Powitanie Marii Sajdak Medalistki IO w Tokio 2021

W Niedzielę 15 sierpnia powitaliśmy w naszym kościele Panią Marię Sajdak naszą parafiankę, srebrną medalistkę IO w Tokio. Powitanie odbyło się po mszy świętej o godz 12.00 przed naszym kościołem pod wieżą. Na budynku wieży został umieszczony specjalny Baner powitalny. Wobec zgromadzonych parafian Marysia zaprezentowała zdobyty medal i pozowała do zdjęć w olimpijskim stroju. Kulminacyjnym momentem wspólnej radości był specjalnie przygotowany tort z imieniem i nazwiskiem naszej olimpijki, biało czerwone kwiaty oraz album pt Biblia w Malarstwie Polskim. Marysiu Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia oraz Bożego Błogosławieństwa.  Zdjęcia

Maria Sajdak wiosłuje od 18 lat

Sajdak (wcześniej startująca pod panieńskim nazwiskiem Springwald) to jedna z najbardziej utytułowanych polskich wioślarek ostatnich lat. Pochodzi z Krakowa, przygodę z wioślarstwem zaczęła w wieku 12 lat (2003 r.) w miejscowym UKS 1993 Kraków, potem przeszła do AZS AWF, w którym jest do dziś. Jej klubową trenerką jest Iwona Wójcik-Pietruszka.

– Medale Marysi to zasługa jej konsekwencji, determinacji i tego, że wioślarstwo jest jej wielką pasją. A pasja jest najważniejszą motywacją, która prowadzi do sukcesu – mówił nam w 2018 r. jej ojciec Robert Springwald, obierając – po raz kolejny – w imieniu córki statuetkę za nasz plebiscyt „10 Asów Małopolski”.

Dodał: – Wioślarstwo to dyscyplina sportu, w której nie ma gwiazdorstwa. Marysia jest normalnym, zwykłym człowiekiem, mieszkańcem mojego osiedla, który nie odróżnia się w autobusie od innych. Żródło: Tokio 2020. Maria Sajdak, krakowska medalistka olimpijska w wioślarstwie, żyje nie tylko sportem | Dziennik Polski (dziennikpolski24.pl)