stanisława Kostki patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży.
 1. W przedsionku kościoła znajdziemy książki o Prymasie Tysiąclecia. Koszt 10 zł. Zachęcamy do nabywania tych wydań. Do skarbony przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla mieszkańców Afganistanu. Ofiary te przekażemy na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 2. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, służyć przy ołtarzu i zostać ministrantem.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej. Chcemy doświadczyć prawdziwej wspólnoty, przyjaźni, a przede wszystkim razem szukamy Boga przez wspólną modlitwę i formację i pragniemy, by Bóg przez te spotkania realnie zmienił nasze myślenie i nasze życie.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w przyszłą Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania odbędzie się w ustalonych terminach dla poszczególnych grup.  Natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w piątek o 19.15. Serdecznie zapraszamy rodziców.

 1. Wszystkim polecamy katolickie czasopisma i tygodniki. Jest także najnowszy numer miesięcznika dla dzieci _ „Jaś”. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

Kustosz Sanktuarium Krzyża świętego w Mogile zaprasza nas do udziału w uroczystościach odpustowych. Szczegóły odpustu na plakacie.

 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp Helenę Łanochę z ul Polarnej. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.09.05

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę święto Narodzenia NMP.
 • W czwartek wspomnienie bł Anieli Salawy
 • W piątek modlitwa za zmarłych. O godz 18.00 Różaniec a następnie Msza święta w intencji zmarłych parafian.
 • W sobotę spotkanie dla rodziców i chrzestnych o godz 17.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich którzy będą w najbliższym miesiącu chrzcili dzieci oraz tych, którzy zamierzają pełnić funkcję ojca lub matki chrzestnej.
 • W przyszłą Niedzielę przypada wspomnienie Imienia NMP. Na mszy św o 12.00 będziemy poświęcać książki i przybory szkolne.

 

 1. Za tydzień w Warszawie odbędzie się Beatyfikacja Ks Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy wszystkich do bliższego zapoznania się z osobą Prymasa Tysiąclecia. W przedsionku kościoła znajdziemy specjalne wydania Gościa Niedzielnego poświęconą ks Prymasowi oraz Róży Czackiej oraz książkę wszystko o Prymasie Tysiąclecia. Koszt 10 zł. Zachęcamy do nabywania tych wydań.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, służyć przy ołtarzu i zostać ministrantem.

Spotkanie lektorów oraz oazowiczów w piątek po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej. Chcemy doświadczyć prawdziwej wspólnoty, przyjaźni, a przede wszystkim razem szukamy Boga przez wspólną modlitwę i formację i pragniemy, by Bóg przez te spotkania realnie zmienił nasze myślenie i nasze życie.

Spotkanie dla dziewczynek ze scholii oraz dla kandydatek na scholistki w przyszłą Niedzielę o 11.00 w salce parafialnej.

Spotkanie dla uczniów klas VIII i I szkół średnich w ramach przygotowań do Bierzmowania w sobotę o 9.00 w naszym kościele.

Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 11 września na “Dzień Otwarty w Klubie KLINY”. W programie spektakle dla dzieci, warsztaty kreatywne i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej klubu.

 1. Czytajmy Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz inne tygodniki i miesięczniki katolickie. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.

6.Zabierzmy dzisiaj do domu najnowszy numer naszego Biuletynu Parafialnego na miesiąc wrzesień

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.08.29

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w liturgii Kościoła wspominamy męczeństwo św Jana Chrzciciela. W ostatnią Niedzielę wakacji dziękujemy Panu Bogu za wszystkie doznane w tym czasie łaski. W naszym kościele witamy serdecznie ks Bartłomieja Skwarka, który od 26 sierpnia przejął obowiązki wikariusza naszej parafii. Ks Bartłomiejowi życzymy wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł Bronisławy Dziewicy. Jest to zarazem rocznica urodzin naszego patrona św Rafała Kalinowskiego(1835). Pamiętajmy także o naszej Ojczyź nie, gdyż w tym dniu przeżywamy bolesną rocznicę napaści Niemiec na Polskę.
 • W Piątek wspomnienie św Grzegorza Wielkiego, papieża. Ponieważ będzie to I Piątek miesiąca to wszystkich zachęcamy do Spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą a w piątek od godz 17.00. Niech każdy wierzący rozpocznie Nowy Rok Szkolny po Bożemu.
 • W Sobotę rano Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą w domach. Prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana w domu osoby starszej lub chorej.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Pierwszego września w środę rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Tak się składa, że w tym roku rozpoczyna działalność Szkoła Podstawowa nr 14 znajdująca się na terenie naszej parafii. W związku z tym zapraszamy wszystkich, dzieci młodzież oraz nauczycieli i rodziców na mszę świętą o godz. 11.00 w naszym kościele. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w trudnym i odpowiedzialnym dziele wychowania i kształtowania postaw dzieci i młodzieży.

 

 1. W Niedzielę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Pielgrzymce. Parafia organizuje wyjazd i chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 

 1. Czytajmy dobre periodyki prasy katolickiej dostępne na półkach przy wyjściu z naszego kościoła. W miarę możliwości korzystajmy także z wody święconej zainstalowanej w specjalny aspersoriach przy wyjściu z kościoła.
 2. Od najbliższej środy msze święte w naszym kościele w dni powszednie odbywać się będą codziennie o 7.00 i 18.30.
 3. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp Leszka Trzeciaka z ul Braci Kiemliczów. Wieczne odpoczywanie….

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.08.15

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej mszy świętej poświęcamy kwiaty i zioła. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiarę na wyposażenie naszego kościoła
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Stefana Węgierskiego
 • We wtorek wspomnienie św Jacka kapłana
 • W piątek wspomnienie św Bernarda Opata i doktora Kościoła. Z racji trzeciego piątku odprawimy o godz 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a wieczorna msza święta w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła. W związku z Nabożeństwem przypominamy, że dyżur w konfesjonale jest od 17.45
 • W sobotę wspomnienie św Piusa X papieża

 

3.W sobotę 28 sierpnia odbędzie się 49 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy do udziału młodzież oazową oraz ministrantów lektorów i dziewczynki ze scholii. Chętni zapisują się w zakrystii. Wyjazd o godz 8.00 przewidywany powrót o godz. 15.00

 

 1. W Niedzielę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Pielgrzymce. Parafia organizuje wyjazd i chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 

Wszystkim polecamy prasę katolicką. Czytanie dobrych artykułów religijnych poszerza naszą wiedzę religijną i przyczynia się do głębszej wiary. Pomóżmy przez prasę katolicką w naszym domu także naszym bliskim w religijnej formacji. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia

 

 1. W okresie wakacyjnym mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 08.08.2021

XIX Niedziela Zwykła

 W Dniu Pańskim przychodzimy na sprawowanie Najświętszej Eucharystii, aby zaczerpnąć ze źródła łaski. W Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jest ono stale dla nas otwarte.

 1. W tym tygodniu:
 • Dziś wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 • W poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 • We wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • W środę – św. Klary, dziewicy.
 • W piątek – Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. (13 dzień miesiąca jest to równocześnie DZIEŃ FATIMSKI) Msza św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych parafian. Po Mszy św. różaniec fatimski, zakończymy procesją wokół kościoła i apelem jasnogórskim.
 • W sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

(w sobotę przed wieczorną Msza św. odprawiamy Nowennę przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to trzecia niedziela miesiąca składka na wyposażenie naszego kościoła. 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy witać nasza parafiankę srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich Marysię Sajdak.
 2. Wszystkim polecamy prasę katolicką szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia.
 3. W okresie wakacyjnym Mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

Ks. Henryk Jurczasiak – wikariusz

Kraków 01.08.2021

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Kalendarz Liturgiczny
 • W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (patrona proboszczów)
 • W piątek święto Przemienia Pańskiego. Jednocześnie jest to I piątek miesiąca sierpnia zachęcamy do spowiedzi świętej i do udziału we Mszy świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. odprawiamy o 7.00 i o 18.30. Spowiedź rano i od godz. 17.00 do 18.20.
 • W I Sobotę miesiąca odprawiamy rano Mszę św. o 7.00 i nabożeństwo pierwszych sobót. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o potwierdzenie Komunii świętej u chorych. W sobotę o godz. 17.00 pouczenie dla rodziców i chrzestnych w kościele.
 • W przyszłą niedziele o godz. 12.00 będziemy uroczyście udzielać sakramentu chrztu świętego.
 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i Mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30. Wyjątkiem I Piątek i I Sobota miesiąca – Msza święta będzie o 7.00 i 18.30.
 2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. + Michał Stępski i + Krystyna Basista „Wieczne odpoczywanie racz im dać panie …..”

 

Ks. Henryk Jurczasiak – wikariusz

Kraków 2021.07.25

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy święto św Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św Krzysztofa patrona kierowców. Z tego powodu poświęcamy dzisiaj pojazdy mechaniczne, którymi na co dzień się poruszamy. Po każdej mszy świętej poświęcamy samochody przed naszym kościołem. Zachęcamy aby przy tej okazji złożyć ofiarę na rzecz środków transportu dla misjonarzy w wysokości 1 grosza za każdy przejechany szczęśliwie kilometr drogi. Ze stolika przed wyjściem z kościoła możemy zabrać do samochodu zapach lub naklejkę.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Joachima i Anny rodziców NMP
 • W środę wspomnienie św Szarbela Makhlufa kapłana.
 • W czwartek wspomnienie św Marty
 • W sobotę wspomnienie św Ignacego Loyoli
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. Czytanie dobrych artykułów religijnych poszerza naszą wiedzę religijną i przyczynia się do głębszej wiary. Pomóżmy przez prasę katolicką w naszym domu także naszym bliskim w religijnej formacji. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia

 

 1. W okresie wakacyjnym mszę świętą w dni powszednie sprawujemy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o 18.30

 

 1. Poszukujemy nauczyciela religii do pracy w nowej szkole na naszym Osiedlu. Potrzeba osoby, która może uczyć młodsze klasy SP

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.07.18

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w trzecią Niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na wyposażenie naszego kościoła. W ostatnich dniach zawarliśmy umowę z panem stolarzem na wykonanie ławek wokół ścian naszego kościoła oraz konfesjonałów. Termin wykonania tych prac do października 2021 roku. W następnej kolejności wykonamy także ławki do naw bocznych. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Dzisiaj przypada wspomnienie św Szymona z Lipnicy
 • We wtorek wspomnienie bł Czesława kapłana.
 • W czwartek święto św Marii Magdaleny
 • W piątek święto św Brygidy zakonnicy i patronki Europy
 • W sobotę wspomnienie św Kingi
 • W przyszłą Niedzielę przypada święto św Jakuba Apostoła

 

 1. W najbliższy piątek odprawimy Nowennę do św Józefa Oblubieńca NMP. O godz 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna. W związku z Nowenną przypominamy, że dyżur w konfesjonale w piątki jest wcześniej od godz 17.45

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy odpowiedzieli na apel o przekazanie elektrośmieci. W ten sposób przyczyniamy się do wsparcia pracy polskich misjonarzy. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy poświęcać pojazdy mechaniczne, którymi na co dzień się posługujemy. Po każdej mszy świętej na placu kościelnym będziemy błogosławić pojazdy. Zachęcamy aby przy tej okazji złożyć ofiarę na rzecz środków transportu dla misjonarzy w wysokości 1 grosza za każdy przejechany szczęśliwie kilometr drogi.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o tym jak naprawdę wyglądała edukacja rdzennych mieszkańców Kanady i dlaczego naprawdę podpalane są kościoły w tym kraju. Polecamy także dwumiesięcznik Miłujcie się, oraz miesięczniki dla dzieci i najnowszy numer Stasia w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.07.11

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj wspominamy św Benedykta założyciela zakonu Benedyktynów, patrona Europy i Opata klasztoru na Monte Cassino. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się Nowenna przed Beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kościołach odmawiać ją będziemy w każdą sobotę przed rozpoczęciem mszy świętej wieczornej.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Brunona z Kwerfurtu biskupa i męczennika
 • We wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 • W czwartek wspomnienie św Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
 • W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej

 

 1. We wtorek przypada pięćsetna rocznica dzwonu Zygmunt. O 21.00 we wszystkich kościołach dźwięk dzwonów kościelnych będzie towarzyszył dzwonowi Zygmunt. ze względu na trzynasty dzień miesiąca odprawimy mszę świętą rano i wieczorem połączoną z Nabożeństwem Fatimskim i procesją Maryjną.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o pomocy udzielanej poszkodowanym, o pomocy i ratunku przed głodem jaki organizuje siostra Alicja Kaszczuk i o nowym nieładzie w Unii Europejskiej, która chce zmusić państwa członkowskie do uznania aborcji za prawo człowieka. . Są nowe numery Miłujcie się, oraz nowe miesięczniki dla dzieci w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.07.04

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie mieszkańców Nowej Białej w ubiegłą Niedzielę. Zebraliśmy w kościele 4289 zł. Sumę tę przekazaliśmy poprzez Wydział Charytatywny naszej Kurii na rzecz potrzebujących rodzin. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro msza święta wotywna do Ducha Świętego
 • We wtorek wspomnienie bł Marii Teresy Ledóchowskiej
 • W czwartek wspomnienie św Jana z Dukli kapłana
 • W piątek modlitwa za zmarłych parafian. Różaniec o godz 18.00 i msza święta. Po mszy możliwość spotkania w grupie osób zainteresowanych wspólnotą modlitwy za zmarłych
 • W przyszłą Niedzielę przypada święto św Benedykta Opata, patrona Europy. Na mszy świętej o godz 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu świetego

 

 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej.

 

 1. Wszystkim polecamy prasę katolicką. Są nowe numery Miłujcie się, oraz nowe miesięczniki dla dzieci w których znajdziemy gry planszowe, plakaty zachęcające do sensownego przeżywania wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w naszym kościele zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych przez pożar mieszkańców Nowej Białej. Ofiary składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Ireneusza bpa i męczennika
 • We wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
 • W środę wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego
 • W I Piątek miesiąca lipca zachęcamy do spowiedzi świętej i do udziału we mszy świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze odprawiamy o 7.00 i o 18.30. Spowiedź rano i od godziny 17.00 do 18.20.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca odprawiamy rano mszę świętą o 7.00 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o potwierdzenie Komunii świętej u chorych. W tym dniu jest święto św Tomasza Apostoła.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego na mszy świętej o godz 8.00
 1. Porządek Nabożeństw w dni powszednie w okresie wakacji ulega zmianie i mszę świętą odprawiamy we wtorki i czwartki rano o 7.00 a w pozostałe dni tygodnia wieczorem o 18.30. Wyjątkiem będzie w tym tygodniu wtorek – Uroczystość św Piotra i Pawła masza święta będzie o 7.00 i 18.30 oraz I Piątek i I Sobota – msza święta będzie o 7.00 i 18.30

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Konsul Honorowy Republiki Chorwacji Paweł Włodarczyk zapraszają na koncert w wykonaniu Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Chorwacji LADO, który odbędzie się 29 czerwca o godzinie 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację zabytków Zagrzebia uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 r. w Chorwacji. Wieczór uświetni występ jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów folklorystycznych Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

 

 1. W dniu 15 lipca nasza parafia włącza się się w akcję zbierania elektrośmieci wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw i Spółką Green Office. Elektrośmieci będą zbierane w dniu 14 lipca lub wcześniej i należy je zostawić pod bocznym wejściem do kościoła od strony zachodniej. Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer parafialnego Biuletynu, na czas wakacji.

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.20

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Witamy w naszym kościele Ojca Leonarda z zakonu Braci Mniejszych, który głosi dzisiaj Słowo Boże. Dzisiaj z racji trzeciej Niedzieli miesiąca zbieramy ofiary na rzecz naszego kościoła. Obecnie zainstalowaliśmy pompę ciepła oraz klimatyzację wewnątrz kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • Jutro wspomnienie św Alojzego Gonzagi zakonnika
 • W czwartek Uroczystość Narodzenia św Jana Chrzciciela
 • W sobotę wspomnienie św Zygmunta Gorazdowskiego kapłana
 • W przyszłą Niedzielę wspomnienie św Cyryla Aleksandryjskiego

 

 1. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego odprawimy w Czwartek o godz 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, rodziców, dzieci i nauczycieli.
 2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej XIV Pieszej Pielgrzymki do Czernej. Wszystkich uczestników było czterdziestu. Dziękujemy osobom zaangażowanym w tym wydarzeniu
 3. Porządek Nabożeństw w dni powszednie ulegnie zmianie od przyszłego tygodnia. Msze święte będą odprawiane od 30 czerwca we wtorki i czwartki rano a w pozostałe dni tygodnia wieczorem.
 4. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 1. Metropolita krakowski napisał: W związku z pożarem w Nowej Białej na terenie naszej Archidiecezji, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem. Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych
 2. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.
 3. Jednocześnie udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla a) osoby w wieku 65 lat i więcej, b) osob z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.13

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj wspominamy św Antoniego Padewskiego. Po wieczornej mszy świętej odmówimy Fatimski Różaniec i odprawimy Maryjną procesję. Dzisiaj ostatni dzień dyspesny od uczestnictwa we mszy świętej z uwagi na pandemię. Od przyszłej Niedzieli dyspensa zostaje zniesiona i wszyscy mamy obowiązek udziału w niedzielnej Eucharystii

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie Błogosławionych Michała Kozala
 • W czwartek wspomnienie św Brata Alberta Chmielowskiego
 • W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz 18.00 a następnie msza święta w intencji Dobrodziejów i Budowniczych naszego kościoła

 

 1. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jutro Ks Henryk obchodzi 24 rocznicę święeń z tej okazji składamy Mu gratulacje i otaczamy modlitwą.

 

 1. We wtorek spotkanie dla grupy Modlitewnej podsumowujące całoroczną pracę. W najbliższą sobotę 19 czerwca wyruszy 14 Piesza Pielgrzymka do Czernej. O godz 6.00 odprawimy mszę świętą w naszym kościele a następnie wyruszymy w drogę. Planowane przyjście do Czernej na godz 18.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

 

 1. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 19 czerwca dzieci na spektakl “Świat księcia Albinka czyli planeta zagadek” na godz. 11.00, a dorosłych na “Czerwcowy kabaretowy zawrót głowy” na godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.06.06

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W pierwszą Niedzielę miesiąca czerwca zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie Błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka kapłanów męczenników. Msza święta wotywna do Ducha Świętego o 18.30
 • We wtorek wspomnienie św Jadwigi Królowej
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązują nas przepisy postne
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 • W przyszłą Niedzielę udzielamy sakramentu chrztu świętego na mszy świętej o godz 12.00. W związku z tym zapraszamy rodziców i chrzestnych na spotkanie przed chrztem w naszym kościele w sobotę o 17.00. Przypominamy że msze święte w niedzielę odprawiamy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30.

 

 1. Codziennie po wieczornej mszy świętej odprawiamy procesję eucharystyczną wokół naszego kościoła. Zapraszamy na procesję rodziców, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, małych chłopców dzwoniących dzwoneczkami, młodzież i dorosłych niosących feretrony lub relikwiarze. W czwartek na zakończenie Oktawy będziemy błogosławić dzieci.

 

 1. W miesiącu czerwcu po wieczornej mszy świętej odmawiamy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

 1. Grupa modlitewna zaprasza na wypoczynkowo-rekolekcyjny wyjazd w czasie wakacyjnym. Spotkaj się z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem w pięknej scenerii Spiskich Pienin. Wakacyjny wyjazd jest przewidziany w dniach od 24 do 29 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym OO. Franciszkanów w Dursztynie.

Planowany koszt 350 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Arturem 695 720 405, Małgorzatą 607 828 811 lub zgłoszenie się w zakrystii.

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

Kraków 2021.05.30

IX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NIEDZIELA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 5 rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego. Ks kardynał Dziwisz poświęcił nasz kościół w ostatnią Niedzielę maja 2016 roku. Witamy w naszym kościele ks kanonika Macieja Ścibora dyrektora Domu Rekolekcyjnego na Śnieżnicy, który obchodzi srebrny Jubileusz kapłaństwa i głosi w naszym kościele Słowo Boże.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie Nabożeństwo majowe o godz 18.00
 • We wtorek wspomnienie św Justyna męczennika
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele odprawimy o 8.00; 10.00; 12.00 i 18.30. Po każdej mszy świętej udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu trasy procesji i budowę ołtarzy wszystkich chętnych. Prosimy aby dzieci sypiące kwiaty, oraz dzieci w strojach komunijnych wzięły udział w procesji o godz 12.00.
 • W I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. Spowiadać będziemy w środę i piątek od 17.30. Po mszy świętej grupa modlitewna zaprasza na Godzinę Uwielbienia Najświętszego Sakramentu.
 • W I sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy świętej o godz 7.00. Od 9.30 odwiedzamy chorych z Komunią świętą. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 • W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz 8.00

 

 1. We wtorek spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Zapraszamy na godzinę 19.00

 

 1. Przypominamy że od czerwca nie ma mszy świętej o godzinie 11.00 w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać najnowszy numer dzielnicowego pisma „Dziesiątka” – w całości poświęcony Klinom.
 2. W ostatnich dniach odeszła z naszej wspólnoty śp Agata Wójtowicz z ul Ketlinga. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz

 

Kraków 2021.05.23

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Codziennie w naszym kościele odprawiamy Nabożeństwo majowe o godz 18.00.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła
 • We wtorek wspomnienie św Grzegorza VII papieża
 • W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W IV piątek miesiąca będziemy się modlić do św. Józefa
 • W sobotę wspomnienie św Urszuli Ledóchowskiej dziewicy. Wizerunek św Urszuli znajduje się na jednym z naszych witraży.
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym kościele obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia świątyni. Msza dziękczynna w 5 rocz konsekracji o godz 12.00. Będzie jej przewodniczył ks kan Maciej Ścibor – dyrektor domu rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

 

 1. W przyszłą Niedzielę rocznica I Komunii świętej o 13.30. Zapraszamy dzieci z klas IV wraz z rodzicami. W związku z tą rocznicą we wtorek po wieczornej mszy św odbędzie się konferencja dla rodziców i dzieci klas IV a w piątek o godz 17.00 odbędzie się próba liturgiczna. Spowiedź przed rocznicą odbędzie się w sobotę o 10.00

 

 1. Kończymy odprawianie mszy świętej o 11.00. Po raz ostatni odprawimy mszę świętą o godz. 11.00 w przyszłą Niedzielę. Od czerwca prosimy uczestników tej mszy świętej o udział we mszy świętej o 8.00; 10.00; 12.00 lub 18.30 Dzisiaj zabierzmy do domu najnowszy numer naszego parafialnego Biuletynu.
 2. Klub Kultury Kliny zaprasza w najbliższą sobotę 29 maja na koncert akordeonowy pt. “Musette de Paris” na godz. 19.30. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.
 3. “Zainteresowanych nauką w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zapraszamy do udziału w DNIACH OTWARTYCH w sobotę 29 maja 2021 r. od 10:00 do 12:00”.
 4. W ostatnich dniach odeszła z naszej wspólnoty śp Anna Hanek z ul Komuny Paryskiej. Wieczne odpoczywanie….

 

Ks Jan Jarco- proboszcz